Emperor

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ALBUM TΩΝ EMPEROR??
ΨΗΦΙΣΤΕ…
ΕΓΩ ΛΕΩ ΤΟ In the Night side Eclipse

Οκ με το πολλ. Εγω το ριχνω στο Anthems To The Welkin At Dusk. Μεγαλη αγαπη και λατρεια, το αγαπημενο μου νορβηγικο μπλακ μεταλ αλμπουμ και το καλυτερο επισης…αχ, αυτη η εισαγωγη, ανατριχιλα σκετη

Καλοκαίρι 95,στο σπίτι της γιαγιάς ,περασμένες μεσάνυχτα,έχω συντονιστεί στον Cronos 92.6 και στην μεγαλειώδη μουσική εκπομπή του Γιώργου Φλωράκη…Προλογίζει ένα νέο συγκρότημα από την Νορβηγία το οποίο έχει όλα τα φόντα να φτάσει πολύ ψηλά…Emperor…:-k Και στο καπάκι σκάει το Ιnto the infinity of thoughts,το σαγόνι μου πέφτει στο πάτωμα,και η γιαγιά να φωνάζει βγάλε τον Σατανά από το σπίτι…:lol: Oπότε η επιλογή δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετική…Ιn the nightside eclipse…

Με το Anthems to the Welkin at Dusk τους γνώρισα και αυτό ψήφισα αλλά το In the Nightside Eclipse είναι ένα από τα σπουδαιότερα ντεμπούτα στην ιστορία του metal. Respect στο τεράστιο αυτό γκρουπ!

Τους σιχαινομαι για εναν ηλιθιο λογο:

Εχω φαει κλωτσια απο μποτα επειδη τους εβριζα…:stuck_out_tongue:

Στη μάπα ελπίζω μπας και ισιώσει το μυαλό σου…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Στο καλαμι ητανε…

Ακομα ποναω…:frowning: :frowning:

Nihilist, εισαι κακος…:cry:

Ετσι.

Μεγαλη μπαντα. Αγαπημενο αλμπουμ το in the nightside eclipse, αλλα και το anthems ειναι μεγαλη δισκαρα. αντε να τους δουμε καμια φορα ε.

Το να διαλέξεις ανάμεσα σε In the nightside και Anthems είναι
όπως είχε πει και ο nihilist σε ένα άλλο thread σαν να διαλέγεις
πιο από τα 2 χερια να σου κόψουν.Anthems από μένα γιατί ήταν
η πρώτη μου σοβαρή επαφή με Emperor.Μιας και τα θεωρώ
ισάξια και τα 2

In the nightside…

βέβαια το αγάπημενο μου είναι ένα ένα split που είχαν βγάλει με τους Enslaved μου φαίνεται. I’m the black wizards και night of the graveless souls και τα ρέστα.

Εμενα μου αρεσει : το Emperor XXXIV , το Λεγεοναριουμ ΧΧΙΙ , το Αμφιπολογαγουμ και το Μπαμπαορουμ ΧΧΙΙΙ
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

λετε να βγει κανα νεο αλμπουμ απο Ihsahn και co.? :smiley: :smiley:

Η καλύτερη δουλειά τους είναι η πρώτη προσπάθεια,Wrath of the tyrant/Emperor.

Μπαααα…ο αρχηγός το έχει ρίξει τώρα στο νορβηγικό φολκ με τους Hardingrock, καλή κυκλοφορία καμία σχέση με Peccatum, αλλά και πάλι παίζει αλλού μπάλα!

Tin pantisi tin dinei to avatar mou ! :wink:

αυτο ειναι η επανακυκλοφορια της συλλογης. η πρωτη δουλεια ειναι το “Wrath Of The Tyrant” ως demo και επισημα το ep ‘‘Emperor’’ ως προσπαθεια στη δισκογραφια. βαλαν μετα τις remastered versions τους στη συλλογη που λογικα εχεις στα χερια σου. δεν θεωρειτε δηλ, κανονικος δισκος.

Οι Emperor εχουν τον αγαπημενο μου τιτλο τραγουδιοu:

THE MAJESTY OF THE NIGHT SKY

Δεος…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nightside Eclipse. Απίστευτο album…μαργαριτάρι του black metal.
και το Anthems είναι πολύ καλό , αλλά προτιμώ τον προκάτοχό του…

τρομερές κομματάρες μέσα και ένα Intro καταπληκτικό.

‘‘In the nightsideeclipse’’. Απλά αριστουργηματικό, δε θα ξαναγραφτεί τέτοιο album. Και μετά αναρωτιούνται κάποιοι για την ποιότητα του black metal.

Εγώ δεν έχω ακούσει καν το In the Nightside…! Αλλά τα υπόλοιπα τα έχω original και σπέρνουν όλα. Αν και στα τελευταία τους εξέλιξαν πολύ το παίξιμό τους (ειδικά στο Prometheus γίνεται χαμός) θα προτιμήσω το Anthems λόγω μεγαλύτερης έμπνευσης.