En Lefko Festival (14/6/2013, Τεχνόπολις, Γκάζι, Αθήνα)

Το πρώτο φεστιβάλ του Εν Λευκώ 87.7

Την Παρασκευή 14 Ιουνίου στην «Τεχνόπολις» Δήμου Αθηναίων, εμφανίζονται διεθνείς και εγχώριοι καλλιτέχνες, στο πλαίσιο του πρώτου Φεστιβάλ του Εν Λευκώ 87.7.

Archive, Jessie Ware, John Talabot είναι τα πρώτα ονόματα που ανακοινώνονται στο πλαίσιο του Φεστιβάλ του Εν Λευκώ 87.7. Θα ακολουθήσει after show party με τους παραγωγούς του Εν Λευκώ 87.7 σε μια μέρα που η μουσική θα ξεκινήσει νωρίς το απόγευμα και θα συνεχίσει μέχρι τα ξημερώματα της επομένης?

Στην αφισα που ποσταραν οι Archive στο φβ, υπαρχουν και οι Bebe, Space Blanket, Ειρηνη Σκυλακακη, Fever Kids, Ντειβιντ.

Νομιζω οτι θα τιμηθει. Αυτη την φορα, ΔΕΝ ΧΑΝΩ ARCHIVE 8)

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΟ ΠΑΛΙ???

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ARCHIVE!!!

EN LEFKO FESTIVAL

Το πρώτο φεστιβάλ του Εν Λευκώ 87.7
Τα πρώτα εισιτήρια, των 25 ευρώ εξαντλήθηκαν
Η προπώληση συνεχίζεται

ARCHIVE
JESSIE WARE
BEBE
JOHN TALABOT
NTEIBINT || ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΙ ΗΧΟΙ
FEVER KIDS || ΕΙΡΗΝΗ ΣΚΥΛΑΚΑΚΗ

Μιας και φτανουμε σιγα-σιγα προς την Παρασκευη εκανα ενα search για τους Archive και ειδα οτι το μεγαλυτερο set list για φετος ειναι αυτο
http://www.setlist.fm/setlist/archive/2013/sound-control-manchester-england-13d8c19d.html

Λιγο μικρο δεν ειναι;:-k

Ναι ρε γμτ :frowning:

Βγηκε και το προγραμμα των προγραμμα των εμφανισεων σημερα:

MAIN STAGE
19.00| Bebe
20.10| Jessie Ware
21.30| Archive
23.10| John Talabot (live)

5|25 STAGE
18.40| Irene Skylakaki
19.45| Fever Kids
21.00| Fantastikoi Hxoi
22.45| NTEiBINT

Άρα οι Archive παίζουν 75 λεπτά… Χμ, πολύ μικρότερο set από όλα τα άλλα που έχουν παίξει στην Ελλάδα… :-k

Με το ιδιο σκεπτικο, θα παιξει ο Ντειβιντ 25 λεπτα; Δεν νομιζω να παει ετσι…για ~90 λεπτα τους κοβω τους Archive :wink:

Ελπιζω αυριο να μην μας τα χαλασει ο καιρος. Ας εχει δροσια, βροχη να μην εχει:)

Πηγε τελικα κανεις; Πως σας φανηκε;
Καθησε κανεις και στο after party;

Όμορφη βραδιά γενικά… Χαλαρά και από κόσμο … Πόλλοι πρέπει να ‘ρθαν και μόνο για Archive… Είμαι περαστικός απ’ τον ήχο , οπότε δεν έχω και πολλά να αναφέρω… Αλλά από οργάνωση , ώρες , σειρά εμφάνισης , ήχο κλπ όλα ήταν πολύ καλά.

Jessie Ware , λέει κάποια στιγμή ότι έγινε γνωστό τραγούδι της απ’ την ταινία : If … Kai αμέσως μου ήρθε στο μυαλό η ταινιάρα του '68 με τον Malcolm McDowel… Όταν κατάλαβα το άτοπο της σκέψης μου,λόγω ημερομηνίας και χειροκροτημάτων από κάτω, συνειδητοποίησα ότι η αναφορά ήταν στο Αν …του Παπακαλιάτη… Πολιτισμικό χάσμα ή χάσμα γενεών? :stuck_out_tongue: