End of Scorpions?

ποσους αλλους rock δισκους ακουσες το 2007??? :lol:

Χαχαχα…Οντως

Αν ισχυει παντως …καιρος ηταν!Τα ειχαν δειξει τα σημαδια παντως…Συγκροτημα που ερχεται καθε χρονο Ελλαδα παει για φουντο…στανταρ

Εντάξει, είναι 60ρηδες και active καμιά σαρανταριά χρόνια. Προσωπικά απορώ αν βρίσκουν την ενέργεια να συνεχίσουν στα λεφτά ή στη μουσική. :tomato: Δε λεω, κρίμα να διαλύσουν αλλά πιστεύω πως ότι καλύτερο είχαν να δώσουν το έδωσαν.

Επαναλαμβάνω, τα λεφτά είναι πολλά, για όλα τα συγκροτήματα. Τι πιο προσοδοφόρο από ανακοίνωση διάλυσης και μετά από 6 μήνες reunion tour…

Πάντως ποτέ δεν κατάλαβα την εμμονή του κόσμου να σταματάει ένας μουσικός επειδή πέρασε π.χ. τα 55… Υπάρχει κάποιος κανόνας που λέει πως η δημιουργία έχει όριο ηλικίας ή πως πρέπει να σαι πιτσιρικάς για να μπορείς να τραγουδήσεις ή να παίξεις κιθάρα κλπ καλά;

Θέλω να πω, δεν είναι αθλητές… Δεν καταλαβαίνω το ζόρι μας με την ηλικία, σχόλια για πατερίτσες, Stones κλπ. Το θέμα είναι αν έχεις κάτι να πεις ή όχι. Και νομίζω πως το να σου κοπεί η έμπνευση μαχαίρι ή να τη δεις οικονομική επιχείρηση είναι εξίσου δυνατό να συμβεί είτε είσαι 25 είτε 65…

Γενικά προφανώς και δεν υπάρχει τέτοιος κανόνας. Ειδικά για τους Scorpions, νομίζω ότι το’χει δείξει η πορεία της δουλειάς τους. Προσωπικά θα προτιμούσα ν’άκουγα κάτι “φρέσκο” απ’αυτούς παρά ανακύκλωση μέχρι όσο αντέξουν. Είναι άτιμο πράγμα η παρακμή.

Oνομαστε μου αλλο συγκροτημα που ηρθε 4 φορες συνεχομενες χρονιες Ελλαδα εκτων οποιων οι 3 ηταν και σε Θεσ/νικη και σε Αθηνα. Καλα τα 35 χιλιαρικα δεν θα τα βαλω.
Για να σκεφτω πιο αλλο συγκροτημα ερχεται καθε χρονο Ελλαδα και παει για φουντο…:-k
Πραγματι τα ειχαν δειξει τα σημαδια εχοντας τοσα χρονια να βγαλουν δισκο και παιζοντας μονο 3 ωρα σετλιστς…

Η τελευταία μεγάλη δισκάρα είναι το Unbreakable. Το Humanity καλούτσικο.

Εχεις καποιο point σε αυτο που λες (αν εννοεις πως δεν βγηκαν πολλοι) αλλα οταν ειπα rock συμπεριελαβα ολες τις υποκατηγοριες του (metal κτλ) :wink: Αν παλι εννοεις πως εχω ακουσει λιγους δεν ισχυει :slight_smile:

Εγώ το θεωρώ κακούτσικο… :smiley:

πλακα κανω. νταξ εμενα δε μ’αρεσε αλλα εγω δεν ειμαι φαν οποτε δεν μπορω να κρινω. αν βλεπουν οτι δεν τους βγαινει αλλο καλα κανουν και σταματαν

Αμα αληθευει πιστευω οτι απο τη μια ειναι αρκετα δυσσαρεστο αλλά αμα οι άνθρωποι δν μπορουν άλλο τι να κάνουμε.Επιπλέον θα περάσουν στα θρυλικά συκροτήματα πια(οχι ότι τωρα δν ειίναι προς θεου!)με την εννοια οτι δεν θα ξαναεμφανιστούν live ή αλλο album

Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλά συγκροτήματα που στα 60 χρονάκια τους να αντέχουν να παίζουν τρίωρα σχεδόν set list, δίνοντας και την ψυχή τους στο σανίδι… όπως το 2007 στην Αθήνα…

Δικαίωμα αναυθέρετο να μην αρέσουν σε ορισμένους, όμως το σωστό να λέγεται… Προσωπικά πιστεύω ότι η φημολογούμενη διάλυση είναι άλλο ένα marketing effort…Είπαμε, τα λεφτά είναι πολλά, περισσότερα από ότι φανταζόμαστε…

Σας το υπογράφω ότι το management τους ΔΕΝ μπορεί να σκέφτηκε κάτι περί διάλυσης για λόγους marketing:lol:

Μακάρι όλα να διαψευστούν και σύντομα να τους έχουμε πάλι για συναυλία στην Ελλάδα…

Πες τα ρε ρουντολφ…:lol:

Δεν φανταζεστε για τι σαϊνια μιλαμε οταν λεμε για το management των Scorpions…#-o

Μπορεί όντως να το διαλύσουν.
Σίγουρα δεν είναι παιχνίδια marketing:lol: :wink:

Παιδια δεν βλεπω πουθενα καμιαι επισημη ανακοινωση. Το τσεκαρα και στο φορουμ του site τους και προς το παρον δεν νομζω να γινει κατι.:-s

Δεν ειναι κατι αμεσο αλλα κατι σε κοντινο οριζοντα χρονου. Αν και 'γω δινω περισσοτερες πιθανοτητες στο να μην επαληθευθει αυτο το σοβατο κατ’αλλα ενδεχομενο.

τζερτζελες να γινεται μωρε…:lol: :stuck_out_tongue: