ENFORCER Θεσσαλονίκη 24/5/2019 - Αθήνα 25/5/2019

Τι έγινε κανένας δεν πήγε να μας πει πως ήταν;

απαισιος ηχος…
κωλομαγαζο

η μπαντα οπως παντα,στα ιδια στανταρ

1 ώρα και 20 λεπτά με το ζόρι.

Έλεος.

Η μπάντα φοβερή ενέργεια φουλ speed αλλά 80 λεπτά show ;

Από τις ελάχιστες μπάντες που δικαιούνται απόλυτα να παίζουν τόσο. Γιατί:

  1. Όλα τους τα τραγούδια σχεδόν είναι speedάτα, άρα 2,5 ώρες με την δισκογραφία τους θα ήταν μαρτύριο.

  2. Για να πιάσουν αυτά τα στάνταρ απόδοσης φοβερής ενέργειας, με αυτά τα speedάτα τραγούδια, δεν γίνεται να παίξουν 2,5 ώρες.

1 Like

Αν και είμαι μεγάλος φαν δεν το δέχομαι σαν δικαιολογία, θα μπορούσαν να βάλουν αλλα δύο κομμάτια και να παίξουν μιάμιση ώρα. Νέα παιδιά είναι. Από την άλλη 17 ευρώ άντε 20 δικαιολογούν το "ότι πληρώνεις παίρνεις "

αυτό το eightball δεν παλεύεται ρε τύποι…τι κάνουν τα λαιβ εκεί ακόμα??? και τι φάση φέρνει κάτι τύπους μερα παρα μέρα και παίζουν disco…!!!

1 Like

Τι λες ; Σοβαρα; Κατι σαν εσενα χαλανε την πιατσα και κατεληξαν ολα τα συγκροτηματα των 90s και μετα -με ελαχιστες εξαιρεσεις - να παιζουν τοσο. Μεγαλο παραδειγμα οι paradise lost που καποιοι σοφοι τους θεωρουσαν τους νεους metallica καποτε.

1 Like

Τελικά όντως τα 75-80 λεπτά έχουν γίνει στανταρακι

Ντροπή

1 Like

Μπάντες που παίζουν 2 ώρα της έχουν απορρίψει επειδή δεν είναι χατζημεταλλάδικές, επικούρες. Τωρα βεβαία οι επικοι βρίσκουν AOR το Enforcer. Εχω μια δισκογραφία TOTO για πάρτυ σας.
Enforcer υπερτιμια μπάντα που το νιώθει.

Εντάξει ήταν λίγο. Το παίρνω πίσω. Πίστευα ότι επειδή παίζουν τόσο δυνατά θα μας κολλήσουν τα αυτιά στον τοίχο, αλλά ενώ ήταν καλοί, έπεσε και αρκετό νιαούρισμα.

3 Likes

Νομιζω οτι την προηγουμενη φορα περασα καλυτερα.

Παίξανε ένα κομμάτι παραπάνω όμως, νομίζω έπιασε τόπο η γκρίνια. Το Live for the night. Είχε παλμό η βραδιά και η μπάντα αλλά λιγότερο κόσμο από την προηγούμενη φορά. Πάντως στα 4 πρώτα κομμάτια είχαν κερδίσει όλο το κοινό. Ήμουν σίγουρος ότι το Die for the devil θα γαμουσε live και δεν έπεσα έξω.
Γενικά τα καινούρια κομμάτια δούλεψαν καλά εκτός του Sail On (αλλά ίσως ήταν η απαραίτητη ανάσα-καλύτερα να έπαιζαν το Regrets)

Πολυ καλα ητανε γι αλλη μια φορα. Απλα νιωθω οτι αυτη μπαντα εμεινε πολυ στασιμη συναυλιακα. Δλδ και στον επομενο δισκο σε 2-3 χρονια ειμαι σιγουρος θα παιξουν παλι κυτταρο. Επισης, μεγαλη κοιλια τα sail on/end of the universe και στο δισκο και live

1 Like

Φαίνεται πως έχουν ταβάνι εμπορικά ακόμα κι αν παίζουν πιο “εμπορικά” τώρα (Καλά για aor και τέτοια γελάω, μια χαρά χεβυ μέταλ/ hard rock παίζουν ακόμα και στο Zenith)

Για new/retro μπάντα μια χαρά είναι η δημοτικότητα τους. Τα κάνουν σχεδόν όλα μόνοι τους και γλιτώνουν καλοθελητάδες που δουλευουν με “ποσοστά”, αλλα σπρώχνουν μπάντες στα φεστιβάλ. Καλύτερα να έχεις πραγμάτικο κοινό και όχι οπαδούς “αλεξίπτωτα”. Παντώς περασμένη φορά που είχα πάει, (αυτή δεν μπορεσα) είχε λίγο κόσμο εδώ. καμιά 70άρα ? Κατω απο όσο ξέρω πάνει καλά, ψιλογεμίζουν Κύτταρο. (απο αλλα κι άλλα που έχουν 200-300)

Καμιά 300αρια υπολογίζω πως είχαν χθες πάντως

Μιλαω για Σαλονική πριν 4 χρόνια, εσυ λές Αθήνα ? Απο οτι μου είχαν πει, τότε ήταν τιγκά.

Αθήνα πριν 4 χρόνια ήταν τίγκα, χθες πρέπει να είχε 300

Καλά οι νέοι μειντεν τόσο λίγο κόσμο.
Τι πράματα είναι αυτά.

1 Like