Enforcer @ kyttapo 15/6/2014

Μόλις ανακοινώθηκε ότι οι ENFORCER θα επισκεφτούν πάλι την Αθήνα για μια συναυλία στις 15 Ιουνίου στο Kyttaro live club.

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=30387

Τριτη φορα εν Αθηναι, τριτη φορα και που θα απολαυσουμε τα δικα μας παιδια απο την Σουηδια.
Δεν χανεται!
Υγ. Ελπιζω με Witchcurse και Strikelight για support!

Ελπίζω με το amplification λίγο πιο χαμηλά αυτή τη φορά.

Ο βασικος λογος που δε πηγα να τους ξαναδω την προηγουμενη φορα.
ας το κοιταξουν σιγα σιγα αυτο το θεματακι

αυτα ειναι.και την επομενη μερα iron maiden Σοφια!

Την προηγούμενη φορά, λόγω υπερβολικής κούρασης, αποφάσισα να δω το λάηβ από τον εξώστη του Κυττάρου και εκεί ο ήχος ήταν αρκετά καθαρός.

Προς το τέλος που κατέβηκα κάτω έτριζε το σύμπαν.

Επομένως νομίζω ότι είναι συνδυασμός ηχολήπτη (στον εξώστη ακούει άλλο πράγμα από αυτό που ακούει το μεγάλο μέρος του κοινού κάτω) και απόφασης της μπάντας να παίζει πάντα με ενισχυτές στην τσίτα.

Ηθελα με τα 1000 να τους ξαναδω για 3η φορα αλλα θα ειμαι ηδη Σοφια για Iron Maiden, οποτε το χανω. Κριμα, αν και θα μας ξαναρθουν συντομα δεν ανησυχω…

Ο ηχος τους την τελευταια φορα στο κυτταρο (24/02/2013) ηταν σαφως ανωτερος της προηγουμενης συναυλιας τους στον ιδιο χωρο.
Το μεγαλο προβλημα τον ειχανε οι Wrathblade που δεν ακουγοντουσαν τα φωνητικα. Και στο Αγρινιο που τους ειχα δει, δεν τσιτωνουν τις κιθαρες οπως παλαιοτερα.
Τις βλακειες με τις πεφτοβουτες καθε δυο δευτερολεπτα να μην εχουμε και η συναυλια θα ειναι αψογη.

Τέταρτη.
Λογικά μέσα κι αυτή τη φορά.

(Angus)θα πας νοριτερα να τους βρεις στο ξενοδοχειο;εμεις Δευτερα πρωι ερχομαστε.Aγρινιο ειχα παει.καλυτερο ηχο ειχαν εκει.και πρεπει να βαλουν τις μπαρες καποια στιγμη σε live των enforcer.αμα δεν εχει μπαρες θα παω πανω.ο αλλος 200 κιλα και παει και πηδαει απο τη σκηνη.

Σωστος, δυστηχως δεν τους ειχα δει στο up the hammers και δεν την ελαβα υποψην.
Δεν δειχνει στη σελιδα τους στο facebook να εχουν καποια αλλη συναυλια σε εκεινο το διαστημα, ελπιζω να μας παιξουνε εδω κατιτις παραπανω!

Τον θυμαμαι και εγω τον θεο αυτον. Καποιος την ειχε φαει παρεπιπτωντος ασχημα απο πεφταβουτα τοτε, αυτες τις μαλακιες να μην ειχαμε…

Καλά κι εμείς το uth τους είχαμε δει μόνο. Δεν είχαμε ακούσει και πολλά.

Ο Γκρεγκ πεταξε μια τοσο δα μπιχτουλα και για Κρητη - Ρεθυμνο!
Γεια σου ρε Γκρεγκ αρχοντα!

again and again

Ανακοινώθηκε ότι στη συναυλία των ENFORCER στις 15 Ιουνίου στην Αθήνα θα εμφανιστούν οι Έλληνες STEAMROLLER ASSAULT

Ε κατά 99% κλασικά εκεί.

Καλή φάση.
Ωραίοι είν’ αυτοί.

Θα ηθελα να παω αλλα εκεινη την μερα θα ειμαι Θεσσαλονικη…καλα να περασετε παιδες.

SAT 7 JUNE, RETHIMNO, SKIES
FRI 13 JUNE - THESSALONIKI, EIGHTBALL CLUB
SUN 15 JUNE ATHENS, KYTTARO CLUB

More dates TBC.

να περιμενουμε τπτ για πελοποννησο εκτος απο πατρα?