Enforcer - Zenith

Κρίμα γιατί πέρυσι βγάλανε δισκαρα.

Εχεις δικιο το ειχα ξεχασει αυτο, κριμα αυτη η μπαντα ολο προβληματα ειχε με το lineup της.

Πρώτη γεύση:

1 Like

Τι έγινε το γυρίσανε σε 80’s Scorpions φάση; Καλό είναι αλλά με ξένισε κάπως η ανεμελιά του

3 Likes

Αααα γάμησε λιγάκι ε; Να πω την αλήθεια είχα την εντύπωση ότι πάνε να κάνουν το μεγάλο βήμα σε αυτό το δίσκο, για να δούμε…

guys exei kaneis link pou na nai apo youtube or something dioti den boreis na to akouseis an den exeis account. thanks

1 Like

Αυτό που λέει ο φίλος

Γιατί κάτι διάβασα για 80ς Σκορπιονς που το θεωρώ καλό

1 Like

Καλό, όχι συγκλονιστικό, όντως η ανεμελιά αυτή είναι ξενερωτική, αλλά έχει την καύλα - σήμα κατατεθέν αυτής της μπάντας. Αυτά τα παιδιά παίζουν τα όργανά τους και τραγουδάνε επιθετικά ρε φίλε, όπως πρέπει.
Πλην όμως είναι single, οι πιθανότητες μάλλον δείχνουν πως δεν θα είναι όλος ο δίσκος έτσι ανέμελος.

4 Likes

bravo re file eisai 8eos. thanks.

1 Like

well that was…weird. 1ov den perimena pote kati tetoio apo tous Enforcer. 2ov me onoma tragoudiou “die for the devil” auto itan poli floria (kai to etiologo). me tetoio titlo 8a perimene kaneis kana super diaxridato gamao tao komati, me grigores ki8ares, super heavy riff, kai enan Olof na tragoudaei san demonismenos gia tin katasrofi tou kosmou or something. auto itan san na akouga glam. borei to song na maresei sto telos (1 fora prolava na to akouso) alla den einai auto pou perimena apo auton ton titlo. let’s hope the rest isn’t like this one.

Μέχρι εδώ παρακολουθούσα κανονικά πάντως.

6 Likes

eda3i kala eftases. not bad for one day. it was weird and something I wasn’t expecting from a title like "die for the devil”. sounded more like a glam song (talking about girls at the beach and stuff like that) instead of a heavy riffing, fast strumming song talking bout the end of days, satan and stuff. thats all. I might get to like it in the end, but I sure hope the rest isn’t like this one.

4 Likes

Μου έλυσες τον προσωπικό γρίφο της “κάπου τη ξέρω την εισαγωγή” σκέψης. “Arizona” κι έτσι; Βάλε και τον δεύτερο κιθαρίστα με τη λευκή flying V και το μουστάκι. Χεχε

Σαν ανολοκλήρωτο μου κάνει, κάτι κάπου χάνει…

2 Likes

τώρα το άκουσα κι εγώ εν τω μεταξύ

εμένα μου άρεσε , είναι η κλασσική συνταγή που γουστάρει ο κάθε μεταλλάς που δεν πολυσκέφτεται και την έβγαζαν με το κιλό back in the days . Αρκετά ευχάριστο κομμάτι

πολύ εύστοχο , όντως , το σχόλιο για Σκορπιονς χρυσής εποχής . Κυρίως όμως στον ήχο των κιθαρών . Που το θεωρώ και καλό γιατί εν έτη 2019 ακούγονται ακόμα καλύτερα τα ρεβερμπια και κλπ μπλιπμλίκια που χρησιμοποιούσαν τότε

Αν μοιάζει κάτι με το Αριζόνα είναι ο τρόπος που δένει το ριφφ με τα ντραμς και καπάκι το μινι ιντρο σολάκι . Δηλαδή τίποτα ουσιαστικά

2 Likes

Δεν μου άρεσε καθόλου ρε γαμώτο.Δεν μου ταιριάζει αυτό το στυλ σε αυτούς.Προτιμώ τις πιο μέταλ και σκοτεινές στιγμές τους, τύπου below the slumber και mask of red death.Τούτο εδώ μου κάνει λίγο χαζοχαρούμενο.

2 Likes

Στο Diamonds, προσωπικά το αγαπημένο μου, έχουν αρκετές χαρντροκαδικες στιγμές, οπότε δεν μου φάνηκε και τόσο ξένο. Εντωμεταξύ πιστεύω ότι live θα σκοτώνει το συγκεκριμένο κομμάτι.

con satanas ooo ooo

θα βγάλουν όλο το δίσκο στα ισπανικά λένε τα τρελόπαιδα

Πιο πολύ για τις πωλησεις εκεί νότια Αμερική κτλ. Που έχουνε μεγάλο φαν μπειζ.
Άμα τους πει η νουκλιαρ και στα κινέζικα θα το βγάλουν.

Μαλάκα μου ό, τι χειρότερο, είμαστε σοβαροί; Κάνουμε και μεταγλωτίσσεις τώρα;

2 Likes