Enforcer - Zenith

Εμένα γιατί μου αρέσει και το Sail On και το Regrets;

Μπορώ να πω ότι λιγότερο από όλα μου αρέσει το Die For the Devil.

Καλά το Zenith με την DIO αισθητική είναι ένα μικρό έπος όπως και το Forever we worship the Dark.

Γενικά πολύ καλός δίσκος. Όπως έγραψε ένας φίλος πιο πάνω με σωστή διάρκεια 45mins και χωρίς fillers (για μένα). Τραγούδια 4λεπτα ως 6λπετα χωρίς να σε κουράζουν χωρίς λόγο.

Επειδή είχα διαβάσει πολύ άσχημα σχόλια παραξενεύτηκα που εμένα μου άρεσε ο δίσκος. Τελικά απ’ότι βλέπω άρεσε και σε άλλους…

Το Live δεν χάνεται. Έχω ήδη πάρει εισιτήριο. Ελπίζω να έχει κόσμο.

2 Likes

lol. δεν πας να τριφτεις και με κανεναν cenobite, οπως γουστάρεις

1 Like

Το sail on θα μπορούσε να το είχαν γράψει και οι Τρύπες :laughing::laughing:

edit Όπως και την εισαγωγη του one thousand

1 Like

έλα ρε συ τώρα , το έκανα εικόνα :confounded::confounded::confounded:
giphy

1 Like

χεχε

Ευχάριστο αλμπουμάκι και μέχρι εκεί.Ίσως φταίει το ότι έχω περάσει προ πολλού την AOR φάση.Σε σχέση με το προηγούμενο είναι ξεκάθαρο πισωγύρισμα και εμπορικά και από πλευράς συνθέσεων.Ελπίζω σε σκοτεινότερα πράγματα στο μέλλον.Το live θα το τιμήσουμε.

2 Likes

Το ακούω πολύ το τελευταίο διάστημα και μου αρέσει όλο και περισσότερο. Δεν ξέρω γιατί τόση γκρίνια. Ακόμα και το Regrets που δεν μου καθόταν καλά αρχικά άρχισε να μου αρέσει όλο και περισσότερο. Το δε Sail on μου άρεσε από τις πρώτες κιόλας ακροάσεις και ακόμα δεν κατάλαβα προς τι τόση αρνητικότητα.

Το καλύτερο τους άλμπουμ δεν είναι φυσικά, δεν είμαι καν σίγουρος σε πιο άλμπουμ πάει αυτός ο τίτλος έτσι και αλλιώς αλλά μου φαίνεται εξαιρετικό άλμπουμ και οι πιο rock επιρροές έμενα μου κάνουν και με το παραπάνω.

Για μένα είναι το Diamonds πάντως, ήταν και ο πρώτος τους που άκουσα με το που βγήκε. Κι εκεί φυσικά υπήρχαν αυτές οι πιο hard rock στιγμές που υπάρχουν πιο έντονες βέβαια στο Zenith

Όσες φορές και να το ακούσω, πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω πώς γίνεται κάποιος να πει κακό ή έστω μέτριο το Zenith. Και έχει ήδη καταγραφεί στην ιστορία ως τέτοιο κατά ‘γενική ομολογία’. Τι να πεις.

2 Likes

Όντως ε; Κι εμένα μου αρέσει πολύ ο δίσκος

Count me in! Δισκάρα!