English Dogs Live in Athens 26-11-11

[B]ξεχαστε θρας μαλλον (κρινοντας απο τα σαπορτ). Τα πανκοπαιδια να στησουν χωρο.[/B]

Χαραματα κοβω να τελειωνει το πανηγυρι!

Απλα ελπιζω να βρω καπου να μεινω μετα τον Peter Hook για να ειμαι και εκει. [-o<

Ωραια, για να παμε Sodom!

Επαναφορά του thread! Σήμερα το live! [B][U]Της πουτάνας θα γίνει!!![/U][/B]
:drunk::drunk::drunk:

Αρκετα καλα ητανε. Φυγαμε μετα τους Sodom για νομικη (με μια σταση για σουβλακια) και προλαβαμε αρκετη απο τη συναυλια, η οποια αργησε αρκετα - 4 η ωρα βγηκαν οι English Dogs…
Στις μπαντες που μπηκα μεσα, Κοινωνικη αποσυνθεση ηταν για αυτους μαλλον που πηγαν οι περισσοτεροι ντοπιοι πανκηδες, οκ καλοι ηταν αλλα ποτε δεν ακουγα, ειχαν και θεμα με ηχο αρα δεν με πωρωσαν.
Εnglish Dogs, τρωω τηνξενερα οτι δε θα επαιζαν τα μεταλλαδικα, αλλα ΟΚ, περα απο αυτο ηταν πολυ καλοι, εγγλεζουν να πουμε, γουσταρα αρκετα, αν και αυτο το υλικο το θεωρω πολυ πιο πισω απο δισκαρες τυπου where legend began και forward into battle

γουελ…ΟΚ η αγγλική μπάντα, αλλά πορώθηκα περισσότερο με τις ελληνικές μπάντες ή είναι ιδέα μου; ([I]όχι δεν είμαι εθνίκι[/I]…) :p:lol:

Πάντως, ναι υπάρχει θέμα με τον ήχο :? -αλλά DIY live ήτανε -το φχαριστηθήκαμε…

Δυο λογια για οσους ειδα (ολους πλην απο Κοπροσκυλα δηλαδη):

[B]My Turn[/B]
Tους ειχα δει και περσι στην Πατρα, αλλα ΚΑΚΩΣ δεν ασχοληθηκα περαιτερω. Πολυ δυνατοι και δουλεμενοι …απο δω και περα θα τους παρακολουθω.

[B]No Mind[/B]
Eπισης αρκετα καλοι …απο τις καλες στιγμες της βραδιας

[B]Lunatix[/B]
Δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα, καθως αυτο το ειδος πανκ που παιζουν δε μου πολυαρεσει …highlight της εμφανισης τους ο ορθιος ντραμμερ. :smiley:

[B]Kοινωνική Αποσύνθεση[/B]
Ελληνικο πανκ ΕΠΙΠΕΔΟΥ. Απο τις καλυτερες εμφανισεις της ημερας. Τα πολλα χρονια ενασχολησης τους φανηκαν οταν ανεβηκαν στη σκηνη και oλοι νομιζω γουσταραμε καργα.
Για προβληματα στον ηχο που επισημαναν καποιοι, εγω τα παρατηρησα κυριως οταν σε καποια κομματια εκανε τα φωνητικα η κοπελα.

[B]English Dogs[/B]
Aποκορυφωμα. ΜΠΑΝΤΑ ΚΛΑΣΗΣ. Πολλα κομματια που δεν ηξερα, καθως απο το Invasion Of The Porky Men που εχω ακουσει, δεν παιχτηκαν παρα πολλα κομματια (απ’ οσο θυμαμαι), ωστοσο με το παιξιμο και τη σταση τους μας συνεπηραν σε ενα τρελο σκηνικο. Μορφη ο τρελαμενος τραγουδιστης τους.

Nαι κακώς που δεν ασχολήθηκες, αλλά…καλλιο αργά παρά ποτέ!:stuck_out_tongue:
Τσέκαρε το γαμάτο [COLOR=“Sienna”]"[B]Noble Intentions[/B]" [/COLOR]σιντί τους ([I]ουσιαστικά ,demo 2010[/I]) με το εξαιρετικό -[I]για hardcore δίσκο[/I]- εξώφυλλο με το “χταπόδι” που εκτοξεύει μελάνι στη μιζέρια των καιρών μας…:smiley: