Engram Vs Maranatha

[CENTER]
[/CENTER]

Διπλο BM comeback για εφετος, αν κιε το Engram φαινεται πως νικα στο πολυ ανετο.

Το Maranatha ειναι ωραιο, αλλα ρε γμτ, οταν το ακουω, μου βγαινει μια ακατασχετη επιθυμια να βαλω ξανα το Salvation.

Δεν εχω ακουσει το Engram εξολοκληρου ακομα.
Το Maranatha μ’αρεσει πολυ παντως.Οσο για το

οταν το ακουω, μου βγαινει μια ακατασχετη επιθυμια να βαλω ξανα το Salvation.

Ε ενταξει!Το Salvation εχει γραψει ιστορια στον χωρο του ΒΜ ηδη.Πλεον,στην εποχη μας,ειναι πολυ δυσκολο
για ενα αλμπουμ να κανει το ιδιο.

η ψηφος μου παει σε Maranatha, οχι γιατι ειναι καλυτερο απ’ το Engram ποσο μαλον και απ’το Salvation, απλα δεν εχω πιασει το φιλιν της μπαντας μεχρι τωρα, χωρις να σημαινει οτι δε τρωνε ρισπεκτ τα πρεζ…γεροντια.

Engram δαγκωτο!

Angmar εισαι σχιζοφρενης!Δε μπορω να διαλεξω με τιποτα!!!:frowning:

Ωπ, δεν το είχα ξαναδει αυτό το πολλ. Η αλήθεια είναι πως το Maranatha μου είχε κολλήσει απίστευτα απ’ όταν το πρωτοάκουσα, γεγονός που δεν συνέβη με το Engram, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μου άρεσε. Αλλά η ψήφος θα πάει στο Maranatha, γενικά στο υλικό από Funeral Mist έχω μια αδυναμία.

Kαι τα δύο άλμπουμζ μου άρεσαν, αλλά ψηφίζω Μαρανάθα επειδή είμαστε φανμπόιδες και το λιώσαμε περισσότερο. :slight_smile:

Δαγκωτό Maranatha,η ατμόσφαιρα που βγάζει αλλά κ τα απίστευτα φωνητικά του ψυχάκια Arioch δίνουν πολλούς πόντους.Το Engram δεν το έχω ακούσει κ πολύ οπότε ίσως το αδικώ αλλά μάλλον το ίδιο θα επέλεγα κ πάλι.
Η μεγάλη ντροπή είναι ότι δεν έχω ακούσει το Salvation:oops:

Αν και γουστάρω πιο πολύ τoυς Βeherit, στηρίζω Maranatha μόνο και μόνο για το θεικό sample-αρισμα του Ederlezi στο Αnti-Flesh Nimbus.

Όντως ντροπή ρε φίλε, με τη σειρά έπρεπε να τα πάρεις, το Salvation είναι καλύτερο απ’το Maranatha:!:

Ξεχαστε τι ελεγα το '09, ειναι καλυτερο του Salvation. Maranatha δαγκωτο.

Μόνο “Havoc” demo, άντε και “Devilry”.

ποιο salvation ρε maranatha χωρις κουβεντα!

Οπως ειπα και παραπανω δεν μπορω να διαλεξω.Τα εχω και τα 2 original και τα υπεραγαπαω.Το ριχνω Beherit γιατι βλεπω να μενουν πισω και θα με βολευε μια ισοπαλια!:lol:

σημερα ετυχε να αραζω με μαυρο μεταλλο φιλο σε καφετερια στην κυψελη και καναμε αυτη την συζητηση αναμεσα στα 2 album με αποτελεσμα να ξεθαψω το Maranatha και να το ακουσω 2 φορες και μαλλον εδωσα λαθος ψηφο τελικα την πρωτη φορα που το ακουσα δεν μου ειχε κανει ιδιαιτερη εντυπωση αλλα τωρα αναθεωρησα για τα καλα…και μονο το antiflesh nimbus να ακουσεις καταλαβαινεις για τι album προκειται,ειμαι φανατικος beheritακιας αλλα τελικα αν ειχα δικαιωμα αλαγης ψηφου θα το βαζα σε Maranatha