Ensiferum - Unsung Heroes

Πολύ μ’αρέσουν έτσι όπως τ’ακούω μέχρι στιγμής τα πράγματα… :slight_smile:

Ιδέα μου είναι ή διακρίνω επαυξημένα τα prog/symphonic στοιχεία που πρωτοακούσαμε στο From Afar αλλά και μια ιδιαίτερα ευχάριστη γεύση από …Amorphis κάπου; (ειδικά στο Burning Leaves)

Αντε επιτέλους να τους δούμε ξανά στην Ελλάδα, αυτή τη φορά ως headliners!!
(χλωμό)

[B][I]PS>[/I][/B] Κάποιος mod (?) αν γίνεται να αλλάξει και τον τίτλο από “TBA” σε “Unsung Heroes”. Thx!!

:-s 8O #-o :? [-X

Δεν είχαν τίποτα καλύτερο να κάνουνε είπανε να γίνουνε ρεζίλι #-o

διαβαζω πολυ καλες κριτικες και οι αγωνια χτυπαει κοκκινο.!!

Διέρρευσε και το ομότιτλο κομμάτι

Ειναι στους ρωσους για οποιον ενδιαφερεται…

…μια χαρά είναι, αρκετά καλό:):!:

Αμα βγαλουν ποτε τιποτα μετριο αυτοι οι ανθρωποι θα ειναι ειδηση…Γαμαει το Ανσανγκ Χιροουζ :thumbup:

Α ΡΕ ΜΠΑΝΤΑΡΑ…εδω ολο το αλμπουμ…http://www.levykauppax.fi/artist/ensiferum/unsung_heroes/
θελει κ αλλες ακροασεις για να πω τελικη γνωμη…πολυ καλες εντυπωσεις…!!

Σ ΑΓΑΠΩ

[SPOILER] Φευγω για ακροασεις και επιστρεφω για να σας πω οτι ειναι μεσα στα 5 καλυτερα του 2012 και λοιπα σαλιαρικα[/SPOILER]

εδιτ: Μλκες δεν αντεχω,ειμαι στο 6ο τραγουδι και εχω δακρυσει μονο και μονο επειδη προκειται για καινουρια τραγουδια!

Από χτες το έχω κάνει περίπου 7-8 ακροάσεις το άλμπουμ και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές, ο δίσκος φαίνεται αντάξιος των παλιότερων που είναι όλοι στην κορυφή.

Μέχρι στιγμής αγαπημένο κομμάτι το Passion proof power το οποίο το έχω βάλει στο repeat.

Aυτο το Star Queen τι κομματαρα που ειναι…!!!

Πολυ καλο το αλμπουμ αλλα κατωτερο απο το τεραστιο from afar…!

Κατώτερο μου φαίνεται κ μένα,αλλά ίσως είναι επειδή δν έχω προλάβει να δεθώ με δαύτο ακόμη. Φέρτε τους Ελλάδα πάλι να γίνει σφαγή! :roll:

Headliners εννοειται οχι σαππορτ σε Τσιλντρεν οβ Μπορντομ και αηδιες…

Μια χαρα τελικα το αλμπουμ,οντως το “χειροτερο” της μπαντας, αλλα εχει μεσα και γαμω τις κομματαρες, πολυ περισσοτερο μελωδικο πλεον το στυλ παρα επικο. Απλα αποτυγχανει στη συγκριση με τους γιγαντες του παρελθοντος

cant agree more!

Πλέων μπορούμε να πούμε με σιγουριά πως είναι ο χειρότερος δίσκος της μπάντας αλλά και πάλι είναι αρκετά καλός.

+1 καλο αλμπουμ αλλα μακραν ο χειροτερος τους δισκος νομιζω

αλλα οπως ειπαμε και πιο πανω χειροτερος δισκος για τους Ενσιφερουμ = μιλια διαφορας απο τις περισσοτερες μπαντες. Ειδικα Burning leaves, ομωνυμο και Celestial bond δε γινεται να μην τα αγαπησεις :smiley: