Ensiferum - Unsung Heroes

Οι Εnsiferum ξεκίνησαν ήδη τις ηχογραφήσεις στο Petrax studio και μας υπόσχονται ένα μοναδικό άλμπουμ αφού όπως λένε και οι ίδιοι ‘‘This album will kick ass, seriously!’’. :yahoo::yahoo::yahoo:

Πραγματικά καιρός ήταν! Μου φαίνεται λες και πέρασαν αιώνες από την κυκλοφορία του from afar. Άντε καλές ηχογραφήσεις και ελπίζω να μας ξαναεπισκεφθούν μόλις ξεκινήσουν την περιοδεία!!!:papas:

More info soon…

8O [B][SIZE=“4”]AT LONG LAST!!! [/SIZE][/B]
IMHO το “From Afar” ήταν αλμπουμάρα, καλύτερο κι απ’το “Victory Songs”, επιπέδου σχεδόν “Iron” (αν και διαφορετικό)…
Btw, πού στο καλό τα προλαβαίνεις τα νέα ωρέ Mererfin?! Πριν λίγες μέρες είχα τσεκάρει το site τους και δεν έγραφαν ακόμα τπτ! :stuck_out_tongue:

[B][U]UPDATE:[/U][/B]
Το 1ο studio report, φρέσκο-φρέσκο!!

:slight_smile:

Ε τώρα με πρόλαβες εσύ… πήγα να ανεβάσω το βιντεάκι από το youtube και είδα ότι το πόσταρες εσύ :stuck_out_tongue:

Δεν ξέρω τυχαία τα βλέπω, μη νομίζεις ότι κάθομαι και ψάχνω όλη μέρα :lol: Τα νέα έρχονται σε μένα.

παμε μωρη ΜΠΑΝΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Άντε να δούμε γιατί το τελευταίο ήταν ένα βήμα πίσω από τα προηγούμενα.

Το From Afar γάμησε άσχημα όπως όλα τους τα albums. Περιμένω με τεράστια ανυπομονησία

Όλα τα άλμπουμ είναι ένα και ένα! Αλλά προτιμώ εποχή Jari (δαγκωτό) για συναισθηματικούς λόγους.:roll: Μακάρι να τον είχα προλάβει λαιβ.:frowning:

Βιαστικές κινήσεις δεν έκαναν οπότε λογικά το αποτέλεσμα δεν θα απογοητεύσει!

ετσι για να πω και εγω τον καημο μου, ψιλοασχετο βεβαια, αλλα ο Jari ολο βιαστικες κινησεις κανει, οπως με το Time…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ναι ρε παιδί μου τι κακό και αυτό!!! Σε λίγο θα καταντήσει χειρότερος απο τους korpiklaani που βγάζουν τον ένα δίσκο μετά τον άλλον πριν κλείσει καλά καλά χρόνος!!!

[SPOILER]Πλάκα πλάκα βγήκε το 2011 κοντεύει Μάρτης και ακόμη τίποτα! Όχι πως δεν το περίμενα βεβαιίως βεβαίως. Άμα δεν συμπληρώσουμε καμιά 10ρια χρονάκια αναμονής time δεν έχει.[-X[/SPOILER]

Αύγουστο το νέο άλμπουμ και ανακοινώθηκε και tour

Ευχάριστα τα νέα για το άλμπουμ, αλλά δυστυχώς η Ελλάδα -προς το παρόν τουλάχιστον- δεν συμπεριλαμβάνεται στους προορισμούς του νέου tour… [-X

Περισσότερες πληρωφορίες ανακοινώθηκαν για το άλμπουμ

Finnish folk metal band Ensiferum have announced that they will release a new album on
August 27, 2012. Titled Unsung Heroes, the album will be the fifth release by the
band and the follow-up to 2009’s From Afar.

Regarding the album, the band posted on their Facebook page:

"A cinematic experience from first note to last , ?Unsung Heroes? takes the listener on a
journey of genuine light & shade, with the 16 minute-plus ?Passion Proof Power? showing
that when it comes to the epic statement, Ensiferum are very much in the front-line,
swords at the ready.

‘We?ve tried to push the different aspects of what we do as far as we can,’ reflects the
band, ‘the sonic scope is wider than ever. The folk elements go further down that path and
the metallic parts will absolutely rip your face off!’

Once again, album art has been supplied by Kristian Wahlin, with featured special guests
including members of Apokalyptischen Reiter plus legendary Finnish singer & actor, Vesa-
Matti Loiri."

While the album art has not been released yet, the band have revealed the track listing:

  1. Symbols
  2. In My Sword I Trust
  3. Unsung Heroes
  4. Burning Leaves
  5. Celestial Bond
  6. Retribution Shall Be Mine
  7. Star Queen (Celestial Bond part II)
  8. Pohjola
  9. Last Breath
  10. Passion Proof Power

Unsung Heroes was produced by Hiili Hiilesmaa (HIM, Sentenced, Apocalyptica, etc.)
and will be released via Spinefarm Records.

Το Burning Leaves από τον νέο δίσκο:

Δεν μου πολυάρεσε…:frowning:

Hρεμα με αυτα τα θρεντ γιατι κοντεψα να λιποθυμησω οταν το δα. Ακομα προσπαθω να αναρρωσω απο το προηγουμενο ρε κωλοφινλανδοι μαγοι!!! Ποιος ξερει τι θα χουν φτιαξει οι αρχοντες παλι… (Θα το φωναζω και θα το λεω ωσπου να πεθανω.Το οτι αυτοι οι ανθρωποι επαιξαν κατω απο τους Children of Boredom αποτελει ισως τη μεγαλυτερη συναυλιακη φωλα στην ιστορια της χωρας [-X)

εδιτ: μην αγχωνεσαι μαγκα,παραδοσιακα εχουν παντα μεσα 1-2 πατατουλες :slight_smile:

Ε πιστεύω από τέτοιο βίντεο δεν βγάζεις άκρη για το κομμάτι. Εγώ πάντως έχω εμπιστοσύνη σε ensiferum

Το νέο εξώφυλλο του δίσκου! Μες την κοκκινιά!!:stuck_out_tongue:

Tι γαμάτο εξώφυλλο…μακάρι να έχουν επηρεαστεί πάλι από την Kalevala!Σαν τον Väinämöinen είναι!:D:D

Burning leaves (studio)

Πολύ όμορφη η μουσική μόνο τα καθαρά φωνητικά είναι με ενοχλούν

Video clip - In my sword I trush

Πολύ δυνατό8)

Oμορφα και τα 2 κομματια που εχουμε ακουσει…και ωραιο βιντεο κλιπ!!!