ENSLAVED Aθηνα 10 Μαιου / Θεσσαλονικη 11 Μαιου 2019

Οι 3 Shades of Black παρουσιάζουν
Enslaved ζωντανά στην Αθήνα
Για πρώτη φορά μετά από 28 χρόνια
Με ένα best-of setlist, με τραγούδια από όλη την δισκογραφία τους
Παρασκευή 10 Μαϊου 2019
Fuzz Live Music Club (Πειραιώς 209 & Πατρ. Ιωακείμ 1, Ταύρος, Αθήνα)
Πόρτες 20:00

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ:
• Περιορισμένη προπώληση: 22€
• Προπώληση: 25€
• Ταμείο: 28€

ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ:
Metal Era (Εμ. Μπενάκη 22, Αθήνα, τηλ.: 210 3304133, www.metalera.gr)
Bowel of Noise records (Official) (Θεμιστοκλέους 25, Αθήνα, τηλ.: 2103846783, www.bowelofnoise.com)
Le Disque Noir Records Shop (Θεμιστοκλέους 29, Αθήνα, τηλ.: 211 214 3554)
Syd Records (Πρωτογένους 13, Ψυρρή, τηλ.: 210 3218373, www.sydrecords.com)
• Τηλεφωνικά στο 11876
Reload Stores
Seven Spots
Βιβλιοπωλεία Ευριπίδης – Evripidis Bookstores
• Viva Kiosks (Συνταγμα & Τεχνόπολις)
WIND
Yoleni’s Greek Gastronomy center (Σόλωνος 9, Αθήνα, τηλ.: 2122223623 – www.yolenis.com)
• Ηλεκτρονική προπώληση: https://www.viva.gr/tickets/music/fuzz/enslaved-live-in-athens

5 Likes

Αλληλούια!!

Σούπερ…μπράβο!

Πολυ καλο νεο αυτο,παντα ηθελα να τους δω!με το Frost και το Vikingligr Veldi εχω μεγαλωσει,σπουδαια αλμπουμ

Μακάρι μόνο να μην ακυρωθούν και πάλι, όπως στο παρελθόν. Κατά τ’ άλλα, ένα πολύ ευχάριστο συναυλιακό νέο.

Την περιμενα καιρο αυτη την ανακοινωση, θελω σαν τρελος να τους δω αλλα δυστυχως η ημερομηνια δεν με βολευει καθολου και δεν θα μπορεσω να ειμαι εκει… Φοβερο νεο παντως και θα ειναι live-αρα, πρωτη φορα Ελλαδα, με κομματια απο ολους τους δισκους, αυτα ειναι… Ευχομαι να εχει πολυ κοσμο και να παει καλα μηπως και μας ξαναρθουν καποια στιγμη.

1 Like

Hoooorray!!!

1 Like

1 Like

Για πείτε οι Αθηναίοι… τα ισοπέδωσαν όλα οι Νορβηγοί;

1 Like

Φυσικά και ναι. Και με πολύ καλό setlist μάλιστα.

1 Like

Αυτό για το setlist (δε θέλω να ξέρω) το έλεγαν και οι ίδιοι ότι θα είναι γεμάτο. Από κόσμο πως ήταν η φάση;

Και αυτοί και το κοινό (είχε αρκετό κόσμο) αρκετά δυναμικοί και εκδηλωτικοί.Από ένα σημείο και μετά ήταν και πολύ ομιλητικοί. Δεν θα σου πω για setlist.

1 Like

Μπράβο στους Enslaved για την εμφάνισή τους. Παλικάρια. Και τους ευχαριστούμε ακόμα κι αν δε ξαναέρθουν Θεσ/νίκη.

Αλλά…

Τι ήχος είναι αυτός βρε παιδιά… Δηλαδή, τα αυτιά μου ακόμα βουίζουν. Θυμάμαι το live των Mogwai που ηχητικά ήταν καταστροφή με τέτοια ένταση, έρχεται και το σημερινό στον ίδιο χώρο… Ένα παλικάρι που μίλησα λίγο μαζί του, προσπαθούσε να σταθεί σε κάποιο σημείο μπας κι ευχαριστιόταν την εμφάνιση της μπάντας. Κρίμα.
Ευτυχώς που στο “Heavenless” δεν υπήρξε κανένα θέμα και αποδόθηκε στην εντέλεια.
Για τον κόσμο, ουδέν σχόλιο. Αναμενόμενο.

Δεν ξέρω τι φταίει αλλά και εγώ τις δυο φορές που παρακολούθησα συναυλία στο πρινσιπαλ, τα αυτιά μου βούιζαν για μέρες και δεν είδα τίποτα extreme, Black Rebel Motorcycle Club και Lanegan.