Enter The Arena. Διαδυκτιακό Ring

Εισαι σιγουρος οτι εχεις πιασει το νοημα του τοπικ ?? :expressionless:

πίστευα πως εν έτει 2010 θα είχαν πάψει να θεωρούνται ραπ οι pantera.
τελικά διαψεύδομαι…
και για το τυπικό θρας εννοείται πως θα έπρεπε να σταματήσει το '89.κάπου παραξεχείλωσε το πράγμα.

το εχω πιασει,αλλα νομιζα οτι τωρα που μεταφερθηκε το τοπικ στα μουσικα,γινοταν και η συζητηση πιο σοβαρη:wink:

Εμεις οι μανογουοραδες ειμαστε σταθεροι στις αποψεις μας. (πιο σταθεροι και απο την παπαρηγα). Δεν αλλαζουμε γνωμη αναλογα με την μοδα και το hype της εποχης. :har:

Night έχεις προσέξει καλά το παλιό Thrash? Αν δεν ήταν ραπαρίσματα αυτά του Toxic Waltz τι σκατά ήταν? Όλα αυτά για τα οποία κατηγορούν όλοι οι True οπαδοί τους Pantera (πάνκικα στοιχεία, ραπαρίσματα μπλά-μπλά) μια χαρά υπήρχαν και σε μεγαλύτερο βαθμό στο μεγαλύτερο μέρος του Old School ήχου.

τώρα εξηγούνται όλα…:stuck_out_tongue:
πάντως ραπ εκείνη την εποχή είναι ο tupac, είναι οι public enemy, δεν είναι οι pantera…

DarthVader, ναι πιθανον εχεις δικιο, ομως οι γρηγορες κιθαρες και γενικοτερα η χυμα μουσικη το καλυπταν αυτο, ενω σε αυτες τις βερμουδατες-νεοthrash (lol) μπαντες, το groove κανει πιο εντονο και εμφανες το ραππαρισμα.

Και οι Anthrax με το bring the noise…#-o:lol: (ραπάρουν)

Εμένα πάντως πολύ πιο πάνκηδες μου ακούγονται οι Sacred Reich παρά οι Machine Head. Για το ραπάρισμα πάντως διαφωνώ, τα βασικά του στοιχεία είναι η γρήγορη και κοφτή εκφορά του και η καθαρή “τα χώνω στην πουτάνα κοινωνία” φωνή που μάλλον ενισχύεται από τις ταχύτητες και τη χύμα κλωτσοπατινάδα.

σόρρυ που πετάγομαι σαν το τσουτσέκι, αλλά οι βερμούδες δεν λένε τπτ.

Δεν ξεχνώ: Kreator 1996 στο Ρόδον, με Blackfire να χοροπηδάει σαν κατσίκι, με ράστα μαλλί και με βερμούδα λές και έπαιζε στους Biohazard.

συνεχίστε να λέτε για ραπ.

γενικά τώρα καλά τα λέει ο νταρθ, μην το κουράζω και άλλο εγώ.

Ναι ρε εννοειται, σαν επιλογη ρουχου δεν λεει τιποτα. Απλα χαλαει το στυλιστικο του πραγματος. [κωστετσος speaking]

Δε μας τα λες καλά πάνο, ξεχαστήκαμε με τους εμφύλιους και δε θα πάρεις μέρος στον ιερό πόλεμο μας κατά των σλατζάδων?

επίσης, το χοροπηδηχτό του πράγματος είναι μάλλον η επιρροή του metal στο hardcore παρά του hardcore στο metal :razz:

το οποίο είναι κομματάρα και για μένα από τις κορυφαίες στιγμές των anthrax.

συνεχίστε με τον εμφύλιο και θα είναι παιχνιδάκι να κερδίσουμε τον πόλεμο…:twisted:

@Somnambulist

Ααα μπράβο, στην προ Pantera εποχή δε θυμάμαι πολύ Beatdown, μόνο τις τσιγκολελετάδικες ρυθμικές πατέντες.

Στηρίζω Nightsky στον πόλεμο κατά του ραπ μαίταλ

[SIZE=“4”]ΜΟΝΟ ΜΑΝΟΒΑΡ[/SIZE]
Όλη η αλήθεια βρίσκεται σε ένα comment στο παρακάτω βίντεο:
http://www.youtube.com/watch?v=AJ0sW7KOFhU

For Manowar I would leave my girlfriend. If I had one.
Hail from Germany!

Ποιο είναι το τυπικό θρας?

=D>

A, και Davidian, προετοιμασου, γιατι σε 21 μερες θα νιωσεις το Ιερο Ατσαλι να διαπερνα ολο σου το ειναι. :twisted:

Θα χει και καπότα Manowar το ιερό ατσάλι:p:p:p

αυτό που έπαιζαν οι exodus,oι nuclear assault,οι overkill…γενικά το ξερό θρας,αυτό που σήμερα αναβιώνουν μπάντες όπως οι municipal waste,evile,gama bomb και ούτω καθ’εξής.