Αγαπημενα Ep

Άνετα

[SIZE=“5”]MESHUGGAH - I[/SIZE]

Kαι ακολουθούν οι DEATHSPELL με το Kenose.
Eιδικά στους deathspell μου αρέσουν πιο πολύ τα eps από τα full lengths.
Λές και ο περιορισμένος χωροχρόνος τους σπρώχνει να συμπυκνώσουν όλη τη μαγειούλα, και είναι απολύτως τέλεια εκεί που πολλές φορές στις κυκλοφορίες “μιλάνε” πολύ. Το ίδιο και για το Ι.

Βασικά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγήκε, αν κι έχει διαρρεύσει εδώ και καιρό.
(σε 1000 αντίτυπα κλασικά)

Thou - The Degradation Of Human Life

Τα’χουμε πει για το πόσο ΧΩΝΕΙ αυτή η MΠΑΝΤΑΡΑ στο σλατζ θρεντ, οπότε όσοι είστε στη φάση, ορμάτε.
:metal:

Sacred Reich - Surf Nicaragua

ΜΕγαλο ΕΡ!!!

fixed

Δεκτο, αλλα για μενα υπαρχει και το change of seasons των dream theater που γαμει κι αυτο…

Μιας και τα περισσότερα εχουν αναφερθει ηδη πολλες φορές εδω μεσα θα διαλέξω 2 που μου αρέσουν πάρα πολύ και δεν εχουν αναφερθει απο πολλούς. (μονο ενας ειπε για τους neveromore να δεν κανω λάθος.

Nevermore-in memory. Eδω μεσα έχουν μερικα απο τα καλύτερα κομματια τους κατα την γνωμη μου. Κανενα απο αυτα δεν υπαρχει σε κανονικο άλμπουμ. Περιεχει διασκευη σε Bauhaus (Silent Hedges/Double Dare). κυκλφορησε λιγο πριν το Politics.

Sentenced-love and death. Επισης κανενα κομματι απο αυτη την κυκλοφορία δεν υπαρχει σε κανονικό άλμπουμ τους. Ειναι η τελευταια κυκλοφορια με το Taneli Jarva πίσω απο το μικροφωνο. Εχει διασκευη σε Billy Idol (white wedding)

Πρόσφατο δυναμικό ΕΡ-άκι…

Alice in Chains-Jar of flies

Φοβερό EP. Τα τέσσερα πρώτα κομμάτια είναι απίστευτα (Rotten Apple, Nutsell, I stay away & No Excuses). Πολύ πιο ήρεμο από τις προηγούμενες κυκλοφορίες των AIC και παίζουν κυρίως ακουστικές κιθάρες, αλλά και βιολιά κλπ. Τα 2 πρώτα κομμάτια σκέτη κατάθλιψη (σε αυτό μεγάλο ρόλο παίζει η φωνή του Layne) και κλασσικά ο Cantrell έχει γράψει όλη τη μουσική.

The Gathering-Adrenaline/Leaves

Περιλαμβάνει 3 αγαπημένα μου κομμάτια (Leaves, Third Chance, Adrenaline). Το τελευταίο δεν περιλαμβάνεται σε κανένα άλμπουμ τους και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί :-s

Αlice in Chains

λογικα εχει ξαναγραφτει…
αλλα δεν πειραζει…
[SIZE=“4”]
Warlord - Deliver Us (EP)[/SIZE]

:slight_smile:

[SIZE=“5”]εεεεετσιιιιιιιιι!!![/SIZE]

Lock :slight_smile:

Edit: Μετα απο παρακληση mod, Επιθανατιος Ρογχος

wishdoom - winds of war

παμε μωρη ελλαδαραααααα!!!:):):slight_smile:

[quote=“Timeous,post:171,topic:4338”]

Lock :slight_smile:

Edit: Μετα απο παρακληση mod, Επιθανατιος Ρογχος
[/quote]

ΕΠΟΣ…

Βασικα, σκεφτηκα κατι που το συναγωνιζεται…

[SPOILER]

χαχαχαχ σωστό!
Ντάξει δεν τίθεται θέμα συναγωνισμού νομίζω…

[SIZE=“3”]sleepmakeswaves - in today already walks tomorrow[/SIZE]

ep δεν ειναι…?? :-k

Bloodbath - Breeding Death
Children Of Bodom - Trashed Lost And Strungout
Dead Congregation - Puryfying Concecrated Ground
Dissection - Where Dead Angels Lie (σε έκδοση με το Storm Of The Light’s Bane και απλά γαμάει)
Helloween - Helloween (στο tracklisting του Walls Of Jericho. ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ ΟΛΑ)
Kreator - Out Of The Dark, Into The Light (κατεβασμένο δυστυχώς)
Kreator - Flag Of Hate (το χω ενσωματωμένο στο tracklisting του Pleasure To Kill.TAKE THEIR LIVES!!)
Rotting Christ - Dawn Of The Iconoclast 7" picture disc
Slayer - Haunting The Chapel (πως το ξέχασα ο ηλίθιος? CHEMICAL WARFARE!!!)
Zemial - I Am The Dark 7"

Σα σφηνάκια είναι τα άτιμα:D. Κι εκεί είναι η ομορφιά πιστεύω. Τελειώνουν και δε ξέρεις από που σου ρθε.8)

:–

Και τα πρωτα Ep-ντεμπουτα απο Sodom και Destruction.

Αψογα δειγματα ατοφιου κατσαπλιαδικου γερμανικου thrash metal !
2 κυκλοφοριες που ηταν οι πρωτες για 2 απο τις πιο σημαντικες μπαντες
του ακραιου ηχου και δεν στερουνται ποιοτητας σε σχεση με τα μετεπειτα αλμπουμ τους.

Απλά επειδή είμαι ψιλονουμπάς, από Sodom και Destruction δεν έχω τσεκάρει τα ΕΡ ακόμα :oops: