Epica @ Floyd (ex-Piraeus Academy), 26/10/23

Ειχα πει οτι θα αποφασίσω αυριο αν θα παω καθώς δεν ειμαι φαν του συγκροτήματος. Οπως ηρθαν τα πραγματα αποφασισα σήμερα να μην πάω. Κερδισμένοι της εξέλιξης…οι Amorphis!

Γι αυτο το ανακοίνωσαν μια μέρα πριν…για να μη χάσουν κόσμο.Παντως αν μπορείς και τα 2(Epica,Amorphis)μην τους χάσεις…κι ας λειπει ο Μαρκ.Ειναι τρομεροι λαιβ.

Πόνεσε λιγάκι όντως, αλλά ευτυχώς τους έχουμε δει καμιά δεκαριά φορές

Άρα περισσότερες πιθανότητες για Simone-focused τραγούδια, άρα ελπίδες για In All Conscience και Once Upon A Nightmare/Chasing The Dragon?! :pray: #κάτι_δικά_μου

(Πόνεσε όντως, αλλά καλά να 'ναι ο Μαρκ και η οικογένειά του κι εμείς εδώ θα είμαστε :heart:)

3 Likes

Παίζεις με την ευαισθησία μου

2 Likes

χμ

Ποιο είναι το πόιντ, σε έχασα… Αν εννοείς να παίξουν Last Crusade, μήπως και κάνα Sancta Terra? Κάνα Feint? Κάνα Quietus? Κάνα…

1 Like

Ευκαιρία δεν είναι; :innocent:

1 Like

Κάνουμε όνειρα εμείς, και στο τέλος απλά θα παίξουν το ίδιο setlist με τον Asim στα brutals, και θα γελάμε

Υπόψιν, δεν έχω δει καθόλου setlist, θέλω να πάω με το μυαλό μου αθώο και άβγαλτο

1 Like

Το προηγούμενο λαιβ ήταν πριν 2 μήνες με μικρότερο σετλιστ λογω φεστιβάλ,οπότε και να δεις θα εχει διαφορές σιγουρα σήμερα.
Την ρώτησα χθες που την είδα για το Unleashed…και μου ειπε “Ααα δεν ξέρω πρέπει να τσεκάρω το σετλιστ”

Τους ειδα το καλοκαιρι στο Graspop. Το γκρουπ τα σπαει κανονικά, δινει 100% on stage !
Μεγαλος ερωτας η Simone ρε πστ μου, γμσ τα … :blush:

2 Likes

Τρομερή εμφάνιση

Σιμον θεα :heart_eyes:

3 Likes

FOOLS OF DAMNATION ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ.
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Φοβερή εμφάνιση, επιτέλους σε κλαμπ μόνοι τους και όχι με 40 βαθμούς σε ανοιχτό και με τον ήλιο πάνω στο κεφάλι τους.
Ο τυπάς του Miner, το οποίο ακούσαμε και ήταν ευχάριστη έκπληξη, το πάλεψε όσο μπορούσε και σε φωνητικά κλπ, νταξ το χάσαμε καμπόσες φορές, ειδικά στο Consign, αλλά τι να κανς, μια χαρά ήταν κανένα παράπονο.
Φοβερή ενέργεια και διάθεση όλοι, και επίσης ευχάριστη έκπληξη η Σιμόν είναι η αλήθεια, έχουμε χρόνια στην ελλάδα να την δούμε με τέτοια όρεξη. Είχε διάθεση και έπιανε τρομερές ερμηνείες, μπράβο της.
Οι υπόλοιποι νταξ, καύλα όπως πάντα.

Άντε, till next time :beers:

3 Likes

Προσωπική γνώμη… τρομερή εμφάνιση!!!

2 Likes

Τέλειο και αψεγάδιαστο λάιβ παρά τις κοτσανουλες εδώ κι εκεί. Ωραίο χάζι οι διαφορές τζιριτζαντζουλες με τα χρόνια πολλά στον Ασιμ, και το “Καλωσηρθες” στο αγέννητο μωρό του Μαρκ (αν ακούσατε έναν ηλίθιο στην αρχή να φωνάζει καλωσόρισες, εγώ ημανε…)

Έπρεπε ένα κομμάτι από Design your Universe, αδίκησαν εαυτούς που δεν έπαιξαν τίποτα…

9 Likes

Μαγική βραδιά…
Ημουν στο κάγκελο και ο ήχος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ηταν απίστευτος.Ειδικά με τα ντραμς “αρρώστησα”.

Ο αναπληρωματικος πολύ τίμιος…

Στο Fools of Damnation επαθα παράκρουση…τρομερη έκπληξη…ΤΕΡΆΣΤΙΑ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ.

Τους υπερλατρεύω και για τη μουσική τους αλλα και γιατί ειναι γαμώ τα παιδιά όλοι και φουλ αγαπημένοι μεταξύ τους.

Για τη Simone τι να πω?!
Συγκλονιστική απλά…όσο μεγαλώνει γίνεται καλύτερη.
Οπως φαίνεται και στη φώτο…μάλλον βλέπω μια Θεα μπροστά μου…(ναι ο ψηλος ειμαι)

Υγ.Επιασα πένα…την έβγαλα στ αμάξι μετά να τη δω και επεσε σε τέτοιο σημείο,που απλά πρέπει να ξεριζώσω το κάθισμα για να τη βγαλω.Παλευα 2 ώρες…δηλ αν είναι δυνατον…

10 Likes

Ρε φίλε σε έβλεπα, έδινες πόνο στο κάγκελο!

1 Like

Χαχα ωχ το παράκανα μάλλον…

Έχει αδυνατήσει πολύ η Σιμόν ή μου φάνηκε;

Ισχυει,εχει χασει αρκετα κιλα.