Epica @ fuzz club 27/3/2015 - fixx factory of sound 28/3/2015

χωρίς τους dragonforce? τους είδα αρχές του μήνα και ήταν σούπερ.

Αυτήν τη φορά δεν τους χάνω! :slight_smile:
Σχεδίαζα, μάλιστα, να τους δω στο Λονδίνο πριν δύο εβδομάδες (όπως και τους TYR/Korpiklaani δυο μέρες πριν) αλλά δεν κατάφερα να ταξιδέψω τελικά, δυστυχώς… :frowning:
Άγγελε, άξιζε τελικά, από ό,τι καταλαβαίνω! Btw, “σούπερ” εννοείς τους Epica ή τους Dragonforce; IMHO δεν πολυκολλάνε τα δύο γκρουπ μαζί, αλλά anyway…

Σούπερ λέω για Epica. Σε εξαιρετική φόρμα όλοι τους και η Σιμόν εκπληκτική. Γεμάτο και το σετ λιστ αφού αν θυμάμε καλά ήταν σχεδόν 2 ώρες. Οι Dragonforce ήταν καλή επιλογή για αγγλία αφού είναι άγγλοι και 'εχουν δικό τους κοινό. Πλάκα έχουν γενικώς. Ποζέρια οι δύο κιθαρίστες αλλά παίζουν τις κάλτσες τους. Το Forum ήταν ιδανικό για αυτούς. Off για τους Kreator, Arch Enemy και Friedman τώρα.

Ακόμα μία αξιόλογη συναυλία για τον πολύπαθο Μάρτιο…

Δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα (πέρα από τα προφανή περί Σιμόνας βεβαίως βεβαίως), αλλά το Enigma είναι μέσα στα πολύ αγαπημένα μου για φέτος. Τρομερή δουλειά. Τώρα ζωντανά δεν ξέρω τι λένε (ντάξει, εκτελεστικά και μόνο…), λογικά θα έχουν πολλά προηχογραφημένα μέρη για να αποδοθεί σωστά η μουσική τους.

…αν δεν υπήρχαν τόσα live εκείνη την περίοδο, μπορεί και να πήγαινα σαυτό:):!:

σούπερ γκρούπ με αρκετούς οπαδούς στην ελλάδα ,τρομερός φετινός δίσκος , φωνάρα η σιμόν .
την προηγούμενη φορά στο γκαγκάριν είχε και πολύ γυναικόκοσμο να πάτε(θα πάμε)

Τους εχω δει 2 φορες και ηταν απιστευτοι και τις 2 ελπιζω να εχω λεφτα εκεινη την περιοδο!!!

Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς λεπτομέρειες για τη συναυλία; Θα υπάρχει τελικά support στην Ελλάδα; Επίσης, τι ώρα ανοίγουν οι πόρτες στο Fuzz και ποια η ώρα έναρξης; Ευχαριστώ!

Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:00. Opening act: Jaded Star

να υποθέσω οτι οι epica θα βγούν κατα τις 10??

φοβερή συναυλία τρομερό κοινό γεμάτο μαγαζί
τα καινούργια κομάτια θερίζουν στο Live
όσοι δεν το έχετε αποφασίσει για απόψε να το κάνετε

Αν πουν Θεσ/κη κομμάτια που δεν είπαν χθες… γκρρρρ.

Φοβεροι όλοι τους, αλλα τον Mark πραγματικα τον χαντακοσαν. Ειδικα στο victims of contingency δεν ακουστηκε καθόλου…

το δεξί μικρόφωνο δεν δούλευε καθόλου . γιαυτό και σε όλα επόμενα πήγε στο αριστερό … απίστευτοι ερασιτεχνισμοί απο ενα μαγαζί που θέλει να λέγεται σοβαρό.
κρίμα γιατι σε ολα τα άλλα το fuzz είναι ευρωπαικών προδιαγραφών.

Κανονικά όλους έπρεπε να τους χαντακώσουν, αλλά τέλος πάντων…

Ειδικά στους πορτιέρηδες, μυρίζει Ευρώπη από χιλιόμετρα.