Μetal Δευτερες στο Stone Bar στην Πατρα

Καθε Δευτερα (μεχρι νεωτερας) παιζουν 2 φιλοι μου μουσικη στο
Stone.Κυριως thrash,ολιγον τι απο death και καμια groove-ια να γουσταρουμε.
Καποια απο τα συγκροτηματα που ακουστηκαν χτες ειναι :

Slayer
Metallica
Megadeth
Sepultura
Kreator
Destruction
Possessed 8O
Death
Bolt Thrower
Celtic Frost
Municipal Waste

κουραστηκα.Πηρατε χαμπαρι πανω-κατω.
Αρχιζουν λιγο πιο ηρεμα και οσο παει δυναμωνει το πραμα.

Δε θέλουμε ρε φίλε.

Δευτέρα; Μα δευτέρα;;;;:frowning: Και τα περισσότερα συγκροτήματα γαμούν!Θέλω και εγωωωώ!Δευτέρα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;[-X

bump

Και σημερα !

καλη φαση…ξερεις τις υπολοιπες μερες τι παιζει;;; αμα ειναι να περασω…ισως αυριο (τριτη)…τι παιζει;

Δεν ξερω τι παιζει τις Τριτες.
Ε γενικοτερα ροκ παιζει.Ωπα κατι βρηκα.

μαλλον πρεπει να μεινω ακομη μια μερα Πατρα ε;:stuck_out_tongue:
που ειναι αυτο;

Ψηλα στην Ερμου στο δεξι σου χερι.
Σχεδον στο τερμα της δηλαδη.

Εκεί που κάποτε ήταν το DRUM ε? πριν 10 χρόνια. Ν α δεις τότε τι ωραία πράματα 'έπαιζε την Δευτέρα…:band::drunk: Α ρε τι μου θύμισες…

ΥΓ: Ένας νοσταλγός…

πριν 4 χρονια για την ακριβεια εκλεισε το drum και ανοιξε το stone.
δεν με ψηνει το προγραμμα, ουτε και παλαιοτερα με εψηνε, σε κατι στονερ αφιερωματα θυμαμαι ειχα περασει καλα, ακουγοντας 3 φορες το just a burn βεβαια και αλλες 3 to powetrip, αλλα οκ ηταν κατι διαφορετικο. πλεον που εχει κορεστει και το stoner, μονο ενα πειραματικο μπλακ αφιερωμα το ξεπλενει!

το αυθεντικό drum έκλεισε πριν αρκετά χρόνια.
ο επί χρόνια dj του μαγαζιού τις metal mondays αλλά και τις τετάρτες με 80’s rock / aor είναι καλός φίλος.
υπήρχαν εποχές που το μαγαζί ήταν φίσκα.
20 χρονών έβραζε το αίμα μας και έβλεπες ένα μαγαζί να είναι ένα pit στο whiplash. ωραία πράγματα…

α στο Stone έπαιξα πολύ πρόσφατα μουσική, πλάκα είχε.
πηγαίνω τις παρασκευές που έχει live μπάντα. τα παδιά παίζουν ωραία και γενικά είναι κάτι που λείπει από εδώ.

έχω την εντύπωση (δεν με βοηθα πολύ και η μνήμη μου) ότι το drum είχε κλείσει αρκετά πιο πριν, και όχι πριν 4 χρόνια. Αν θυμάμαι καλά, το 2002-2003 που ήταν η τελευταία μου χρονιά εκεί, ήταν ήδη κλειστο. τώρα αν ξανάνανοιξε πιο μετά δεν γνωρίζω.

Πήγαινα αρκετές φορές μεταξύ 99 και 2001 πάντως, νομιζω ήταν Δευτέρα η καλή μέρα. Εκανε κάτι ωραία αφιερώματα πάντως είχα ακούσει ακόμα και Coroner δλδ. Θυμάμαι έναν μπάρμαν που ήταν ίδιος ο hetfield χαχα!

Δεν ξέρω τι γινόταν παλιότερα στο μαγαζί αυτό, αλλά πλέον μύγεσ βαράνε εκεί πέρα…Εκτός από τις παρασκευές που έχει λαιβ…

Θύμαμαι πέρσι που χαμε πάει παρέα 12 ατόμων σε ένα κυριακάτικο 90s αφιέρωμα στο Stone (ratm, pantera, metallica, qotsa κλπ) και μπαίνουμε στο μαγάζι, και ήταν μόνο οι υπάλληλοι ξέρω γω, οπότε για να μας κρατήσουν μας κέρναγαν σφηνάκια…

Το ίδιο πάνω κάτω γίνεται πλέον και στο nightrain και στο rock season (στο τελευταίο λιγότερο)…

Και είναι κρίμα ρε πούστη αυτό που γίνεται στην πάτρα…Σε τόσο ωραία δηλαδή μαγαζία, που παίζουν και ροκιές (πράμα που λείπει από τη νυχτερινή ζωή της πάτρας) να μη πάει κόσμος…Και του πούστη τόσο πολύ να φταει ο κορεσμός των προγραμμάτων???

πάντως αυτό παλιότερα δεν ίσχυε σε καμμία περίπτωση. Υπήρχαν ροκ μαγαζια που ήταν γεμάτα πάντα, όπως mod’s, αυγό, συνεργείο, metropolis (πριν γίνει σκυλάδικο), το drum που είπαμε. deathster σου γα##σαμε το θρεντ μου φαίνεται, αλλά σκάνε αναμνήσεις!

το πατρινό κοινό σε θέματα υποστήριξης συναυλιών είναι ας μην πω καλύτερα…

Το ΤΙΠΟΤΑ που έχει η Πάτρα είναι δυστυχώς αυτό ακριβώς που της αξίζει από σοβαρά συναυλιακά events.

ο κόσμος πήγαινε και ψιλοπηγαίνει όπου το πρόγραμμα είναι κονσέρβα. τα ίδια τραγούδια πολλές φορές με την ίδια σειρά. και 1 στις 5 άκουγες και ένα διαφορετικό τραγούδι ανάμεσα στα ίδια και τα ίδια.

MEMPHIS ΡΕ :p:p:p

ροτ εν ρολλ

Memphis λεει ! Rotting Misery για την ακριβεια. :stuck_out_tongue:
Παει και αυτο.Εχει 4-5 χρονια που εκλεισε.
Γενικα ευκαιρια ψαχνουμε για να κραξουμε τα μαγαζια της Πατρας.

δεν το κραζω το μεμφις ισα ισα…τρυπα μεν, αλλα απολα τα μαγαζα της πατρας, τις καλυτερες και πιο κατεστραμμενες βραδιες τις ειχα περασει στο Μεμφις :p:p εξαλλου η παρεα μετραει
εποχες 2000-2003, τα 2-3 τελευταια χρονια ειχε παρακμασει και ειχε φυγει ολος ο καλος ο κοσμος, κατι ζωα μεταλλαδες μαζευε

και ντραμ νταξ, μεχρι το 2001-02 το πολυ, μεταλ δευτερες ρε 8)

πω ρε φιλε τι μου θυμισες τωρα.εγω πηγαινα συχνα σε αυγο και mod’s.πολυ ωραιο για κατεστραμενες βραδιες ηταν και αυτο που λεει ο αποκατω.

Λιιιιιιγο αργα το bumpαρω αλλα σημερα εχουμε παλι τα ιδια σκηνικα.
Θα ειμαι και εγω εκει 8)
Παμε για τουπα-τουπα και αλλα τετοια ομορφα.