Μetallica

Για τον Staley εχει κανει. Εφαγε παπουτσι και δεν του αρεσε.

4 Likes

Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις ούτε νομίζω ότι επιμένω ιδιαίτερα σε κατι. Όπως και να χει, προτείνω να το αφήσουμε εδώ. Καλημέρα.

Εχει πει πολλα αλλα οχι γκρικ καντ, οποτε ολα καλα

4 Likes

Μιας και αναφέρεστε στο τι συναισθήματα προκαλεί το κομμάτι, σε καμιά περίπτωση δεν θα έλεγα ότι είναι χαρωπό και δεν το λέω εξαιτίας των στίχων. Το Lux Aeterna για παράδειγμα, είναι κάργα χαρωπό κομμάτι στο άκουσμα του, στο Ρυθμό, στις μελωδίες, στην τονικότητα του, εκείνο ναι, είναι χαρούμενο κομμάτι.

Το συγκεκριμένο όμως, ακόμα και χωρίς τους στίχους, ακούγοντας το και μόνο, σε καμιά περίπτωση δεν θα το έλεγα εύθυμο κομμάτι, είναι ο Ρυθμός, είναι η τονικότητα, οι φράσεις, σε καμιά περίπτωση δεν θα έλεγα ότι είναι χορευτικό κομμάτι για διασκέδαση, ακούγεται ελαφρώς δυσάρεστο, όπως είπα, φέρει στο νου κάτι από “Through The Never” το οποίο μάλιστα, είναι γραμμένο και στην ίδια τονικότητα και γενικά, η τονικότητα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στα συναισθήματα που μας προκαλεί το κάθε κομμάτι οπότε το συγκεκριμένο, δεν θα το έλεγα εύθυμο και ξαναλέω, αυτό δεν έχει να κάνει με τους στίχους.

Συγνώμη αλλά οι χατζημεταλαδες αυτό το στυλ του Hetfield δεν γούσταραν?
Έκοψαν τα μαλλιά και φλωρεψαν δεν έλεγαν? Έβαψαν νύχια και μάτια και ξενέρωσαν?

Ξέρουμε πόσο μαλάκας ήταν για πολλές απόψεις και πράγματα που έλεγε ο Hetfield, μεγάλωσε και ίσως να έβαλε λίγο μυαλό

Κι ο κοντός δεν πάει πίσω στην μαλακία βέβαια

Εδω να υπαρχει για να μην εκτροχιαζομαστε πολυ στο παρον τοπικ.

Τώρα αν σου πω ότι υπάρχει κόσμος εκεί έξω που λέει το ίδιο για τους AC/DC και τους Motörhead τι θα πεις;

Οτι εχουν δικιο (!)

ήταν αυτός καντ τότε.

Μ.Πέμπτη έχει σινεμαδάκι…

4 Likes

Τραγικό το βρίσκω προσωπικα, αλλά όποιος θέλει ας πάει. Το να πάω σε έναν κινηματογράφο και να κάτσω να ακούω μουσική δυνατά κάνοντας κερατακια με τους τυχαίους 45χρονους δίπλα μου είναι ίσως από τα πιο αστεία πράγματα που μπορώ να σκεφτώ. Παραδόξως, την φάση με το listening party του Black Album το 1991 σε ολόκληρο γήπεδο την βρίσκω πολύ πιο γαμάτη και κάτι που όταν το βλέπω σκέφτομαι “πωωω μακάρι να ήμουν μέσα, εκεί γράφτηκε ιστορία”. Δύο εντελώς διαφορετικές φάσεις όμως για μένα.

Τέλειο πακέτο για Μ.Πέμπτη
Στις 21.00 έχει Μπαρτζώκα στο ΣΕΦ με double double σε χριστούς και παναγίες στον Λαρετζάκη και μετά σινεμαδάκι για να ακούσουμε δυνατά You Must Burn! και If Darkness Had a Son
Πάνω απ’όλα τα ήθη και τα έθιμα :sweat_smile:

2 Likes

Κι εμένα μου φαίνεται κάπως να πάω σινεμά για να ακούσω τα νέα τραγούδια. Πάντως για S&M2 που είχαμε πάει, γαμούσε η φάση.

Και μια φωτό για μύστες. Από πότε είναι και σε τι event. Και ποιος είναι δεξιά δίπλα στον Het.

Γάμος Hammett / Scott Ian

5 Likes

Νόμιζα ότι έκανες πλάκα. Έκανες πλάκα, ε;

2 Likes

Οκ, νόμιζα πως παντρεύτηκαν ο Hammett με τον Scott Ian και σκάλωσα προς στιγμήν.

5 Likes

Για να είναι σε cinema, η λογική λέει πως θα έχουν βιδεοκλιπ για κάθε τραγούδι + behind the scenes ή making of

1 Like

Μαζί με τη λογική το λέει και η ανακοίνωση :stuck_out_tongue:

5 Likes

Ενημερώνομαι αποκλειστικά από τους υπόλοιπους χρήστες του forum, δεν πατάω τα links

7 Likes

Έτσι, ούτε σεντσι παραπάνω στα κλικμπαιτς του κοντού

3 Likes