Μetallica

ΚΑΛΥΤΕΡΟ METALLICA ALBUM
αντε τωρα να διαλεξεις.Εγω δε μπορω.Ειναι πολλα ισαξια και διαφορετικα μεταξυ τους! GARAGE KAI S&M δεν μετρανε για ευνοητους λογους.

1 Like

Black Album το αγαπημένο μου!!

Νιε, νιε, Black Album All The Way…!
Αλλά ρε γαμώτο, γιατί το δεύτερο αγαπημένο μου είναι το μισητό όλων reload…???
Χμμμ… :roll:

Εγώ πάλι προτιμώ τα Ride The Lightning και Master Of Puppets λόγω του Cliff(ύψιστος!!!).Το Black Album είναι σίγουρα αριστούργημα αλλά διαλέγω τα παραπάνω

AND JUSTICE FOR ALL…

ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ RUST IN PEACE ΤΩΝ MEGADETH OI ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ THRASH ΔΙΣΚΟΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ

ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?

1.ΦΟΒΕΡΑ ΡΙΦ, ΤΡΕΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ, EΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΣΟΛΟ
2.ΑΠΕΙΡΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΟΥΝ 10 BLACK ALBUM!!!
3.ΦΟΒΕΡΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΜΙΞΗ (Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΗΧΟΣ ΣΤΑ ΝΤΡΑΜΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ Ο ΛΑΡΣ). ΤΣΕΚΑΡΕΤΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΙΞΑΡΑΝΕ ΤΟ APPETTITE FOR DESTRUCTION ΤΩΝ GN’R!!
4.ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΟΝΕ. ΑΠΛΑ TO ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥΣ.

Ego tha psyfiso Master Of Puppets giati pisteyo oti se auto to disko kataferane na “pantrepsoyn” to Bay Area thrash me ti melodia kai to texniko peximo.Tromeres empneuseis, gamati paragogi…(min xexnate vgike to 85).Pisteuo pos itan kai o teleuteos diskos tis protis epoxis (xontrika) ton Metallica.
Kai leo xontrika giati an to analisoume pio poli kanenas diskos metallica den miazei me ton proigoumeno.
Ektos apo auta epezai kai o theos Cliff (RIP)… :cry:

Μaster Of Puppets και τα μυαλα στα κάγκελα,αριστούργημα!!!Orion,Disposable Heroes κτλ τι να λέμε τώρα!!Έπος!!!

Master of Puppets και Ride the Lightning, αν και μαλλον δεν λεω και κατι προτοτυπο!

Master Of Puppets :wink:

Master Of Puppets και Ride the Lightning αν και τα ξεχωρίζω με μεγάλη δυσκολία και πολλές τύψεις από τα Kill’em all, Black album και and justice for all…Αλλά κάπως έπρεπε να αποφασίσω…Anyway, εμένα μ’αρέσει ακόμα και το Reload! Αλλά όσο να πεις, η παρουσία του Cliff έχει μια κάποια βαρύτητα… :?

BLACK ALBUM τα έχει όλα και συμφέρει … είναι και μαύρο συν τις άλλης.

ante na dialekseis! pshfisa Master Of Puppets, alla… ti na pw gia to Black Album, pou einai to pio apsogo tous? Ti na pw gia to Load, pou einai isws to kalutero tous sun8etika (kai pane paketo Load/Reload)? Ti na pw gia to Ride The Lightning, opou anevikan polla epipeda apo to prohgoumeno, to Kill 'Em All (btw to prwto thrash album!). Giati paei pisw to …And Justice For All, me ta apeira riffs kai kommatares opws One, To Live Is To Die, Harvester Of Sorrow? Kai to St. Anger gamaei re! ANTE PIA! METALLICA RULEZ!!!

Όπως τα λες είναι, St_Anger. Όλοι οι δίσκοι για μένα διαφέρουν αλλά είναι αξεπέραστοι! (Τώρα πιθανώς να είμαστε οι μόνοι 2 άνθρωποι στον πλανήτη που πιστεύουν κάτι τέτοιο-δεν ξέρω αν το πιστεύουν καν οι ίδιοι οι Metallica) Ακόμα και το St. Anger δεν το θεωρώ τόσο άσχημο πια (άσχετα αν πιστεύω ότι μόνο Metallica δε θυμίζει…) Έχω όμως την αίσθηση πως ότι κι αν έβγαζαν, είναι τοσο προκατειλημμένοι όλοι απέναντι τους που θα το έθαβαν… :roll:

Sumfwnw apoluta,kai pshfizw ki egw …and justice.

xoris polla polla psifizw to kill em all .ti giati??giati htan to prwto album metallica pou eliwsa akougwntas to.

Ξέθαψα αυτό το poll λίγο αργά τολμώ να πω αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ…
Εννοείται ότι το αγαπημένο μου είναι το Master of Puppets, ο 1ος μου Metallica δίσκος…
Με λύπη όμως είδα ότι προηγείται το Black album…
Όσο καλό και να 'ναι ρε παιδιά, δεν πρέπει να μπερδεύουμε τη βούρτσα με τη χτένα…!

Κατα σειρά προτίμησης:

Ride the Lightning
…And Justice For All
Kill 'Em All
Master of Puppets
Black Album
Reload
Load

Αυτά, δε’νομίζω να έχουν κυκλοφορήσει κανένα άλλο (studio) άλμπουμ… :smiley:

Να προσθέσω ότι πάντα θα έχω μία αδυναμία στους Metallica, (παρόλο πού δεν τους ακούω τόσο συχνά όσο παλιότερα) γιατί ήταν η μπάντα-σταθμός πού με έκανε να ασχοληθώ με το metal!

Και το St. Anger που το έθαψες;
Aν και λογικά θα το 'βαζες τελευταίο γιατί είναι μαλακία…

Και το St. Anger που το έθαψες;
Aν και λογικά θα το 'βαζες τελευταίο γιατί είναι μαλακία…[/quote]
Μα αυτό είναι το θέμα! Ούτε τελευταίο αξίζει να το βάλω! :smiley:

Σωστός… :lol: :roll: 8)