Μetallica

Τα μπάσα είναι. Το 4 η 5 είναι οι χορδές, το D είναι το κουρδισμα. Τα counts τα λέει ενδιάμεσα στα τραγούδια. Αυτά τα FX δεν ξέρω τι είναι

1 Like

FX συνήθως εννοούμε τα guitar/bass effects . Πιθανόν και εδώ να σημαίνει κάτι τέτοιο . Ότι ο τεχνικός backstage ανοίγει κάποια συγκεκριμένα εφφε πεταλιών

Ναι εγραψα μαλακια για τα counts ενω το ειχα δει κιολας χαχα…
Καλα τα λες για τις χορδες και το μπασο…

FX στο nothing τι να ειναι?

Επισης δεν μ αρεσε το tape στο Sanitarium με τις intro νοτες του μπασου, ειναι πολυ ωραιο να παιζει ο James τις νοτες με τον “καθαρο” τονο και τις αρμονικες…

εφφέ Reverb & chorus τα έχω σίγουρα .

Το μόνο που με παραξενευει είναι τι εφφέ έχουν τσεκαρει για το spit

Στα άλλα μπορώ να κάνω εκτίμηση

Στο spit εχει το μπασο FX…
Τελος παντων αυτοι ξερουν…

Μπα μην το λες :stuck_out_tongue:

Στο spit δεν έχει ένα σημείο που κόβει και παίζει ο Rob ένα riff?

Ναι

Οι Metallica είναι fans των KISS. Είναι πριν λίγους μήνες το βίντεο, τώρα το είδα και είπα να το ποστάρω. Love Gun τεράστια κομματάρα παρεμπιπτόντως.

2 Likes

Τεραστια δισκαρα πες!

2 Likes

Βλέπω το video του Sad But True που ανεβάσαν πριν λίγο από τη Λισαβώνα και σκέφτομαι, πόσο τυχερές θα ήταν άπειρες άλλες μπάντες αν μπορούσαν να καταλάβουν τη μουσική έστω και στο 10% όπως την καταλαβαίνει ο λαρς

4 Likes

Εγω απο την αλλη σκεφτομαι πως γινεται να εχουν περασει 27 χρονια απο το Black Album και μου ερχεται να βαλω τα κλαματα. Επισης σκεφτομαι ποσο αψεγαδιαστος δισκος ειναι, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.

ΥΓ. Επεστρεψε κι ο παπα χετ στο ινσταγκραμ. Τρελη κωλοτουμπα κι αυτος, σα δε ντρεπεται… ας τους κραξουμε για ενα ακομα σημαντικο θεμα.

2 Likes

Άσε ρε με τον παπάρα, είχα κάνει Instagram το 2012 για να τον ακολουθώ και ξαφνικά σταμάτησε ο γελοίος!

2 Likes

Φωτογραφίες από την δεύτερη μέρα στην Μαδρίτη όπου έγινε ο χαμός. Όταν μπορέσω θα βάλω και αφίσα και setlist

Υ. Γ. Ξέρεις κάνεις αν η explore του James είναι καινούργια γιατί δεν θυμάμαι τέτοιο χρώμα να είχε συνήθως είχε μια μαύρη η άσπρη

Υ. Γ. 2


Metallica και το 2081

2 Likes

Πουκαμισιά ο Het βλέπω, α ρε στιλίστα…

Προκαλεί…

2 Likes

Πέτσινο πουκάμισο; Βλέπω καλά; Πάλι καλά που είναι μαύρο…

3 Likes

Για την κωλοτουμπα του Λαρς δε λες τίποτα όμως…

1 Like

Καποιος πρεπει να πει στον Rob οτι η σκηνικη του παρουσια ειναι για γελια. Στους Metallica παιζει. Δεν χρειαζεται να κανει σαν πιθηκος και να εχει κοτσιδακια σαν κοριτσακι δημοτικου. Η χαιτη του Lars ειναι πιο τιμια.

1 Like

Θα ακολουθήσει δελτίο τύπου επ’ αυτού.

2 Likes