Μetallica

Κι εμένα, αν και έχει δρόμο ακόμα…
Από τα πιο ωραία σετ της περιοδείας

3 Likes

Άλλο το “χαρούμενα γενέθλια” που του ευχήθηκαν οι Metallica και άλλο το “χρόνια πολλά”. Έχει μια μικρή διαφορά αν το παρατηρήσεις.

Άντε και με μια καλή κοπέλα Κλιφ!

2 Likes
1 Like

Για το πετσακι μιλαω

2 Likes

Οχι, πηγα με μια Παρθενα και κοπηκε…

Επομενη ακυρη ερωτηση…

Οχι τιποτα, να τα χιλιασει ο cliff.

Encore από το Τορίνο με Orion. Μεγαλείο…

4 Likes

χωρις λογια (κυριολεκτικα!!! :stuck_out_tongue:) …

Που τις βρισκει αυτες τις ληψεις αυτος ο τυπος που τα ανεβαζει? Δεν εχουν (προφανως!!) οσο καλη ποιοτητα ηχου και εικονας οσο οι επισημες αναρτησεις απο το MetallicaTV, αλλα ειναι σε πολυ καλο επιπεδο (τα τυμπανα ακουγονται με οτι ναναι δυναμικες βεβαια, το ταμπουρο μετα βιας και η μποτα λες και ειναι διπλα σου αλλα δε βαριεσαι).

Εχουμε δει κυριολεκτικα δεκαδες βιντεακια απο την περιοδεια αυτη, και καθε φορα που ανεβαινει ενα ακομα, μενω μαλακας με τον ηχο ρε :joy: Δεν ειναι δυνατον να αρχιζει να παιζει ο Τζεημς το ριφφ και να ακουγεται τοσο αψογα. Επιβαλλεται να βγαλουν DVD απο αυτην την περιοδεια, ειναι σε καθε επιπεδο καλυτεροι live απο οτι τους εχουμε δει ισως και πανω απο 15 χρονια.

3 Likes

Απο το Twitter των Metallica τα παιρνει και τα ανεβαζει στο youtube…
Πx πριν 2 ωρες ανεβασαν 2:20 λεπτα του Halo απ το χθεσινο στο Toρινο…

Από ένα κανάλι στο YouTube την
ίδια απορία είχα και εγώ οταν το είδα ειδικά για τις λήψεις

Σωστά, το να εύχεσαι “χαρούμενα γενέθλια” σε έναν νεκρό, έχει διαφορά στην κλίμακα κυνικότητας από το “χρόνια πολλά”.

Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα να “εύχεται” ο καθένας ό,τι θέλει σε κάποιον νεκρό γιατί είναι ευαίσθητο θέμα και το θρήνο/θλίψη του καθενός είναι αδικό να τον κρίνεις απ΄την “απ’ έξω”.

Having said that, με τη δικιά μου λογική δε βγάζει νόημα καμμιά ευχή από τις 2 αλλά, ΟΚ, όπως το νοιώθεις.

3 Likes

Εχεις τσακωθει με ολα τα σημεια στιξης ρε μπαγασα;

@QuintomScenario και @Alejandro.m, τα εχουν αφησει εκτος γιατι εχουν καταλαβει οτι ειναι τα σαπακια του δισκου, τα κουτσαλογα :stuck_out_tongue:.

Here Comes Revenge βασικα ειναι γαματο τραγουδι. Σαπακι δεν υπαρχει στο δισκο, απλα υπαρχουν 2 τραγουδια που ειναι για τους περισσοτερους λιγοτερο ενδιαφεροντα. Οπως και να χει, εχουν δηλωσει κι οι ιδιοι οτι θελουν να παιξουν λαηβ ΟΛΑ τα τραγουδια του δισκου, και ειμαι σιγουρος πως θα το κανουν.

2 Likes

Αυτα τα λεμε σαπακια για αλλους. Για τους metallica οχι τοσο ενδιαφερον

1 Like

Συμφωνώ με Quintom, ειδικά το Revenge είναι άνετα σκαλιά επάνω από το Νow that we’re dead λ.χ.

Φιλε μου το χειροτερο τραγουδι απο τα 115 τραγουδια των Metallica ειναι καλυτερο απο το καλυτερο τραγουδι των Iron Maiden, οποιο και να επιλεξεις να βαλεις στη θεση αυτη.

1 Like

FIXED :sunglasses: