Μetallica

Μια μερα ΜΕΤΑΛ. Pumpkings United - Running Wild - Overkill - Exodus και γιναμε ρε !! :stuck_out_tongue:

4 Likes

:joy::joy::joy::joy::joy:
Κ το θεμα ειναι οτι δεν ακουω μεταλικα αλλα τοτε με ειχε συνεπαρει το hype του rockwave.

2 Likes

Αναγουλιασα κανονικα ομως, οχι αστεια
(φταιει και το οτι εφαγα πιτσα για πρωινο)

2 Likes

Πιτσα με ομικρον υψιλον ! :smile:

4 Likes

Οχι αυτο το τρωνε μπαντες οπως αυτες που εγραψες!

2 Likes

Μην τον παρεξηγείς όταν ήταν μικρός είχε πέσει στην χύτρα του φολς μεταλ!

3 Likes

καμια χυτρα κανενα μεταλ ουτε φολς ουτε τρου

To management των Metallica καμία τέτοια απαίτηση δεν έχει, αν είχαν όρεξη να ασχοληθούν με τέτοια θα αναλάμβαναν όλη την παραγωγή και δε θα την έδιναν στη Livenation λ.χ.
Τις προδιαγραφές για τη σκηνή, το snakepit κλπ παρελκόμενα θέτουν, τι χώρους θα έχει η μπάντα backstage για να προβάρει, για να συναντήσει τους νικητές του meet and greet, να μπει το μουσείο για τα experiences, τι θα φάνε, τι θα πιούνε και πόσα θα πάρουνε.

Έχω δει συναυλίες τους σε χώρους ακατάλληλους που μπροστά τους η Ριζούπολη ήταν όαση. ΠΧ στο Assago στο Μιλάνο. Δε νομίζω να έκαναν κανένα εμπάργκο στο διοργανωτή που κινδύνεψε κόσμος, γιατί από τότε έχουν παίξει άλλες 4 φορές στην Ιταλία με τον ίδιο διοργανωτή.

Από εκεί και πέρα, κρίνοντας από τις ημερομηνίες σε ανατολική Ευρώπη καλώς δεν τους έφερε. Αν ήθελε 30.000 εισιτήρια με 70 ευρώ μ.ο. για να βγει επίσης καλά έκανε. Αυτός έχει όλα τα δεδομένα, αυτός ξέρει. Κρίνει αν το ρίσκο που θα πάρει είναι ανάλογο με το κέρδος που θα έχει. Νομίζω πως σαν επιχειρηματίας που είναι 30 χρόνια στο χώρο κάτι παραπάνω ξέρει. Είδαμε πόση επιτυχία είχαν κάτι Ντέμηδες κλπ που έφτασαν να μπουν μέσα σε sold out συναυλίες. Φτάσαμε να υπερασπιζόμαστε το Λώρη δηλαδή, έλεος!

5 Likes

Γουστα ειναι αυτα δικε μου.

Μια υπόθεση έκανα, μπορεί να μην έγινε το deal και λόγω ημερομηνίας…
Πολλά “μπορεί”

Ίδια περίοδο με maiden και 100 ευρώ πάλι τα @@ μου θα έπαιρνε, αυτό το point ήθελα να κάνω. Για Αύγουστο εννοειται, ποιοι metallica, μόνο Μάλαμας, πυξ Πάολα κλπ :joy:

@QuintomScenario Γιατί ρε μπυροκοιλια σε χαλάει η τετράδα ; Και γαμω τους συνδυασμούς θα ήταν, παλιές αγάπες είναι, ακόμη και για σένα.

1 Like

Απο Pumpkins, μονο Smashing.

3 Likes

Γιατί δεν το κάνει όπως το έκανε και με τους Πυξ-Λαξ στο οακα? Να βγάλει εισιτήρια από τώρα για το 2020…Να είναι και σίγουρος …:stuck_out_tongue:

1 Like

Το πιο κοντινό είναι η Ρουμανία. Ουσιαστικά δεν έρχονται Βαλκάνια. Ούτε Ελλάδα, ούτε Βουλγαρία, ούτε Τουρκία, ούτε Ισραήλ ( αν θεωρήσουμε ότι θα πήγαιναν μέχρι εκεί).

Πολύ πιθανό να κάνουν αυτό που είπε και ο παντελής. Να πάνε το 19 σε δικό τους τουρ σε στάδια και το 20 να κλείσουν την HTSD tour σε ευρωπαικα φεστιβάλ που θα έχουν ήδη κάμποσα χρόνια να εμφανιστούν (από το 2015) , όπως έκαναν και οι Guns.
Τέλος μάλλον δεν κοστίζει το ίδιο να εμφανιστούν σε δική τους συναυλία με το να εμφανιστούν σε φεστιβάλ.

1 Like

Ego de se prosevala opote parto piso!

Helloween exo liosei stin efiveia kai varia mexri ta 22, tous allous 3 oute gia asteio… mousikes pou mou prokaloun para poly gelio

1 Like

:yum:

Καλά με το euro power δεν το έχεις αλλά για overkill και Exodus υπερβάλλεις πάλι, πιο εριστικός κι από clairvoyant …τι να κάνει άραγε αυτό το παιδί; Να άρχισε το σκολειο; :grin:

2 Likes

Πες τα! Ήθελα κι εγώ καιρό να το κάνω αυτό το σχόλιο!

Είναι έτοιμος να πάει στο only the good die young :wink:

1 Like

Να εισαι σιγουρος οτι δεν υπερβαλλω καθολου οταν λεω οτι μου προκαλουν γελιο αυτες οι μπαντες. Και σιγα που ειμαι εριστικος, εδω ειναι το τοπικ των Metallica, οχι μετριων προς κακων συγκροτηματων απο μια ξεπερασμενη εποχη :sunglasses:

συμφωνώ ότι είναι το thread των Metallica, respectfully διαφωνώ για το υπόλοιπο σχόλιο