Μetallica

Συνέντευξη του Paul McGuiness, του μάνατζερ των U2, εν μέσω της περιοδείας 360. Εξηγεί ότι η περιοδεία θα έκανε break even μετά το τέλος του δεύτερου leg και αναφέρει ότι το ημερήσιο κόστος είναι $750.000 είτε έχουν live είτε όχι.

Οι grande παραγωγές έχουν grande κόστη, grande εισιτήρια και συνήθως και grande κέρδη. Καλό είναι να τα ξέρουμε αυτά.

2 Likes

Το ιδιο πραγμα λεμε. 100$ σε μια ξεχασμενη γωνια γιατι ξερουν οτι το προιον τους θα πουλησει. Και οχι μονο θα πουλησει, αλλα εχουν πραγματικα επενδυσει σε αυτο. Δεν το πηγαινα απτη μεριά του καταναλωτη (και της εκαστοτε αγοραστικης του δυναμης) αλλα απο την πλευρα αυτου που προσφερει το προιον.
Δεν εχω ζησει για να εχω πιο σωστη αποψη, αλλα εχω απειρα παραδειγματα στο μυαλο μου που οι αμερικανοι τα σκανε, δημιουργουν,προσφερουν και πουλανε. Εξου και το “δεν περιμενα…”

Αισχροκέρδεια λέμε είναι τα τικετα. Ωχου.

2 Likes

Με 70 μέτρα σκηνή, καταλαβαίνει κανείς γιατί η Μαλακάσα δεν ήταν προοπτική.

1 Like

Ποσο δικιο εχεις.

4 Likes

Πήγα αθώα αθώα να παραγγείλω σε cd το live από το Μιλάνο στο οποίο ήμουν παρόν.Ενώ η τιμή για το διπλό άλμπουμ ήταν οκ (19 δολάρια) , μου ζητάει 40 δολάρια μεταφορικά!! Παράνοια…προφανώς δεν πρόκειται.

Τόσες νταλίκες έχουν στο δρόμο (120), δεν υπάρχει μία να μεταφέρει αυτά τα CDs και να τα φέρνει σπίτι μας;

Πάντως εντυπωσιακά τα νούμερα και τα γεγονότα κι απ’ τα 2 άρθρα (για το WorldWired και τις περιοδείες των U2).

1 Like

Θα σου έλεγα να το στείλεις σε μένα και να στο φέρω όταν έρθω Ελλάδα, αλλά δεν ξέρω πότε θα έρθω… Αυτό το καλοκαίρι δεν προβλέπεται δυστυχώς

1 Like

Από πού πήγες να το παραγγείλεις; 5 δολλάρια έχει η αποστολή αν το πάρεις από nugs.net.

Μάλλον από το αμερικάνικο site των Metallica πήγες να το πάρεις. Από το χειρότερο ίσως webstore σε ολόκληρο τον γνωστό κόσμο δηλαδή :joy:. Ρε τράβα πάρ’ το από nugs.net. Αυτό είναι το site που πουλάει όλα σχεδόν τα live bootlegs από όλες τις μπάντες. Είναι λίγο ψωλοπαίχτες ενίοτε όταν παραγγέλνεις CDs και όχι downloads, αλλά τελικά τα πράγματά σου φτάνουν. Το αμερικάνικο store των Metallica είναι μόνο για να στέλνει τίποτα μικρό στην Αμερική, για τίποτα άλλο. Γελοία ταχυδρομικά εντελώς.

2 Likes

Thanks και στους δύο! Το πήρα όντως μια χαρά από το παραπάνω site!

Χαρά μας να εισπράττουν χρήματα οι Metallica!

6 Likes

4 Likes
7 Likes

Βλεποντας το δυο πραγματα σκεφτομαι 1) τα εφηβικα μου χρονια 2) οτι ο james γερασε κατι που σημαινει οτι και εγω γερναω. Τραγουδι λατρεια.

Ωραίος!

2 Likes

Από τη στιγμή που δεν άκουσα ούτε ένα yeah, 3/10 απ μένα.

4 Likes

Δάκρυσα. Ανεβαίνεις σίγουρα σε πόντους στο φαμιλι…

2 Likes

\m/

2 Likes
3 Likes