Μetallica

ναι το κομμάτι δεν είναι κάνα έπος (είναι όμως to the point που λένε και σο χωριό μου) , αλλά James - δύναμη και φοβερός ήχος!

2 Likes

(και) στον δίσκο ο Hetfield γαμάει (!)

Χαβαλέ κάνουμε ρε συ…

Εκτός των άλλων, ξέρουμε ότι πριν κάποιους μηνες χωρισε και λεγαμε τότε ολοι μην ξαναρχίσει τα γνωστά…
Απ’οτι φαίνεται ο Papa Het είναι μια χαρά τώρα και αυτό είναι καλό και για τον ίδιο και για την μπάντα.

5 Likes

Καλά για την μπάντα ήταν μόνο οταν έπινε.

5 Likes

Η εκτελεση του Λαξητερνα στον Τζιμη Κιμελ ειναι απλως καταπληκτικη παντως, κι ας μη μου αρεσει καθολου το τραγουδι. Με εντυπωσιαζει λιγο που εμφανιστηκαν εκει, καθως μιλαμε για πολλη διαφημιση και τεραστια εκθεση σε κοινο. Οκ, το ξερω οτι πηραν τα πανω τους οσον αφορα τις μοδες μετα την εμφανιση τους στο Stranger Things, αλλα εκπομπη Τζιμι Κιμελ ειναι αρκετα υψηλο λεβελ δημοσιοτητας.

3 Likes

Υπερβολές. Δε νομίζω ότι είναι πρωτόγνωρο, πέρσι πχ πάλι είχαν πάει

2 Likes

Έλα μωρέ, ντρέπεται να πει ευθέως ότι πλέον του αρέσει το τραγούδι και ψάχνει έμμεσους τρόπους για να το εκφράσει…

6 Likes

Καλα τωρα που θα παντρευτεί θα μαθει καλα να λεει το “εχεις δικιο” :stuck_out_tongue:

5 Likes

Δεν ειπα οτι ειναι πρωτογνωρο, αλλα το να συμβαινει ξανα ειναι το ενδιαφερον :stuck_out_tongue:

Αν μου αρεσε δε θα ντρεπομουν να το πω, οπως δεν ντρεπομαι να πω οτι ετσι οπως εχουν αυτην την στιγμη τα πραγματα, για μενα οδευουμε σχεδον με μαθηματικη ακριβεια προς το χειροτερο αλμπουμ της ιστοριας τους, και δεν εχω ελπιδες για πολλα πραγματα. Αυτην την στιγμη αν παρουμε τα Frantic, St. Anger, Some Kind Of Monster και Unnamed Feeling που ηταν τα 4 singles του δισκου απο το 2003, τα βρισκω και τα 4 λιγο ή πολυ καλυτερα και απο τα 4 του επερχομενου. Sorry not sorry.

Να ξέρεις ότι όσες φορές έχεις εκφράσει τη δυσαρέσκειά σου για τον επερχόμενο δίσκο - δηλαδή 2-3 φορές τη μέρα από τον Νοέμβριο - έχω φροντίσει να μαζέψω και τα αντίστοιχα screenshots, τα οποία και θα σου κάνω reply στο μέλλον κάθε φορά που θα μιλάς για το 72 Seasons με κολλακευτικά λόγια. Ειδικά όταν το αφιέρωμα με τα Metallica τραγούδια φτάσει σε αυτό. Δηλαδή σε 23 χρόνια από τώρα.

7 Likes

Πρωτον, εσεις προκαλεσατε, οχι εγω. Οποτε παρε τωρα την αληθεια στα μουτρα αφου την ζητησες :stuck_out_tongue:

Ψεμα βεβαια και τρελη υπερβολη.

Διατηρω το δικαιωμα να γουσταρω καποιο ή καποια απο τα υπολοιπα 8 τραγουδια και να τα αποθεωσω οσο θελω :stuck_out_tongue:

Το γελας, αλλα με την αφορμη του νεου δισκου η μονη μου παρηγορια για το οτι πλησιαζει η μουφα, ειναι να ακουω τα παλια τους αλμπουμς. Αυτες τις μερες λιωνω το MASTER και το St. Anger.

1 Like

@QuintomScenario Το ότι το συγκρίνεις με το St.Anger για να βρεις το δίκιο σου είναι κάτι που ούτε ο @Clairvoyant δεν θα έκανε :rofl:

2 Likes

Δεν ξερω γιατι νομιζεις οτι προσπαθω να βρω καποιο δικιο, εχω πει 2000 φορες οτι ολες οι αποψεις ειναι υποκειμενικες ουτως ή αλλως, δεν πιστευω σε καποιο δικιο :stuck_out_tongue:

Απλα δινω την 100% ειλικρινη μου αποψη. Δεν τα γραφω για πλακα. Βαριεμαι ελεεινα τα 4 νεα τραγουδια, προσπαθησα να τα ακουσω στο αυτοκινητο και αναγκαστηκα να κανω skip στην μεση και στα 4, τι να γινει… μακαρι εσας να σας πιασουν, για μενα αυτο το ειδος που παιζουν ειναι οτι χειροτερο. Ανεγκεφαλο χαζομεταλ θα το χαρακτηρισω :stuck_out_tongue:

Εσύ δεν είπες ότι άκουσες το darkness 8 φορές σερί στο αμάξι; Αν σου άρεσε πόσες φορές θα το άκουγες; Μήπως τελικά σου αρέσει περισσότερο από εμάς; Εγώ ούτε το blackened δεν έχω ακούσει 8 φορές σερί στο αμάξι :crazy_face:

Αν το ειχες ακουσει δεν θα ειχες αμάξι μετα

14 Likes

Ξεφουσκωσε κι αυτο :stuck_out_tongue: Αν και για μενα εμφανως το καλυτερο απο τα 4.
Blackened 800 φορες καλυτερο

1 Like

800 μια !

Κέρδισα!

1 Like

801 ένα 801 δύο 801…

1 Like

Μλκ γελασα δυνατα ε :joy:

3 Likes

ολη τη βδομαδα λεει θα τους εχει… Πέμπτη θα παιχτεί ολο το ΜοP… σε λίγο θα ψηθώ και για τα village… το μόνο που δεν με ψήνει ακόμη είναι το κιτρινο στο εξώφυλλο και η τιμή του δίσκου πφφφφφφ

1 Like