Μetallica

λες και το τοπ-25 των Metallica είναι κάτι αμελητέο! Στο τοπ-25 δεν θα έβαζα ούτε κάτι My Friend Of Misery και Fixxxer που είναι ύμνοι.

Aπό το DM κανένα. To Αll Nightmare Long είναι κομματάρα, κάπου τοπ-50 δηλαδή.

3 Likes

Εγω γι αυτο λεω Inamorata ουτε top 70.

Καλα Fixxxer τοπ 10 διχως αμφιβολια για μενα.

Αν ήταν στο Load και γι αυτό τοπ 10 μπορεί να ελεγες. Στο μυαλό είναι όλα.

Κανεις ένα playlist με Outlaw Torn, Bleeding Me, Fixxxer, Inamorata, My Friend of Misery και είσαι ένας ευτυχισμένος ακροατής. Ποιο είναι καλύτερο, χειρότερο, τοπ 10 ή τοπ 100 είναι αδιάφορο.

1 Like

Δεν είναι όμως στο LOAD.

Και άρα αποτελεί κάτι που έχουμε ξανακουσει από τους Metallica, σε πολύ καλύτερη μορφή. Το Inamorata το βαριέμαι, και δεν έχει καμία σχέση με το σε ποιον δίσκο ανήκει. Απλά μεχ.

Orion
Suicide & Redemption
Outlaw Torn
Fixxxer
My Friend Of Misery
Halo On Fire
Ktulu
To Live Is To Die
Bleeding Me

Και είμαι ακόμα πιο ευτυχισμένος ακροατής :sunglasses:

1 Like

τα instrumental τα έχω για διαφορετικό mixtape :slightly_smiling_face:

Halo on Fire είναι περισσότερο σε ύφος Sanitarium, One στο μυαλό μου

Ότι βολεύει τον καθένα!

Εγώ θα έβαζα το Dragon και το Frustration στο mixtape πριν βάλω το Inamorata ας πούμε :stuck_out_tongue_closed_eyes: ή ακόμα καλύτερα το Junior Dad

Να σου πω κι εσένα ότι αν ένα από τα δύο ήταν στο LOAD θα το έβαζες τοπ 10? Όλα στο μυαλό είναι άλλωστε

Ίσως (αλλά χλωμό με το αφηγηματικό “τραγούδι” του Λου). Μεγαλύτερο δέσιμο έχω με το Load και περισσότερες ακροάσεις του έχω δώσει, άρα και κάποια κομμάτια τα αγαπάω περισσότερο. Σε μεγαλύτερο βαθμό αυτό ισχύει με τα Puppets, Justice κλπ.
Τοπ-10 δεν ξέρω αν θα ήταν κάποιο από το Load αλλά δεν έχει και καμία σημασία. Δεν έχει να κάνει με την ποιότητα του Outlaw ή του Fixxxer, βιωματικό είναι το κάθε “τοπ”.

Τελικα μαλλον δεν ειναι

Τα instumental απο Metallica, δεν ειναι για χορταση. Φτανει ενα αραια και που.

2 Likes

Η παραπανω δεκαδα τραγουδιων ειναι το τοπ 10 σας ή απλως μια δεκαδα που θα σας αρουσε για να ειναι ενας σουπερ δισκος ξερωγω;

Διοργάνωση Αμβουργο θύμισε εποχές Metallica Ριζούπολη το 99 ή 98 δεν θυμαμαι. Αστεία διοργάνωση, μπάχαλο ουρες μηδέν ενημέρωση που να παμε. Μετα λεμε για Γερμανούς

Συναυλια μια χαρα αλλα ο Λαρς σε καθε τραγουδι ηταν λες και τα έπαιζε πρωτη φορα. Λάθη συνεχεια σε φαση αστεία ομως….


2 Likes

Ειδικά το Fixxxer είναι άνετα στο top 5.-

1 Like

Ρε παιδιά δε φτιάχνεται επίσημο top 5-10-20-25 σε συγκροτήματα με τέτοια ιστορία. Όλα είναι βάση προσωπικού γόυστου και εμπειριών. Τσαμπα κουράζεστε.

4 Likes

Δεν θα ηθελα να ημουν σε συναυλια με τετοια σκηνη. Ειδικα αυτοι που ειναι στο κεντρο βλέπουν 4 πλατες. Δεν καταταλαβαινουν οτι δεν ειναι και πολυ βολικο ;

Μια χαρά τα ακούει κανείς σερί και στο repeat!

Άλλο τοπ10 θα σου βγάλει ο θρασομεταλάς που γνώρισε τους μετάλλικα στα πρώτα άλμπουμς, άλλο ο χαρντροκας/μεταλλάς που τους γνώρισε στη μετά Μπλακ αλμπουμ εποχή και άλλο αυτός που τους γνώρισε πάνω στο όριο του Black Album

2 Likes

Γερμανικό μπούγιο για μπλουζα.

2 Likes

Έτσι είναι παντού δυστυχώς. Χαμουλης

Καλύτερα (ειδικά αν έχεις θέση στην κερκίδα και όχι GA και δε βιάζεσαι να βρεις καλή θέση) είναι να πάρεις από τα merch εντός σταδίου όταν ανοίξουν οι πόρτες. Έχουν ακριβώς τα ίδια, μείον τις ουρές!

Μπα τα ιδια παντού. Ανοργανωσιά απίστευτη παιδια. Αγγλια ειναι πολυ πιο οργανωμένοι σε vI events