Eternal Tears Of Sorrow - Children Of The Dark Waters

Έκτο album για τους Φινλανδούς, κυκλοφόρησε το Μάιο αλλά τώρα πήρα πρέφα ότι έβγαλαν καινούργιο.
Προσωπικά σαν σχήμα μου αρέσουν πολύ και βρήκα το καινούργιο album αρκετά καλό.Θα το ακούσω περισσότερες φορές σαφώς, όπως έγινε και με τα προηγούμενα.
Βέβαια πιστεύω κατώτερο του Before the Bleeding Sun που εξακολουθεί να είναι το αγαπημένο μου album.
[ol]
[li]Angelheart, Ravenheart [/li][li]Baptized by the Blood of Angels [/li][li]Tears of Autumn Rain [/li][li]Summon the Wild [/li][li]Sea of Whispers [/li][li]Midnight Bird [/li][li]Diary of Demonic Dreams [/li][li]When the Darkest Night Falls [/li][li]Nocturne Thule [/li][li]Sea of Whispers (acoustic reprise)[/li][/ol]

Όποιος το έχει ακούσει ας πει τη γνώμη του.


Now playing: Eternal Tears Of Sorrow - Sea Of Whispers
via FoxyTunes

Καλυτερο του Chaotic Beauty?

Αμα ειναι στην ιδια φαση με BTBS και ειναι και χειροτερο του κλαφτα…

Στα μεσαια τους πιασανε το peak,ειδικα με Chaotic Beauty που ειναι το καλυτερο τους για μενα.

όπα το ξέχασα…

οπότε ξαναγράφω…

Βέβαια πιστεύω κατώτερο του Before the Bleeding Sun που εξακολουθεί να είναι το αγαπημένο μου album, αλλά και του Chaotic Beauty.

Τέσπα εμένα προσωπικά μου αρέσει το BTBS, όπως και το CB, είναι κατώτερο αυτών των 2, αλλά νταξ δεν πιστεύω να είναι και για κλάφτα.Δεν είπα ότι είναι albumάρα, απλά ένα αρκετά καλό album.


Now playing: Eternal Tears Of Sorrow - Summon The Wild
via FoxyTunes

Aπο τα καλυτερα μου για τη φετινη χρονια!!!
Αργησε κιολας να ανοιξει θρεντ!!!

Νομιζω πως αυτο το αλμπουμ ειναι απο τις σπανιες περιπτωσεις κυκλοφοριων σημερα που τα εχουν ολα…

Σκοτεινη ατμοσφαιρα,επικη ισως σε σημεια,τρομερη κιθαριστικη δουλεια,majestic περασματα, και φοβερα φωνητικα!!!

Πιστευω οτι με την ιδια ευκολια που θα το ακουσει ενας γοτθομεταλος/ατμοσφαιρικομεταλος(<-------- :p),μπορει να το ακουσει και καποιος που ακουει progressive.

Πολύ καλό το review Μαρία, και συμφωνώ στα περισσότερα από αυτά που λες, η μάλλον σε όλα.Τελικά είναι πολύ καλός δίσκος και αξίζει να του δώσει προσοχή κάποιος και ειδικά αν έχει ακούσει και τις υπόλοιπες δουλείες τους.


Now playing: Amorphis - Stone Woman (Bonus Track)
via FoxyTunes

Θενκ γιου!! Πραγματικά μου άρεσε πολύ κ με εξέπληξε ευχάριστα μπορώ να πω, ύστερα από τόσα χρόνια… δεν παίζουν βέβαια κάτι πολύ πρωτοποριακό κ καινούριο αλλά τουλάχιστον αυτό που ξέρουν, το κάνουν καλά. Κ ναι, χρειάζεται προσοχή, θα συμφωνήσω.