Eternal tears of sorrow Vs Children of Bodom

Πανω κατω στο περιπου κειθε δωθε παιζουν το ιδιο στυλ.
Mελωδικο power / death και δε συμμαζευεται.
Ποιους προτιματε?
Εγω θα δωσω ψηφο σε EToS γιατι ειναι πολυ πιο μελωδικοι και εχουν κομματια που σου κολλανε σαν βαντουζα στο μυαλο.
Aγαπημενος δισκος Chaotic Beauty και Α virgin and a whore

για τους CoB Εχω μαλλον θετικες αποψεις.Παρολο που μου φαινεται πως στα τραγουδια τους γραφουν το πρωτο ριφ που τους ερχεται στο μυαλο,ειναι αρκετα πιασαρικα.Παραυτα,ο ενθουσιασμος σου για τους ΕΤοS(που δεν ειχα ακουστα)μπορει να κρυβει ποιοτητα.Θα τους ψαξω και θα επιστρεψω

Α ωραια υπαρχει κι αλλος που θεωρει τους etos καλυτερους…(ελεγα να φτιαξω αυτο το poll αλλα σκεφτομουν το κραξιμο:lol: )Τεσπα σπερνουν κι οι 2 αλλα…

+1

(Να χανε ρε γαμωτο λιγο πιο σοβαρο name…)

Όντως, το όνομά τους είναι πιο κλισέ και από τους τίτλους των τραγουδιών των Rhapsody :lol: :lol:

ε βασικα οι bodom εχουν στιγματιστει αρνητικα
το κανανε πρωτοι, γινανε δημοφιλεις, αυτο επεφερε αρνητικοτητα, εφυγε μετα το hype τους, δειξανε και μια στασιμοτητα και τωρα και δισκαρα να βγαλουν θα περασει στο ντουκου

τεσπα, το θεμα ειναι οτι απολαμβανω και τους δυο
περισσοτερο τους eternal tears καθως εχουνε λιγοτερο το στοιχειο του power και περισσοτερου του ατμοσφερικου (εχουν διασκευασει μεχρι και lost.ανεπιτυχεις βεβαια,αλλα τεσπα)

η μαλακια ειναι οτι εχω χασει το chaotic beauty και δεν μπορω να θυμηθω που το χω δωσει!!!

Bodom. Γουσταρω σχεδον ολες τις δουλειές τους, πλην των διακευων. Το μονο που δε μου πολυκαθησε καλα ηταν το Hate Crew Deathroll (καπως ετσι λεγεται) με το οποιο γενικα δεν εχω πολυασχοληθει.

Το τελευταιο ηταν πολυ ωραιο δισκακι, με άθλιο όμως artwork. Γενικα περασε στο ντου κου.

Moυ αρέσουν πολύ όλοι οι δίσκοι των Bodom. Τους άλλους τους έμαθα μόλις τώρα:p
Οπότε ψηφίζω Bodom…

Ο καλυτερος τους δισκος για μενα . Ισως θαπρεπε να ασχοληθεις λιγο παραπανω . Αν και παλια μου αρεσαν(τωρα με αφηνουν αδιαφορο) θα πηγαινα σε λιβε τους γιατι εχω ακουσει οτι τα σπανε . Μακαρι να περασουν καποια στιγμη …:band:

Οντως σε λαιβ κανουν απιστευτα πραματα.Οτι τους γκαβλωσει

Ακουσα και Norther σημερα σ’αυτο το στυλ δεν τους ηξερα,καλη φαση:)

Frozen Angel μεγιστο τραγουδι.Επισης το Close your eyes πολυ ωραιο.Παραυτα δεν ειχε πολλα σιντς για να κατεβασω δισκογραφια

Children of Bodom γιατί απλά μου αρέσουν περισσότερο… και έχουν και απ’τους καλύτερους κιθαρίστες που κυκλοφορούν…

Πες μου οτι εννοεις τον Roope:)

Nα ακουσεις διασκευη στο Youth gone wild που εχουν κανει να χτυπιεσαι με τις ωρες

Ναι τον Roope εννοώ

:stuck_out_tongue: :lol: