Euro 2016

έλεος πια!!
και μετα σχολιαζουν οτι δεν παιζουν οπως παιζαμε εμεις το 2004.
Φυσικα και οχι!!Παιζουν αθλια!!

χορτασατε μπαλα απτα υπολοιπα ματς του γιουρο και σας πειραξε ο σαντος κ το εκτρωμα του.
αυτο μπορει αυτη η πορτογαλια κ αυτο παιζει,5 χ κ ημιτελικο. μοιραζει πονο με το γαντι ο μεγας σαντος

Ο μονος πονος που μοιραζει ειναι στα ματια μας απο την προσωρινη τυφλωση.

Εμετικο ποδοσφαιρο η Πορτογαλια. Δε μου αρεσει γενικα το Βελγιο και το θεωρω υπερεκτιμημενο, αλλα αν περασει την Ουαλια αυριο θελω να της ριξει μια 6αρα αν γινεται.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο τους πειράζει.

Γενικα αν και για να ειμαι ειλικρινης εχω δει συνολικα ελαχιστους αγωνες, παιζεται χαλια μπαλα στο EURO οπως το ιδιο ειχε γινει και στο Μουντιαλ μετα την φαση των ομιλων που εκει ειχαμε δει καποια ωραια ματσακια. Λιγα γκολ, κουρασμενες ομαδες, βαρετοι αγωνες… Λογικο απο την μια γιατι τους εχουν ξεζουμισει τους παικτες με τοσους αγωνες μεσα στην χρονια αλλα ξενερα.

Γενικα απο την αρχη του EURO δεν ειχα καμμια τρελη ορεξη επηρεασμενος απο το προηγουμενο Μουντιαλ και δυστυχως πεφτω μεσα. Χτες ειδα τον αγωνα απο το 2ο ημιχρονο και μετα, ημουν και κουρασμενος και με επαιρνε ο υπνος, σε σημειο που ειχα εκνευριστει που δεν τελειωνε με τιποτα αυτη η παρωδια.

Άστα αυτά και πες την αλήθεια! Την έχεις για κατάκτηση, όπως και εγώ. Έχω κάνει ανάλογες δηλώσεις πριν και μετά το παιχνίδι με την Κροατία.

Πέρα από το στοιχηματικό, δεν διαφωνώ με το σχόλιο. Στο δεύτερο ημίχρονο μάλιστα ήταν συμπαθητική η Πορτογαλία και αν ο Ρονάλντο έκανε ένα σωστό τελείωμα, θα είχε νικήσει.

Σκέφτεσαι να κάνεις cash out ή θα περιμένεις να πάει τελικό;

Κανενας σχολιο για ενα απο τα καλυτερα ματς του Euro 2016 ως τωρα?

Ουαλια υπερσυμπαθης, παιζει ωραια μπαλα με στοχο να δημιουργησει κι οχι να καταστρεψει, εδωσε μαθηματα ομαδικοτητας στο Βελγιο, που για μια ακομα φορα απετυχε να κανει την υπερβαση. Ωραιες οι ατομικες ενεργειες και τα ταλεντα, αλλα αμα δεν εχεις αμυνα και δεν παιζεις ομαδικα, τι να τα κανεις…

Φανατικα με Ουαλια στον ημιτελικο εννοειται.

Πολυ καλο ματς και ωραια γκολ.
Το μονο που με ξενερωσε ηταν που δεν εδωσε το πεναλτυ στο Βελγιο.
Ουαλια Ισλανδια τελικος!

Φάνηκαν οι απουσίες του Βελγίου στην άμυνα χτες. Ακόμα και έτσι όμως, δεν περίμενα την αντίδραση της Ουαλίας μετά το 0-1. Σίγουρα αξίζουν την πρόκριση στον τελικό, όμως η ρέντα των Πορτογάλων συνεχίζεται, καθώς δεν θα παίξει ο Ράμσει που συμπλήρωσε κάρτες. :roll:

Είπαμε να δίνονται οι παραβάσεις, αλλά αν λες για τη φάση με τον Λουκάκου νομίζω ότι θα ήταν λίγο υπερβολικό να το έδινε. Γενικώς στο τέλος είχε καταπιεί λίγο τη σφυρίχτρα ο διαιτητής, αλλά αυτό δεν ήταν κακό, άφησε το παιχνίδι να κυλήσει κι έτσι δεν είχαμε και θεατρινισμούς και καθυστερήσεις.

Δίκαια κέρδισε η Ουαλία, εκπληκτικά τα τρία από τα τέσσερα γκολ του παιχνιδιού.

Στρωμένος με ροδοπέταλα ο δρόμος του Δον Φερνάντο προς τον τελικό.

Κάτι καλό που διάβασα σε άλλο φόρουμ.

"Ημιτελικός Ουαλία - Πορτογαλία
Οι Ουαλοί θέλουν μονο νίκη ,οι Πορτογάλοι προκρινονται και με ισοπαλία !! "

Για το πάτημα στον Hazard έλεγα , που ακολούθησε το φάουλ στον Λουκάκου έξω από τη περιοχή που ούτε αυτό έδωσε .

σιγουρο οτι θα το εχαναν zaza και muller αλλα τετοιο ρεσιταλ αστοχιας δεν το περιμενα.

πρεπει να δοκιμαστει σε καποια διοργανωση να εκτελουνται τα πεναλτυ πριν την παραταση

Κρίμα, μόνο εσύ.

Παλι Γερμανια υποστηριζα οπως και στον τελικο με Αργεντινη, τους Ιταλους δεν τους πηγα ποτε οπως και την ομαδα του μερεντονα. Τωρα ομως θα ειμαι με τους αντιπαλους.

ΕΔΙΤ
:stuck_out_tongue:

Μεγαλο κριμα, γουσταρα φουλ Ιταλια απο το πρωτο τους ματς γιατι εδειξαν παθος, θεληση και επαιζαν σαν ομαδα.
Μεγαλη ποιοτικη διαφορα ατομικα (περα απο την αμυνα/τερμα), και ας μη γελιομαστε η Γερμανια ηταν καλυτερη, χωρις βεβαια να κανει κατι το τρομερο.

Κατα ταλλα

ΤΖΙΤΖΙ ΘΕΕ

Καλυτερη η Γερμανια, δικαιο το αποτελεσμα, μεγαλος ο Μπουφον. Οι Γερμανοι πηγαν να χασουν μονοι τους το ματς με την τσουρουκια του Μποατεγκ, αλλα το πηραν στο τελος.

Πως ακριβως ηταν καλυτερη η Γερμανια? Επειδη ειχε μεγαλυτερη κατοχη?

Σουπερ αμυντικο ματς, οι ευκαιριες μοιρασμενες, η Ιταλια οταν αποφασιζε να επιτεθει ηταν πολυ πιο επικινδυνη γιατι τα παιδια ξερουν μπαλα. Οι Γερμανοι 40 καμιναδες, δεν εκατσε ουτε μια, επρεπε να γινει κοντρα για να βαλουν γκολ. Ιταλοι αστειοι στα πεναλτι (δηλαδη ο Ζαζα και ο Πελε οι καραγκιοζηδες). Κριμα που περασαν οι αχωνευτοι, φουλ Γαλλια στον ημιτελικο εννοειται τωρα.

Τους έχουν λιώσει τους συμπαθεστατους Ισλανδους οι Γάλλοι.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι Άγγλοι λέει από τις επόμενες διοργανώσεις θα έχουν και ένα ψυχολόγο μαζί με την ομάδα. Μετά το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου Γαλλία-Ισλανδία τα sessions θα πρέπει να ξεκινήσουν από τώρα νομίζω.