Euro 2016

ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΓΑΛΛΙΑ, 10 Ιουνίου - 10 Ιουλίου.

ΟΜΙΛΟΙ:
1ος: Γαλλία, Αλβανία, Ρουμανία, Ελβετία
2ος: Αγγλία, Ουαλία, Σλοβακία, Ρωσία
3ος: Γερμανία, Βόρειος Ιρλανδία, Πολωνία, Ουκρανία
4ος: Ισπανία, Τουρκία, Τσεχία, Κροατία
5ος: Βέλγιο, Ιρλανδία, Σουηδία, Ιταλία
6ος: Πορτογαλία, Ισλανδία, Ουγγαρία, Αυστρία

Φυσικά αν όλα διεξαχθούν ομαλά και πραγματοποηθεί το EURO εν μέσω απειλών ματαίωσης ή ενδεχόμενων χτυπημάτων.
Όλοι έχουμε τις προτιμήσεις μας βέβαια αλλά προσωπικά…αν δεν το πάρει η τρισκατάρατη εθνική που υποστηρίζω από τόσο δα παιδάκι, θα προτιμούσα να το σηκώσει μια από τις ομάδες που δεν είναι στο poll ή έστω μία από τις 4 τελευταίες κατά σειρά απο αυτές που απεικονίζονται εδώ.

ΥΓ
Ασχετο. Απο πολυτονικο αιτουμαι να παμε σε ατονο, βαριεμαι να βαζω τονους!

Ποια ειναι η τρισκαταρατη? Ελπιζω να μην εννοεις Αγγλια, γιατι δεν εχει να κανει με καταρες, απλα ειναι ΚΑΚΗ ομαδα.

Στηριζω ελαφρα Ιταλια, αλλα δε με χαλαει να το παρει οποιαδηποτε αλλη εκτος Ισπανιας και Γερμανιας.

Δε μιλαω για σημερα, γενικως αναφερομαι. Στον ημιτελικο του μουντιαλ του '90 τα εχεσε ολα στα πεναλτυ εναντια στην Γερμανια. Γενικα ειχε αυτη την καταρα, και ακομα την εχει πιστευω. Δεν ηταν κακη ομαδα παλιοτερα, αλλα οχι απο τις κορυφαιες παροτι παντα την συγκαταλεγουν στα φαβορι.
Τελος παντων εγω προτιμω μικρη ομαδα, να γινει η εκπληξη.

στηριζω κι εγω ελαφρα γαλλια, αγγλια και σαντος

Forza Italia

αγγλια ή ροναλντο να το παρουν!!!

Αγγλια με τιποτα, ειναι γεννημενοι loosers .
Γερμανια λογικα να το παιρνει, αλλα στηριζω Βελγιο .

Αγγλία;;;; ΧΑΑΑΧΑΑΧΧΑΧΧΑΧΧΑΑΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΧΑΧΑ

Αυτοί έχουν ένα ευρωπαϊκό λιγότερο από την Ελλάδα…

πολυ δυσκολη αποφαση.Πιστευω πιο πολλες πιθανοτητες η Γαλλια
και περιμενω μια καλη πορεια απο τη Σουηδια!!

Και γω γουσταρω Σουηδια.
Λετε ο Ροναλντο να μεινει με το παραπονο για αλλη μια φορα?

Δεν παιζουν οι λουζεραδες ολλανδοι. Ε δεν γινεται να μην στηριξω Αγγλία, αν και στο παρελθον εκραζα γενικά.

Επειδή προηγουμένως έβαλα το αγαπημένο έμβλημα με τα 3 λιοντάρια, να ξεκαθαρίσω κι εγώ: αυτή είναι η προτίμηση (Αγγλία), αλλά προφανώς δεν έχω μεγάλες προσδοκίες.

Στην ερώτηση “ποιος θέλετε να το πάρει”, η απάντηση είναι Αγγλία, Τσεχία (τους χρωστάει ένα ο θεός, αφού κοιμήθηκε το 2004), Σουηδία ή Πορτογαλία.

Στην ερώτηση “ποιος πιστέυετε ότι θα το πάρει”, θα έλεγα Γαλλία. Φάνηκε πριν 2 χρόνια ότι χτίζεται μία νέα ομάδα που κάποια στιγμή θα πρωταγωνιστήσει. Κι οι Γερμανοί έπαιζαν την καλύτερη μπάλα από το 2010 αλλά δεν ήταν έτοιμοι και το έπαιρναν οι απατεώνες Ισπανοί. Ήρθε η σειρά τους πρόπερσι. Τώρα έρχεται η σειρά της Γαλλίας πιστεύω. Ίσως φάει καμία σφαλιάρα και φέτος, αλλά σύντομα θα πάρει κάποιο τίτλο.

1 μηνας μπαλα κ τζογος,το καλυτερο.Αμφιρροπο το βλεπω,ειμαι με γαλλους παντα

Μην το γελάτε για την Αγγλία (εκεί πήγε η ψήφος), πάντα υπάρχει η πρώτη φορά. Και ένα ψαγμένο ποντάρισμα στο 20 της Πορτογαλίας θα τιμηθεί σίγουρα.

Ανέκαθεν υποστήριζα τους Γάλλους με Zidane, Henry κτλ, πόσο μάλλον τώρα που ο εραστής Ζιρού και ο Κοσιέλναρος θα την σηκώσουν στις πλάτες τους.

για τις κλησεις τι εχετε να πειτε;

Γαλλια πηρε Giroud/Gignac που ειναι παρομοιοι παικτες και αφησε τους πιο γρηγορους Gameiro/Lacazette εκτος.

Αγγλια πηρε και Sturridge και Rashford, αφησε εκτος Drinkwater. Πηρε Wilshere με 140 λεπτα ποδοσφαιρου.

Ισπανια πηρε vazquez, bartra, 8 αμυντικους συνολικα με καποιους να παιζουν και δυο θεσεις. Επιθετικους Morata/Aduriζ. Εμειναν εκτος saul, isco, cazorla, paco, torres, costa, martinez

Γερμανια δεν πηρε Σμελτσερ και Ροις (οχι 100% ετοιμος)

Πήρε τον Τζακ??? Αφήστε τον να κάνει προετοιμασία σαν άνθρωπος, τώρα που επανήλθε…

Ο Ρόις νομίζω τραυματίστηκε και δεν πάει, ο Καθόρλα ήταν εξαιρετικός το πρώτο τρίμηνο αλλά μετά τραυματίστηκε, οπότε λογικό. Για τον Ίσκο εκπλήσσομαι, μάλλον επειδή δεν έπαιζε βασικός με τον Ζιζού στη Ρεάλ, αλλά και πάλι. Ο Λακαζέτ είχε κάνει πολύ καλή χρονιά πέρυσι, για φέτος δεν έχω άποψη.

Η Αγγλία δεν έχει προπονητή. Θα γελάσουμε και πάλι μαζί της. Πραγματικά παίζει να έχει τον χειρότερο προπονητή από όλες τις ομάδες. Ακόμα κι από αυτές που δεν ξέρω τον προπονητή τους.

Ο Ρόις τραυματίστηκε, όπως είπε ο από πάνω, γι’ αυτό δεν τον πήρε ο Λεβ.

Πολυ γκαντεμης ο Ροης.

ο Lacazette κακως δεν κληθηκε!!
Ο Gignac στο Μεξικο επαιζε και εβαζε γκολ,δεν ειναι και τοσο σοβαρο για μενα πρωταθλημα.
Ο Reus πολυ γκαντεμια εχει,κριμα που θα λειπει.
Δεν συμφωνω και για τους επιθετικους που αφησε εκτος η Ισπανια!!