Euro 2016

Η Τσεχια το 96 ειχε χασει μεγαλη ευκαιρια να το σηκωσει αλλα την σκοτωσε η αλλαγη Oliver Bierhoff

εδω εχει επετειακο κοπα αμερικα με τον Σαντσεζ

ο Gignac και πριν το μεξικο εβαζε πανω κατω 20 γκολ καθε χρονο. Απλα ειναι περιπου ιδιο στυλ με τον Giroud που μπορει να δημιουργησει και καλυτερα για οσους ερχονται απο πισω. Πιστευω επρεπε να παρει Giroud και Gameiro.

Στους επιθετικους της Ισπανιας συμφωνω εγω. Ο Morata ειναι ο καλυτερος επιθετικος και ο Aduriz ο καλυτερος σκορερ. Ο Torres μπορει να ανεβηκε φετος αλλα ειναι παικτης που σε ολο το ματς εχει τρεις επαφες και δεν νομιζω πως θα ταιριαζε στο παιχνιδι κατοχης της ισπανιας. Ο Costa κακη χρονια και κακο προηγουμενο τουρνουα με την εθνικη. Για Paco δεν εχω αποψη

Στη θεση του Isco πηρε Iniesta, Fabregas, Thiago, Koke και Bruno. Το μεγαλυτερο λαθος για μενα ειναι του Saul (και του Martinez αν ηταν διαθεσιμος) γιατι και εκανε πολυ καλη χρονια και παιζει παρα πολλες θεσεις. Επρεπε να αφησει εκτος ή Vazquez ή έναν από τους Juanfran/Bellerin.

και η τουρκια μου αρεσει με Calhanoglou, Ozyakup, Arda, Malli, Yilmaz, Balta

Όντως, και εκείνο το απαράδεκτο sudden death που καταργήθηκε πάλι αργότερα. Οι Τσέχοι είχαν ομαδάρες και το 1996 και το 2004 και γενικά μου αρέσει το ποδόσφαιρο που παίζουν. Και σε ευρωπαϊκό επίπεδο είναι από αυτούς που μπορούν θεωρητικά να πάρουν ένα Euro. Δεν ξέρω όμως για τη φετινή ομάδα, αν είναι για “μεγάλα” πράγματα ή αν είναι πολύ νεανική ακόμα.

Συμφωνω απολυτα με JTN για οσα ειπε για την Ισπανια.

Με την προσθηκη πως ο Τορρες ειναι πρωην ποδοσφαιριστης εδω και περιπου 5-6 χρονια.
Ασχετα αν ειχε καποιες εκλαμψεις σε αυτο το διαστημα.

ατυχησες μεγαλε

σε τι ατυχησε ακριβως;

Με τέτοιο πέτσινο που είχε κερδίσει στον τελικό, θα ήταν άδικο. Η αλλαγή Oliver Bierhoff έσωσε απλώς την αξιοπιστία της διοργάνωσης 8).

το οτι κατηγορειται για εκβιασμο συμπαικτη του, για διακινηση ναρκωτικων και παλιοτερα για σεξ με 16χρονη πορνη ειναι ατυχια;

καλα ναι συμφωνω αλλα τοτε ηταν στην πιο μεγαλη ευκαιρια να το σηκωσει
παρα το 2004

Εδώ τα εκπληκτικά πέναλτυ του ημιτελικού Αγγλία-Γερμανία από το 1996. Δεν το εννοώ από την άποψη της αγωνίας και του σασπένς. Το εννοώ από την άποψη των εκτελέσεων. Ως επί το πλείστον, οι παίχτες σούταραν τη μπάλα κυριολεκτικά σε σημεία που δεν πιανόταν, ενώ αυτή ζύγιζε 100 κιλά. Ο Southgate πήγε να σουτάρει με λιγότερο ρίσκο και ο Koepke τον ψώνισε.

Μετα απο 20 χρονια, πρωτη φορα βλεπω ανθρωπο να ειναι οχι μονο υπερ της Γερμανιας στον τελικο του 1996, αλλα να τολμαει και να μιλαει και για αξιοπιστια ως φαν της Γερμανιας… :lol:

Καμια σχεση. Εγω ειπα πως ειναι ατυχος επειδη δεν θα συμμετεχει στο euro.

ναι, σου εξηγεί ότι υπάρχει λόγος που δεν θα πάει στο euro και δεν είναι ότι έπαιξαν αμπεμπαμπλομ και έμεινε έξω επειδή είναι άτυχος

Μα για αυτο του απαντησα οταν με ρωτησε γιατι ατυχησε ο παικταρας!

εδιτ
:stuck_out_tongue:

Μεγαλο καλοπαιδο ο Μπανζεμα, τον εχουν αδικησει… :lol:

Βλεπω την Γαλλια σαν το μεγαλο φαβορι φετος.

Για να ετοιμαζομαστε!

Όσο εντυπωσιακό ήταν το γκολ το Παγιε άλλο τόσο τραγικός είναι ο σπικερ. Έλεος δηλαδή . Να θες να δεις ένα ματσάκι και να ακούς αυτούς τους βλακες .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σημερα το Ρωσσια-Αγγλια πως το κοβετε?

Έτσι: http://www.contra.gr/Columns/Comment/themis-kaisaris/eurocomments/agglia-fetos-einai-h-xronia-soy.4108043.html