Euro 2016

Μακαρι, να γελασουμε παλι.

Αν και η Αγγλία δεν είναι αξιόπιστη σαν ομάδα για σήμερα βλέπω ότι εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει το παιχνίδι .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον Μιλνερ τι τον εχεις στους αναπληρωματικους με τετοιο παιχνιδι?

Χωσε Βαρντυ…Σταριτζ.

Ομαδα και αυτη…κανεις χαφ δεν μπορει να περασει στους κυνηγους.

Στερλινγκ ούτε ντρίπλα, ούτε κοντρόλ , ούτε πάσα .

Συμφωνώ με τον freakhood. Συν ότι πρέπει να κάνει αυτές τις αλλαγές σύντομα .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιζει η μιση τοτεναμ και βαζεις τον Μιλνερ 5 λεπτα πριν ληξει το παιχνιδι.
Εχεις μοναδες και παιζεις κυνηγομπαλα.
Παρτε το μπαλακι τωρα για να μαθετε.
Ο Χοτζον ειναι για τα μπαζα.
Μονο ο Ρομπσον ηταν προπονητης της προκοπης, με σχεδια και πλανο, ολοι οι αλλοι ειναι για το πεος.

Συμφωνα με το poll η Αγγλια ειναι πρωτο φαβορι για την κατακτηση του τροπαιου :smiley:

Παντως οσο συναρπαστικο πρωταθλημα και να χουν οι Αγγλοι,απο ποιοτητα ειναι αστα να πανε.Ειδικα η εθνικη τους ομαδα δεν ξερω αν αξιζει να προκριθει στην επομενη φαση απο αυτα που ειδα

Ένας από τους λόγους για να έχεις twitter είναι για να βλέπεις το κράξιμο που πέφτει σε παίκτες μετά κάθε μεγάλο αγώνα. Στερλινγκ τα ακούει κανονικά (και δίκαια) :lol:

μετα το γκολ η Αγγλια καθισε ,δεν μπηκε και ο Βαρντι και το εφαγε στο τελος.
Ενω στην αρχη του παιχνιδιου που μπηκαν δυνατα περιμενα πολλα γκολ αλλα…

Το άξιζε η Ρωσία το γκολακι και μπράβο της . Οι Άγγλοι … κλασικοί μαλάκες Άγγλοι .

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν καταλαβαινω τη λογικη σε αυτη την προταση. Θεωρεις οτι η Τοτεναμ ειναι κακη ομαδα; Θεωρεις οτι ο Μιλνερ θα αντικαθιστουσε τα δυο μπακ ή τον σεντερ φορ; Θεωρεις οτι ο Μιλνερ ειναι ο παικτης που μπορει να κανει την διαφορα επιθετικα;

Στο πολλ πολλοι ψηφιζουν αυτον που θελουν να το παρει κι οχι αυτον που πιστευουν.
Η αγγλια επαιξε πολυ καλα σημερα και η ρωσια επαιξε πολυ ασχημα. Για να παρει μια ομαδα το τροπαιο πιο σημαντικο ειναι να μπορει να παιξει σφιχτα στα νοκ αουτ παρα να ριχνει τεσσαρες στους ομιλους. Η αγγλια θα περασει και μετα θα δουμε ποσο μπορει να προχωρησει.

ο Χοντσον ειναι κακος προπονητης αλλα δεν φαινεται απο το σημερινο ματς αυτο. Φαινεται απο το μουντιαλ. Ενταξει και απο το οτι ο Kane εκτελει τα κορνερ

Η Αγγλία έχει τον χειρότερο προπονητή. Λες να βελτιώθηκε από το Μουντιάλ μέχρι σήμερα, στα 68 του;

Το ματς εχει πολλα θετικα να παρει η Αγγλια, το σκορ δε την τιμα.

Ακούτε λίγο το γέρο. Άλλαξα συκώτι από τα γέλια χθες στην ισοφαριση…Very Άγγλοι…

Μέχρι τώρα το Euro συνοψίζεται στην παρακάτω φώτο

Βλεπω Πολωνια Β.Ιρλανδια κ πραγματικα αναρωτιεμαι πως ειναι 14 μηνες αηττητοι οι Ιρλανδοι. Ενα ολοκληρο ημιχρονο ειναι ολοι εκτος του επιθετικου μες το τερμα τους κ απο αγνη κωλοφαρδια δεν εχει μπει μεσα η μπαλα στις τοσες πανικοκαραμπολες που χουν προκυψει. Σε πολλες φασεις πρεπει να ταν πανω απο 15 παιχτες μεσα κ γυρω της μικρης περιοχης με την μπαλα φλιππερακι.

Κατα τα αλλα πολυ καλη η Κροατια με την Τουρκια. Δικαιουταν ενα δυο γκολ ακομα. Μοντριτς, τι γκολαρα εβαλε, κ Ρακιτιτς κενταγαν στο κεντρο. Σρνα αηθαλης στα πλαγια πανω κατω 90 λεπτα. Εξαιρετικοι

νικες με φινλανδια, φεροε, ελλαδα και λετονια, σλοβενια, λευκορωσια σε φιλικα
ισοπαλιες με ρουμανια, ουγγαρια, φινλανδια και καταρ, ουαλια, σλοβακια σε φιλικα

δεν λες οτι αντιμετωπισε και μεγαθηρια

Η Κροατία παίζει να έχει το καλύτερο δίδυμο σέντερ χαφ στη διοργάνωση, αλλά με πονέσανε τα μάτια μου με τις καμινάδες 90 ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΛΕΠΤΑ. Να χεις τόσο ταλέντο ως ομάδα και να αναπτύσσεσαι τόσο βαρετά - είναι πολύ κρίμα. Ευτυχώς γι’ αυτούς που οι Τούρκοι ήταν τρύπιοι, αλλιώς θα είχαν τιμωρηθεί για τη μαλακία που τους δέρνει.

Όσο για το άλλο ματς, λέτε για τους Ιρλανδούς αλλά και οι Πολωνοί (παρά την ποιότητά τους) δε βοήθησαν ιδιαίτερα να γίνει ματς της προκοπής. Εμένα πάντως με πήρε ο ύπνος. Δεν είναι σχήμα λόγου ε - κάποια στιγμή ακούω κάτι φωνές από το βλάκα της ΕΡΤ, ανοίγω τα μάτια μου και νιώθω σάλια στο πηγούνι μου.

Γενικά προβλέπεται άλλο ένα τυπικά σκατένιο Euro I’m afraid.

Εντάξει μακράν το χειρότερο ματς μέχρι στιγμής αυτό της Πολωνίας με Β. Ιρλανδία, θυμίζε Super League.

Τώρα, τι θετικό είδατε στην Αγγλία του Λαλλάνα, απορία το έχω. Είναι προφανές πως δεν θα πάνε μακριά και πολύ θα μου την έσπαγε αν έπαιρναν τους 3 βαθμούς. Εντελώς άνευρη εθνική, δίχως ταυτότητα, πλάνο κτλ

Από την άλλη, πολύ μου άρεσε η Γαλλία ήδη από πριν το τουρνουά, είναι μία από τις ομάδες που υποστηρίζω, αλλά και στο χόρτο που παίζει ελκυστικό ποδόσφαιρο. Επίσης, προφανώς, στηρίζουμε και Ουαλία και πανηγυρίσαμε τη νίκη.

Η Κροατία μοιάζει να μην έχει καταφέρει καθόλου να φτιάξει ομάδα παρά τις καλές μονάδες και τη νίκη. Η σκληροτράχυλη Τουρκία του Τερίμ αν είχε λιιγο περισσότερο ταλέντο θα την έλεγα για αουτσάηντερ να κάνει πορεία φέτος, αλλά δεν.

γιατι υποστηριζουμε, προφανως, την ουαλια;