Euro 2016

Ναι, σωστά, αλλά δεν θα βγει κάτι από αυτό. Για παράδειγμα, το “κατάκτηση Πορτογαλία” δίνει τώρα 2.70, να βάλω τα 20 για να βγάλω 34 ευρώ (54-20). Το πιο ρισκαδόρικο θα ήταν να περιμένω να σκοράρει πρώτη η Πορτογαλία, ώστε να ανέβει το ποσό που μου δίνουν, και μετά όπου φύγει-φύγει. Αλλά ξεφύγαμε…

Θα προτιμήσω να τα πάρω και να δω χαλαρά τον τελικό. Πάλι με τους Πορτογάλους θα είμαι.

βλεπω να περναει η Γαλλια σημερα!!
ή 90λεπτο ή παραταση

και γω γαλλια βλεπω,η γερμανια καλως η κακως ειναι σκια του εαυτου της,καμια σχεση με την γερμανια που ριξε 7 τεμαχια στην βραζιλια

Γελασε λιγο ο κοσμος με Ζιρου.

ωραιο ματς. δυο απο τις ομαδες που υποστηριζα πηγαν τελικο. Η Γαλλια θα εχει ομαδα να παρει και το μουντιαλ γι’ αυτο στηριζω Πορτογαλια που δεν φαινεται να εχει αλλη τετοια ευκαιρια συντομα.

αγιο τον εκαναν!

να και μια προβλεψη

Το Γαλλία - Γερμανία καταστράφηκε από το, από κάθε άποψη, αστείο πέναλτυ στο τέλος του ημιχρόνου.

Είμαι με την Πορτογαλία στον τελικό.

“Αστείο πέναλτι”;

Αυτό με το αστείο πέναλτι ούτε εγώ το κατάλαβα.

E, ειναι αστεια η πραξη του Σβαϊνσταϊγκερ, οπως και να το κανουμε.

Νόμιζα αναφερόταν στην απόφαση του διαιτητή για αυτό μου φάνηκε παράξενο.

Και γω αυτο καταλαβαινω, αλλα προτιμω να μιλαμε για υπαρκτα πραγματα. :stuck_out_tongue:

Θα προσπαθήσω να σας πω ακριβώς σε τι αναφέρομαι. Αναφέρομαι στο ότι είναι άδικο για μια τέτοια φάση, κάποιος να ανταμείβεται με ένα γκολ. Είναι πολύ “φτηνό”. Τι ήταν η φάση, μια κεφαλιά από το πέναλτυ που μάλλον δε θα πήγαινε πουθενά. Και η Γαλλία βρέθηκε με 1-0 μπροστά.

Επειδή το πέναλτυ σου δίνει μια τρομερή ευκαιρία για γκολ, πρέπει να δίνεται με φειδώ. Όχι πάντα με το γράμμα του νόμου και με το υποδεκάμετρο.

EDIT: Για παράδειγμα, τα ίδια θα έλεγα αν εδώ ο διαιτητής έδινε πέναλτυ. Ναι, ο αμυντικός εμποδίζει τον επιθετικό να σουτάρει, αλλά εντάξει, δε θα δώσουμε και εκτέλεση πέναλτυ για κάτι τέτοιο. Σιγά.

Πρώτον, να μάθουν οι Γερμανοί να μην παίζουν βόλευ.

Δεύτερον,

O στελιος γιαννακοπουλος διαφωνεί

Αυτό ήταν ο ορισμός του πέναλτι κυρία μου :stuck_out_tongue:

Τι μου ποστάρεις τι είπε ο ημιπαράφρονας Τζήμερος; Τα έχουμε ξαναπεί, συμμετείχες μάλιστα στη συζήτηση: http://www.rocking.gr/forum/showthread.php?t=4820&page=260&p=1490450#post1490450

Κλάμα, δε θυμόμουν ότι είχαμε διαφωνήσει πριν 3 χρόνια, θα απαντήσω με ποστ από το 2006 όταν το βρω

Εγω συμφωνω με τη λογικη του Παντελη πως ειναι αδικο να προηγειται καποια ομαδα 1-0 χαρη σε αυτην τη φαση που εκανε μαλακια ο Σβαηνσταηγκερ (και που ειναι 100% πεναλτι με βαση τους κανονες του αθληματος), αλλα αφου ετσι ειναι οι κανονες, ετσι παιζεται το αθλημα. Θα μπορουσαν να αλλαξουν τον κανονισμο και τα ακουσια χερια μεσα στην περιοχη να ειναι εμμεσο φαουλ, ενω τα εκουσια να ειναι πεναλτι.

Δεν ειναι επισης αδικο να εισαι τελευταιος παικτης στην αμυνα και επειδη βλεπεις οτι ο αλλος φευγει τετ α τετ να τον τραβας απο πισω εκτος περιοχης και να τρως κοκκινη, ενω ο αλλος κατα 80% θα σκοραρε? Και οκ, αμα ειναι στο 15ο λεπτο του παιχνιδιου, μπορει να πει κανεις οτι αφηνεις την ομαδα σου με 10 παικτες για σχεδον ολον τον αγωνα, αλλα αμα ειναι στο 70 ή στο 80 και το κανεις αυτο ως αμυντικος, δεν ειναι αδικο για την αντιπαλη ομαδα που θα κερδισει ενα φαουλ εκτος περιοχης?

Απο κει και περα, ως επιθετικος με 20χρονη εμπειρια στα δημοτικα σχολεια, 5Χ5, 7Χ7, και 8Χ8 σε Ρεντη, Παλληνη, Μανχαταν και Μπρουκλιν, θα ηθελα να σφυριζεται πεναλτι ΚΑΘΕ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΣΕ ΚΟΡΝΕΡ μεχρι να σταματησουν τα μουνοπανα οι αμυντικοι να τραβανε. Να ληγουν 12-8 οι αγωνες, δε με νοιαζει. Ειναι αισχος αυτο που γινεται στα στημενα, αλλα και οχι μονο στα στημενα, αφου τα τραβηγματα με τα χερια συγχωρουνται σχεδον παντα, και ειναι οτι χειροτερο στο ποδοσφαιρο, ενα αθλημα που παιζεται με τα ποδια. Σε σημειο που ο παικτης παει μονο για τον παικτη, και ακους και ατομα που υποτιθεται ειναι σχετικα με το αθλημα πως ηταν “τζαρτζαρισμα”. Οχι μαν, μονο αμα πας για τη μπαλα ειναι διεκδικηση με το σωμα, και αμα κρατας τα χερια σου στο γκωλο σου, κι οχι στην φανελα του αντιπαλου.

Κάτσε να δούμε τι λέει ο Τζήμερος :p!