Euro 2016

Η Γαλλια παιζει με τον νικητη του Αγγλια - Ισλανδια, ενδιαφερον!

Οχι, ολα λαθος. Η Πορτογαλια παιζει ΑΙΣΧΡΟ ποδοσφαιρο, και ξερουμε ολοι ποιος ειναι ο κυριος υπευθυνος. Η Κροατια επαιξε πολυ καλυτερα συνολικα στα 3 ματς του ομιλου. Δεν εχουμε δει σοβαρο θεαμα σε ολο το τουρνουα, αλλα Ιταλια, Ισπανια, Γαλλια εχουν παιξει ωραια μπαλα, και σιγουρα πολυ πολυ ανωτερη απο τις αλλες ομαδες. Και η Γερμανια λογικα θα ανεβει.Το οτι πιθανοτατα θα δουμε κι αλλα χαλια ματς απο δω και μεχρι το τελος, δε δικαιολογει αυτο που ειδαμε χθες.

Στα πρωτα 117 λεπτα η Κροατια ειχε 17 σουτ - 0 προς την εστια, και η Πορτογαλια αντιστοιχα ειχε 4 σουτ - 0 προς την εστια, ενω οι Πορτογαλοι εκαναν συνολικα 28 φαουλ στον αγωνα. Κοινως, κατενατσιο πολυ χειροτερο κι απο αυτο της Τσελσι του Μουρινιο. Αν υπηρχε αθλητικη δικαιοσυνη, θα αποκλειονταν και οι δυο, και θα περνουσε χαριστικα η Ελβετια χθες.

Δεν θα διαφωνήσω. Θεωρώ πως η Πορτογαλία έπαιξε έτσι χτες επειδή η Κροατία είναι καλύτερη ομάδα από αυτούς. Στο παιχνίδι με την Πολωνία, από την άλλη, που θεωρητικά είναι το φαβορί και θα πρέπει να πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων, νομίζω θα έχει πρόβλημα. Είδαμε στον όμιλο πόσες αδυναμίες έβγαλε αμυντικά.

Γερμανια.

Μακαρι να εκοβε στη Μπαρτσα να αφησει την Παρι να δωσει τα 190 της ρητρας του Νευμαρ και να επαιρνε στη θεση του τον αζαρ με 70-80 (η καποιον αλλον)

Βλέπεις όμως αυτή την Ουγγαρία, με τι τσαγανό παίζει μετά το 3/0 και το τι έκανε στους ομίλους και σκέφτεσαι πως γίνεται να είναι στα προημιτελικά αυτό το ψέμα που λέγεται Πορτογαλία.

Ωραία μπάλα το Βέλγιο, ίσως είδαμε τις πιο εντυπωσιακές ενέργειες παικτών στο τουρνουά. Ο Αζάρ προέρχεται από μετριότατη χρονιά στην Αγγλία και αναμενόμενα θέλει να αποδείξει πολλά.

Λίγο γκρίνιαξα για το θέαμα που βλέπαμε και αμέσως είδαμε φως. :smiley:

Φερνάντο Σάντος παιδί μου, ο πιο εκνευριστικά καταφερτζής άνθρωπος στην ιστορία του ποδοσφαίρου.

Το Βέλγιο έχει βρει τα πατήματά του και κάνει την άθλια εμφάνιση κόντρα στην Ιταλία να μοιάζει μια αιωνιότητα πίσω. Αυτή τη στιγμή, για το δικό μου γούστο, παίζει την πιο ωραία μπάλα στη διοργάνωση. Καλά στημένο στο μεσαία γραμμή, σωστό pressing για κλεψίματα και με τρεις μπαλιές βρίσκεται στην περιοχή του αντιπάλου. Κ-Α-Β-Λ-Α. Και φυσικά ΕΝΤΕΝ ΑΖΑΡ γαμώ τα σύμπαντα :!: Btw,

…λολ :!:

Γενικά πάντως ναι, φόρτσα Βέλγιο. Δε λέω ότι θα το πάρει ξέρω γω, πιθανότατα δε θα είναι καν στον τελικό (ΟΚ, την Ουαλία πες εύκολα ή δύσκολα την περνάει - σόρι Γκάρεθ, ώρα να τελειώσει αυτό το αστείο - αλλά με Πορτογαλία λογικά στον ημιτελικό όλο και κάποια κρίση πανικού θα πάθει, ή θα δουλέψει η κωλοφαρδία του Φερνάντο). Αλλά για όσο θα είναι στη διοργάνωση, πιστεύω ότι έχει να δώσει πολύ πόνο ακόμα. Και ματσάρες όπως η αποψινή.

Ο μόνος παράγοντας που πάει να το κάνει αντιπαθητικό είναι αυτός ο Φελαϊνί ρε πούστη μου.

Δε φτάνει που είναι μακράν του δεύτερου ο πιο άμπαλος ακριβοπληρωμένος παίκτης που υπάρχει, δε φτάνει που έχει την πιο άκυρη και άσχημη αφάνα έβερ, είναι και από τους πιο βρώμικους παίκτες στον κόσμο. Σε κάθε μα ΚΑΘΕ παιχνίδι θα δώσει από μία τουλάχιστον ξεγυρισμένη και καλά “ακούσια” αγκωνιά στη μούρη κάποιου ανυποψίαστου αντιπάλου, “στη διεκδίκηση της μπάλας” πάντα, μια ζωή θα τη γλιτώνει απ’ το να φάει την κόκκινη (ΟΚ, υπερβάλλω, αλλά κίτρινη είναι το μίνιμουμ) και θα την πληρώνει και ο άλλος ο φουκαράς που δικαίως τα παίρνει στο κρανίο, όπως ο κακομοίρης ο Ούγγρος σήμερα, που μάλιστα μετά του έλεγε κιόλας για την τεσσάρα ο σιχαμένος ο Φελαϊνί, λες και είχε κάποια συμβολή ο ίδιος :!: Μα τι κωλοπαίδι θεέ μου. Δε γινότανε ρε πούστη μου να του σπάσει κάνας λεβέντης Μαγυάρος το πόδι στο 90φεύγα, να απαλλαγώ από τη σκατόφατσά του για το υπόλοιπο του τουρνουά;

Τεσπα.

Ασε στην ακρη τις συλλογικες σου προτιμησεις :p.

Οσο υπαρχει ο Βιτσελ και η καφριλα που δε θα ξεπερασω ποτε με το σπασμενο ποδι του αντιπαλου, ο Φελαινι δεν μπαινει καν στην κουβεντα.

Ωραιο το Βελγιο σημερα, αλλα οκ, με Ουγγαρια επαιζε ε. Αστεια η αμυνα της Ουγγαριας σε ΟΛΑ τα γκολ. Τα 2 τελευταια βεβαια μπηκαν απο αντεπιθεσεις, λογικο ηταν αφου εχαναν οι Ουγγροι να ανοιχτουν. Η μιση Γερμανια ειναι ο Ντραξλερ. Απιστευτος παιχταρας. Και συμπαθεστατος, οχι σαν το σιχαμα τον Μυλλερ.

Κι οχι σαν τα σιχαματα τα δικα μας που πηγαν ολοι Μπαγερν. :stuck_out_tongue:

Εξαιρετικος ο Τομας Μιλλερ, η επιτομη του Γερμανου ποδοσφαιριστη, τιμα το ονομα Μιλλερ.

ισπανια ιταλια πως το βλεπετε να εξελισσεται?

εντεκα μεις, εντεκα αυτοι

Φόρτσα Ιτάλια, αλλά δύσκολο πολύ

1-3 θα ληξει αν και εκτιμω κοντε

Παράταση βλέπω. Θα το παλέψουν οι Ιταλοί και μακάρι να περάσουν.

Εννοείται πως επιμένω πως θα το πάρει η Ιταλία. Και πείτε μου ποιος και πως ακριβώς θα τους βάλει γκολ. Τι να πω, μόνο τους Γερμανούς έχω ικανούς να τους κοντράρουν, πάμε για τον δεύτερο τελικό τώρα.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Η Ιταλοι πηραν την ρεβανς του 2012 απο τους χωρις φαντασια Ισπανους. Να μη μιλησουμε για το ροστερ. Αντε στο καλο να ερθει και κανας νεος προπονητης.

Τωρα θα μου πεις πως οι τι-μαφιοζι εχουν και την καλυτερη αμυνα του γιουρο με τον Κιελινι τον αρχιμαφιοζο και το θωρηκτο τον μπουφον. Αντε περνα τους. Ενδιαφερουσα θαναι η αναμμετρηση με Γερμανια.

Νομίζω ότι τους Γερμανούς τους έχουν πιο εύκολα από ότι πχ τους Ισπανούς. Αυτό που θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον είναι το ενδεχόμενο σταυρωμα με τους Γάλλους.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk