Eurobasket

Ρε ο σπανουλης ποσο φοβερος ηταν?Εχει φοβερο χαρακτηρα στο παιχνιδι αυτος ο ανθρωπος.

Εθνική Ελλάδος 2009 = Σπανούλης.

Αυτό μόνο, τίποτε άλλο.
Υποκλίνομαι.

Αφου πηραν αυτο το ματς,με τοσα λαθη επι λαθων…και πολυ μας ειναι η τετραδα,μια χαρα…πριτεζης,εβαλε δεν εβαλε καθοριστικο τριποντο και 1-2 ενεργειες καλες,μεγιστος αμπαλοα για μενα,ουστ…ολη,μα ολη η ομαδα ο Σπανουλης…

Επίσης να σταθώ στην άμυνα που έπαιξε ο Πρίντεζης σήμερα που ήταν εξωπραγματική. Ούτε μια προσποίηση δεν έφαγε, βδέλλα ήταν. Λίγες φορές βλέπουμε τέτοιο πράγμα

χαχα λουπεν άμπαλε :Ρ

Συγχαρητήρια σε Σοφοκλή, Σπανούλη, Πρίντεζη, Φώτση!

Στο τέλος με τόσες μαλακίες αφορμή ζητούσαμε να χάσουμε… Ευτυχώς! :thumbup:

ΓΤΠΚ ο Πριτεζης,την κυριακη θα σε κλωτσησω…:stuck_out_tongue:

Μέτριο αλά αμφίροπο μάτς, πάνω κάτω ισάξιες οι ομάδες και κρίθηκε στο ποιος έκανε τα λιγότερα λάθη τελικά.

Απαγοήτευση ο Turkoglou γενικότερα στο τουρνουά και ακόμη και όταν ξύπνησε δεν έφτασε στο επίπεδο που μπορεί. Κρίμα και πάλι κρίμα. Ο Σπανούλης εκρηκτικός απο την άλλη, απόλαυση να τον βλέπεις, πολύ καλός και ο Σόφο.

Ποιοι Τούρκοι ρε, πείτε τώρα ποια ΘΕΑ είναι αυτή η μελαχρινή που έδειξε 2-3 φορές!!!

Έτσι είναι όντως, μεγάλη μορφή και ψυχάρα:!:

Οντως , αν και οταν δεν υπαρχει 1 ΣΥΣΤΗΜΑ για να τον βγαλει καπως μονο του , και παιρνει μονο σκοτωμενες προσπαθειες , ειναι δυσκολο … δεν ειναι και Τζορνταν … στους φετινους τελικους του ΝΒΑ τον ειχα λατρεψει … μαζι με Αριζα απ τους Lakers …

Δευτερον , ΠΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟΙ πρεπει να ναι δαυτοι του Εurobasket …για να βαζουν την Σλοβενια/Κροατια να παιξει με την Σερβια που εχει 1,5 μερα ξεκουραση παραπανω … !!! … και αντιστοιχα εμας με την Ισπανια … δεν μπορουσαν να βαλουν τις ομαδες του ιδιου ημιτελικου , την ιδια μερα !!!

Αν το δούμε λίγο πιο ψυχρά, μία ομάδα που έχει παίξει καλύτερα μέχρι τώρα ώστε να πάρει περισσότερες νίκες αξίζει κάποιου είδους πλεονέκτημα :wink: ας μη παραπονιέται κανείς λοιπόν.

μεγαλη νικη. το ματς στην 4η το πηρε ο σπανουλης. σε ολη τη διαρκεια φοβεροι επισης φωτσης και σοφο. καθοριστικη αμυνα και τριποντο ο φωτσης. καναμε κατι σκανδαλωδη λαθη (πχ κατι λαθος πασες ζηση,σπανουλη και ειδικα η τελευταια του φωτση που τους δινει μεχρι και ευκαιρια για νικη) αλλα δεν βαριεσαι… αντε να παιξουμε με τετοια ψυχη και με τους ισπανους…

μεγαλο παιχνιδι απο σοφο, ο σπανουλης στο τελος πηρε ολη την ομαδα πανω του, οπως παντα βεβαια.

Γιατι το λες αυτο ?! …Η ενσταση μου ήταν ως προς την δυσαναλογη ξεκουραση που θα εχουν οι ομαδες των ημιτελικων … και πρακτικα η πιο αδικημενη ειναι η Σλοβενια … δηλαδη η ομαδα , που ειχε βγει πρωτη , στους ομιλους !! …:slight_smile:

Τι ώρα παίζουμε αυριο?

7μιση

Ε οχι τα αρχιδια μαζι με την αλεκα το βαλαν.

Το έχω γράψει και πριν και το ξαναγράφω και τώρα. Ο Σπανούλης είναι η ευλογία και η κατάρα της ομάδας. Εκτελεστικά ήταν απίστευτος και οργανωτικά μετριότατος. Από την άλλη μεριά δε μπορεί να του ζητάς ευθύνες γιατί είναι ότι πιο κοντινό έχουμε σε ηγέτη και όταν καίει η μπάλα αναλαμβάνει. Μην ακούω τίποτα για το Ζήση. Αν σε αυτό το παιχνίδι ήταν εξαιρετικός, φαντάσου πώς ήταν στα προηγούμενα. Απλά ήταν καλός. Ιδιαίτερη μνεία στην άμυνα του Σόφο και του Πρίντεζη.
Η εικόνα σαν ομάδα, ειδικά στην επίθεση, πέρα από τη νίκη, που ήταν κατάθεση ψυχής, δεν ήταν καλή. Πολλά επιπόλαια λάθη, ελάχιστος σχεδιασμός στην επίθεση και παρότι είμαι φαν του Καζλάουσκας δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο και από τον πάγκο.
Θέλω πολύ να βγω ψεύτης, αλλά το βράδυ δε μας βλέπω καλά.

Εγώ σε αυτό το ματς είδα πως τελικά στον αθλητισμό -και ειδικά στο μπάσκετ- μπορεί από τύχη να γίνεις ήρωας ή αποδιοπομπαίος τράγος:
Στη λήξη της κανονικής διάρκειας ο Καζλάουσκας επέλεξε να μην κάνουμε φάουλ και το πληρώσαμε με την ισοφάριση.
Στη λήξη της παράτασης έκανε ξανά το ίδιο 8O και οι Τούρκοι αστόχησαν στο τρίποντο. Αν είχαν ευστοχήσει τώρα θα ασχολούμασταν με την επιλογή του Καζλάουσκας και όχι με τον Σπανούλη κλπ.

Ας μου το επιβεβαιώσει και κανένας βάζελος, αλλά γιατί έχω την εντύπωση πως ο Ομπράντοβιτς ήδη από την λήξη της κανονικής διάρκειας την πρώτη φορά θα είχε στείλει τους Τούρκους να ρίξουν βολές; :-k

το τι μαλακιες ακουστηκαν παλι σε αυτη την εκπομπη ΜΠΙΦΤΕΚΟΥΠΟΛΗ της νετ ο θεος και η ψυχη του

νταξ εχει πλακα να ακους ημινοημονες ανθρωπους να μιλανε/αναλυουν μπασκετ λες και αναλυουν κατι πραγματικα ουσιωδες/φιλοσοφημενο , ενω απλα συζητανε μια μαλακιουλα που ειναι 10 ανθρωποι με ενα τοπι

αλλα δεν αντεχω τοση μαλακια γυρω μου ρε γμτ


ερωτηση δημοσιογραφου σε σιγαλα γιωργο τι εχει τελικα ο ελληνας και παιζει τοσο καλο μπασκετ ? #-o #-o

η απαντηση δικη μου θα ηταν πολυ μαλακια αναμεσα στα αυτια του #-o

[B]σιγαλας σε βαθυστοχαστο υφος

ο ελληνας εχει μαθει να πολεμαει πολυ δυνατοτερους αντιπαλους στο βαθος του χρονου #-o #-o
[/B]

ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΥ ΖΩ ΣΕ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΕ ΠΙΘΗΚΟΥς

[B][SIZE=“6”]

ΝΑ (ΜΟΥΤΖΑ ΣΤΟΥς ΗΛΙΘΙΟΥς ΓΥΡΩ ΜΑς)[/SIZE][/B]

[B]θυμηθηκα και μια αλλη παπαρια που ειχε πει καποτε ο φιλιππας συριγος

[/B]
ειχε πει

το μπασκετ το παρακολουθουν λιγοι γιατι σε σχεση με τη μπαλα θελει πιο πολλη ευφυια

[SIZE=“6”]ΝΑ ! (ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥΤΖΑ-ΠΑΡΑΣΗΜΟ ΜΑΛΑΚΙΑΣ)[/SIZE]