Euroleague 2012-2013

Δε νομίζω ότι έχει γίνει σχετικό θρεντ. Έγινε η κλήρωση της Ευρωλίγκας σήμερα. Ας μεταφέρουμε όλα τα σχετικά ποσταρίσματα εδώ. Kι ας είναι νωρίς ακόμη…

Πάμε για διοργάνωση αίνιγμα.

  • Τοπ-16 με 14 αγώνες αντί για 6.
  • Η ΤΣΣΚΑ είναι χωρίς τους 2 (ή και τρεις αν φύγει και ο Σβέντ) καλύτερους παίκτες της.
  • Οι Τούρκοι συνεχίζουν να ρίχνουν φράγκα, μένει να δούμε αν θα πιάσουν τόπο αυτή τη φορά.
  • Ο Παναθηναϊκός πρέπει να αντέξει στη γκρίνια και ο Ολυμπιακός να κρατήσει τον Πρίντεζη και να αντικαταστήσει επιτυχημένα τους Λο & Ντόρσεϊ.

Νομιζω πως ακομα παιζεται των Λο & Ντορσει :-k

Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα φύγουν…

μιας και το ανοιξες εσυ βαλε και τους ομιλους ξανα εδω

Οι όμιλοι:

[B]1ος[/B]
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΡΕΑΛ
ΚΙΜΚΙ
ΦΕΝΕΡ-ΟΥΛΚΕΡ
ΟΛΥΜΠΙΑ Λ.
Ομάδα από προκριματικά

[B]2ος[/B]
ΜΑΚΑΜΠΙ
ΣΙΕΝΑ
ΑΛΜΠΑ
ΜΑΛΑΓΑ
ΠΡΟΚΟΜ
ΣΑΟΛ-ΣΑΟΝΕ

[B]3ος[/B]
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΚΑΧΑ
ΕΦΕΣ
ΖΑΛΓΚΙΡΙΑ
ΑΡΜΑΝΙ
ΤΣΕΝΤΕΒΙΤΑ

[B]4ος [/B]
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
ΤΣΣΚΑ
ΠΑΡΤΙΖΑΝ
ΛΙΕΤΟΥΒΟΣ
ΜΠΡΟΧΕ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ

Μου φαινεται πως λειπει το μεγαλο φαβορι φετος!Η Ρεαλ εχει κανει καλες μεταγραφικες κινησεις και θα μπορουσε να εχει ενα μικρο προβαδισμα αλλα δεν τους εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη.Να δουμε πως θα κλεισει ο μεταγραφικος κυκλος για να εχουμε μια καλυτερη οπτικη για τις ομαδες.Οντως παντως οι Τουρκοι το παλευουν εδω και καιρο με πολυ χρημα.

…εγώ το ελπίζω, αλλά δεν το πολυβλέπω:):!:

Οι Τούρκοι είναι το κλασικό παράδειγμα το πόσο λίγα πράγματα μπορείς να κάνεις με πολλά λεφτά, αν δεν έχεις πρόγραμμα, υπομονή και χρόνο… Δε λέω κάποια στιγμή θα κάνουν κάτι, αλλά οι άνιωθοι ούτε σε final-4 δεν πανε.

Επειδή δεν θέλω να γράφω και πολύ στα οπαδικά thread, ας έχει η ευρωλίγκα το δικό της.

Poll δεν βάζω προς το παρόν.

Πάντως για φέτος τους δικούς μας δεν τους βλέπω για πολύ ψηλά. Μάλλον χρονιά ανασύνταξης με καινούργιους προπονητές που δεν έχουν ψηθεί στην ευρωλίγκα. Απογοήτευση by the way ο Ολυμπιακός στο σημερινό παιχνίδι που το παράτησα στο τέλος του 3ου απλά γιατί δεν άντεχα να βλέπω αυτό το χάλι και όπως βλέπω απο το σκορ στο site καλά έκανα αφού μάλλον τα πράγματα πηγαίνουν ακόμα χειρότερα.

Από εκεί και πέρα μάλλον θα δούμε τις παραδοσιακές δυνάμεις να πρωταγωνιστούν. Ενδιαφέρον πάντως θα έχει ενα poll για το αν θα καταφέρει επιτέλους κάποια τουρκική ομάδα να περάσει στο final-4. Έχουν δώσει ένα καράβι λεφτά η καθεμία έχουν φέρει παίκτες και παίκτες έχουν βάλει μέχρι και εταιρία στο όνομα της διοργάνωσης αλλά προς το παρόν τίποτα. Θα είναι φέτος η χρονιά τους;

Ρε μαλακες χανει 17 ποντους ο Ολυμπιακος απ την Ζαλγκιρις!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

…άστα να πάνε…μαύρα χάλια χθες…πιστεύω σε βελτίωση κυρίως στην άμυνα, στο πολύ κοντινό μέλλον:):!:

http://www.woop.gr/content/86816/ston…-kosmo-tou-o-skariolo-video
:lol::lol:#-o

η έκπληξη στη φωνή του στο “ten seconds?!?” :’)

Φτηνα την εβγαλε ο βαζελος σημερα. Κακος δεν ηταν αλλα αυτην η Ολυμπια ωρες-ωρες εδειχνε οτι δεν μπορουσε να κανει ικανοποιητικα ουτε τα βασικα. Απολυτως τραγικη στα μακρινα σουτ, σιγουρα εχασε ενα 75% [U]ελευθερων[/U] 3ποντων στην 3η και 4η περιοδο.

…ωραίος#-o :stuck_out_tongue: :slight_smile: :!:

Απίθανα πράματα από Εφές, από 53-38 που έχανε στην Κάχα το χει πάει 55-63.

Ευτυχώς για τον Θρύλο δηλαδή.

Οι τούρκικες ομάδες σαν να είναι πιο σοβαρές φέτος ε; Επίσης η Μακάμπι πετάει, δεν τις το είχα για φέτος.

Η Εφές είναι σίγουρα πιο σοβαρή (αλλά έχει και πολύ καλούς παίκτες), Φενέρ δεν έχω παρακολουθήσει.

Η Εφές φαίνεται να έχει βρει και τον ηγέτης της στο πρόσωπο του Farmar. Ο οποίος έχει πάρει πιο σοβαρά τον δεύτερο ερχομό του στην ευρωλίγκα από ότι πέρυσι που είχε έρθει στην Μακάμπι για μερικές βδομάδες λόγω του λοκ αουτ.