Europa & Conference League 2023-24

Είναι κι αυτή μια ανάγνωση.

Seriously though, μπράβο. Κι ας εξακολουθείς και σήμερα να σκέφτεσαι Παναθηναϊκό. Το επίτευγμα παραμένει επίτευγμα.

Εν τω μεταξύ στο Λεβερκούζεν (και σε μερικές ακόμα ευρωπαϊκές πόλεις) έγινε χαμός, κι εσείς μιλάτε για ολυμπακοπαθηνακομπαοκ ακόμα. Ήρεμα το λέω.

Λυπήθηκα λίγο την Καραμπακ. Η κόκκινη που έφαγαν ήταν λίγο τραβηγμένη θαρρώ, και μετά άντεξαν μέχρι το 93’, και το 97’ μερικώς, αλλά οι Γερμανοί τους καθάρισαν τελικά

ΥΓ. Έπρεπε μπλε κάρτα στον παίκτη της Καραμπακ, σε περίπτωση που αναρωτιέται κανείς εδώ μέσα… Είναι και μεσημέρι εκεί ήδη

3 Likes

1 Like

Μαρεσε η κληρωση γιατι παιζεις με δυνατo αντιπαλo αλλα απoφευγεις Ιταλια, Γαλλια κ Αγγλια. Μπoρoυμε να τo κανoυμε αν δεν μας φαει η αμυνα μας. Μετα για ημιτελικα βλεπoυμε αν φτασoυμε.

Καλη τυχη και στoν ΠΑΟΚ.

Άρα Ολυμπιακός ΠΑΟΚ τελικό στην Αγιά Σοφιά;;

Αν υπαρχουν καθισματα :joy:

1 Like

Κατούρα λίγο δήμαρχε

άι στο διάολο ρε Ρετσο με τα πέναλτι φέτος…

Γελαει όλη η Ευρώπη με το πέναλτι. Τραγικός ο διαιτητής.

Ενω ξερει μπαλα ειναι βλαμμενος εγκεφαλικα δεν μπορω να βρω εξηγηση… Ειναι πολυ καλη ομαδα η φενερ αλλα σημερα και ο Ολυμπιακος επαιξε πολθ καλα… θα ειναι ματσαρα στη Τουρκια… Ελπιζω ο Παοκ να κανει και ενα διπλο να βγει πολυ καλα η μερα

Κρίμα και το πήγαμε καλά. Είχαν θέμα μεγάλο λόγω έλλειψης αγωνίστηκαν λεπτών οι Τούρκοι και φάνηκε

Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να σφυριζεις πεναλτι μια (ομολογουμενως πανηλιθια) επαφη απο τον αμυντικο που εχει γινει αφου ο επιθετικος εχει πασαρει ηδη την μπαλα επιτυχημενα εκει που ηθελε. Τετοιες επαφες βασικα γινονται στις δεκαδες σε καθε ποδοσφαιρικο ματς (στα κορνερ γινεται ενας μικρος χαμος π.χ.), οποτε μου φαινεται λιγο περιεργο να δινεται αυτο το πραγμα ως παραβαση.

Ανοιγω να δω τελευταιο μισαωρο στο ματς με το που γυρισα απο δουλεια και ειμαι σε φαση WTF 2-3 πως γενεν αυτο πρωτον, και δευτερον, ποιο τζιμανι αποφασισε οτι αυτος ειναι ενας καλος συνδυασμος χρωματων φανελας για τις δυο ομαδες?

2 Likes

Όνειρο ζω μην με ξυπνάτε

1 Like

Τι φάση ο γάβρος;

Χωρίς εμπάθεια, αλλά την κωλοφαρδία του γαύρου σήμερα την έχω δει ίσως και ποτέ σε αυτό το επίπεδο. Ο ορισμός του “γεννάνε και τα κοκκόρια του”. Φυσικά έχει παίξει και καλά, δεν μπαίνουν μόνα τους τα γκολ, αλλά ούτε με σενάριο δεν πήγαινε έτσι το ματς.

Μλκ Έμερυ μόνο για να μας κόψεις το πρωτάθλημα ήσουν καλός. Ε μλκ.

Εγω μπορω να κρινω μονο απο το τελευταιο μισαωρο (αλλα και δυο παιχνιδια του Ολυμπιακου που εχω δει σε προηγουμενους γυρους), και μπορω να πω οτι αυτο που ειδα ειναι μια πολυ στιβαρη ομαδα αμυντικα, με δυνατες προσωπικοτητες που κανουν φασεις. Ποντενσε, Φορτουνης, Ελ Κααμπι, φοβερο τριγωνο. Και σε αντιθεση με την Αστον Βιλα σημερα (πληρωσε τις τσαχπινιες στην Γαλλια ο Εμι Μαρτινεζ), ο Ολυμπιακος ειχε τερματοφυλακα και μαλιστα εξαιρετικο.

3 Likes

Ετοιμάσου να την ξαναδείς.
Μέσα στην Αγιά.
Αυτό είναι σενάριο.
Κάτι σαν κάρμα μου φαίνεται αυτό σε συνδυασμό με την κούπα στους πιτσιρικάδες.

Απ’ότι βλέπω, ο Ολυμπιακός μπορεί να κερδίσει το πρωτάθλημα στην έδρα του Παναθηναϊκού, και ευρωπαϊκό στην έδρα της ΑΕΚ ε :stuck_out_tongue:

8 Likes