Europa & Conference League 2023-24

Ας κανουμε και ενα τοπικ για το Europa . Εκανα και ενα simulator για τους ομιλους και μου εβγαλε αυτους

1 Like

Ας δούμε πρώτα τη κλήρωση, αλλά:

Από 1ο group ίσως η Rangers φαίνεται καλύτερη περίπτωση

Από 2ο Qarabaq, LASK, Slavia Πράγας, και μετά Ρεν και Betis λόγω απειρίας

Από 3ο δεν θέλουμε Brighton, Freiburg και Βέλγους

Από 4ο θα ναι κρίμα να πέσει στον Γαύρο η Τουλούζ (γαύρος speaking)

Θα προτεινα να ενσωματωθει και το Conference σε αυτο το νημα. Ποιος θα ασχοληθει με τα του ΠΑΟΚ σε διαφορετικο τοπικ; Κι οταν καποιες ομαδες πεσουν απο το Γιουροπα στο Κονφερενς, δεν θα χρειαστει να “μετακομιζει” αλλου η κουβεντα.

3 Likes

Με έκαψες με το simulator

1 Like

Για την ΑΕΚ και εμένα Λεβερκούζεν-Μπέτις έβγαλε και τρίτη την Ουνιόν. Τι μας κρύβουν;

1 Like

δεν είναι κακή η Λεβερκούζεν για να βγει και εκδρομούλα :stuck_out_tongue:

1 Like

Άπειρη ξεαπειρη δεν θες ισπανική ομάδα.

Με Ρόμα, Χαϊφα και την σερβική μας έβγαλα πάω να παίξω κάνα μισάωρο ακόμα μέχρι την κλήρωση :stuck_out_tongue:

2 Likes

Χαιρετίσματα από τα Greek cunts στο Λονδίνο με αγάπη.

3 Likes

Μετά τις ήττες και των τριών ομάδων μας χτες… το συμπέρασμα είναι ότι απλά δεν μπορούμε.

Το θέμα δεν είναι να κάνεις μια νίκη-φωτοβολίδα. Το θέμα είναι πώς λειτουργείς σε όλη τη διάρκεια του μίνι-πρωταθλήματος (κάπως έτσι είναι οι όμιλοι). Και αυτό που έδειξαν οι ελληνικές ομάδες είναι ότι δεν το έχουν.

Ο Ολυμπιακός είχε την πιο δύσκολη αποστολή και τουλάχιστον το πάλεψε αλλά και πάλι η Γουέστ Χαμ ήταν ανώτερη.

Δυστυχώς το επίπεδο των ελληνικών ομάδων είναι για Conference. Μου αρέσει που θέλαμε και ομίλους Champions League τον Αύγουστο :sweat_smile:

Πέρα από το Ολυμπιακός-Φερεντσβάρος έχουμε και αυτά τα ζευγάρια:

  • Στουρμ Γκρατς-Σλόβαν Μπρατισλάβας
  • Σερβέτ-Λουντογκόρετς
  • Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης
  • Ρεάλ Μπέτις-Ντινάμο Ζάγκρεμπ
  • Άγιαξ-Μπόντο/Γκλιμντ
  • Μόλντε-Λέγκια Βαρσοβίας
  • Μακάμπι Χάιφα-Γάνδη

Οι Κροάτες βλέπω περάσανε στα playoffs του Conference.
Γενικά δεν έχω προτιμήσεις. Ας πούμε όμως ότι θέλω η Λέγκια να αποκλείσει τη Μόλντε.

1 Like

Με Μποντο ή με Γκλιμντ ειμαστε?

1 Like

η μποντο/γκλιμντ ηταν εντυπωσιακη περυσι θα ελεγα

Και η Ουνιόν είναι ωραία ομαδούλα, μπορεί να κάνει την έκπληξη

ΠΑΟΚ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ :exclamation:

Και μεις με Μακαμπι. Ειμαστε σε καλo φεγγαρι για να παμε στoυς 8

Τι έγινε, κλαψουρίζουν και οι Νορβηγοί για τη διαιτησία; :sweat_smile:
Νόμιζα ότι είναι ελληνικό σπορ αυτό!

Σκούζουν στα σόσιαλ :joy:

Τελικά ξέρει κανείς αν θ’ αλλάξει η έδρα του τελικού σε περίπτωση που πάνε Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ; @GRACCHUS_BABEUF έχεις μήπως καμιά πληροφορία;

Ρώτησα τη μάντισσα και μου είπε “εντάξει ρε άστον να το χαρεί, ονειρευόταν μια τέτοια βραδιά από εκείνα τα χρόνια τα παλιά, τότε που σου έλεγε εμένα δεν με νοιάζουν τα ευρωπαϊκά ρε”.

So, yeah. Enjoy it.

Είχα πολλά χρόνια να χαρώ πρόκριση σε νοκάουτ είναι η αλήθεια, τρία ολόκληρα, οπότε μη με ξεσυνερίζεσαι εσύ που τα έχεις κάνει συνήθεια.