Europe-Last Look At Eden, 14/9/2009

Last Look at Eden is the upcoming eighth studio album by the Swedish hard rock band Europe. It is scheduled to be released on September 14, 2009, by Edel Music’s international rock music label earMUSIC.[1]

The band has described it as a modern retro rock album.[2] “This time, we’re taking some new directions with our songs, and we’re exploring different styles,” they stated, “There is a definite classic rock vibe on some of the tracks… a tip of the hat to groovin’, funkin’ 70s rock songs - but ones we have bought into the here and now.”[3]

Για να δουμε τι θα δουμε… :-k Το σιγουρο παντως ειναι οτι θα ειναι το λιγοτερο αξιοπρεπεστατο :slight_smile:
Αν και πολυ θα θελαμε να ειχαμε και την γνωμη του γνωστου …:smiley: οπαδου τους κατι δειγματα που ετυχε να ακουσω μου φανηκαν αρκετα καλα…Ειδικα ενα τραγουδι εχει κατι το progressive μεσα του.
Τα υπολοιπα πολυ συντομα:wink:

Συγκρότημα που αγαπω πολυ. Το ομώνυμο τραγούδι μου άρεσε πάρα πολύ και ειλικρινά θα χαρώ πολύ να πάει το album super!!Αν μη τι άλλο πιστεύω ότι θα είναι μια αξιοπρεπής δουλειά!!Οι παλιές αδυναμίες δεν ξεχνιούνται!!

Το Mojito Girl δεν μου αρεσε ιδιαιτερα που ετυχε να ακουσω…

Το ομονυμο που το ακουσα και ζωντανα στη Σουηδια μου αρεσε αρκετα…Εχει και ωραιο σολο…

Για να δουμε και το συνολικο αποτελεσμα…

Εν αναμονή λοιπόν… :-k

παντως οι 2 τελευταιες δουλειες τους μου αρεσαν αρκετα!!!

Καθως οι ημερες πλησιαζουν και τα δειγματα που υπαρχουν στο youtube ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο, http://www.youtube.com/watch?v=mYJc-q1k_N4 ,
και μεχρι να διαβασετε την κριτικη του rocking, μπορειτε να δειτε μια πρωτη αποψη απο τον ανθρωπο που θα ηθελε, αλλα τον εφαγαν τα κυκλωματα, να ηταν ο manager των Europe. Περισσοτερα στο link

http://stamparismata.blogspot.com/

ειδα δουλεια απο το last look at eden στο headbangers ball.Περιμενα οτι θα ηταν πιο χαλια.Αλλα ηταν πολυ ωραιο το τραγουδι.Μου αρεσε:D

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
Ο κλασικος προβοκατορας…
Σ’ ευχαριστω για το post Παναγιωτη…
Σας παρακολουθω ανελλιπως και χαιρομαι για την ραγδαια ανοδο σας…
Χαιρετισματα σε ολους τους παλιους φορουμιτες…
Και ειδικα σε όλους οσους εξακολουθουν να γουσταρουν 70"s-80’s hard rock

No Stone Unturned: Απλά το καλύτερο τραγούδι του cd και ένα από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν γράψει ποτέ οι Europe? Ένα σύγχρονο έπος, με συνοδεία συμφωνικής ορχήστρας, αλλά και των πλήκτρων του Mic Michaeli? Σας αρέσει το Knights of Cydonia των Muse; Κάπως έτσι κι ακόμα καλύτερα, διότι τούτοι εδώ και έχουν και Mic Michaeli και John Norum?

Ε ακομα και εγω οταν το διαβασα αυτο θεωρησα οτι ειναι υπερβολικο:wink::stuck_out_tongue: . Αλλα καπου :wink: ετυχε και ακουσα το συγκεκριμενο κομματι… Επαθα πλακα. Δεν ξερω πως θα ειναι τα υπολοιπα , αλλα το συγκεκριμενο ειναι εκπληκτικο…
Και το λεει αυτο ατομο που η μοναδικη του σχεση με τους Europe ειναι το τιριτι τιριτιτι ,:):D:p

Νόρουμ…τι να λέμε τώρα…μάγος:!:

__Το ανέβασαν σήμερα και σε καλύτερη ανάλυση: http://www.youtube.com/watch?v=XPyxo-77L0I . Μακάρι να είναι όπως τα λες και θενς για τις πληροφορίες. :slight_smile: Αν είναι τα πράγματα έτσι όπως διαβάζουμε και ακούμε έως τώρα, πάει για σίγουρη αγορά!

__Ελα ρε κούκλε! 8) τα μισά απ’ όσα λες να ισχύουν (εννοώ σε θέμα ενθουσιασμού), μιλάμε για τρελή δισκάρα και σίγουρη αγορά. Αν “ισχύουν όλα”, ε, μιλάμε για τον τρίτο καλύτερο δίσκο των Europe ever!!

Το New Love In Town είναι κόλλημα μεγάλο. Αγαπάμε.

Παρόλα αυτά το Start From The Dark παραμένει το αγαπημένο μας post-reunion άλμπουμ.