Europe - Secret Society "new cd"

Αυτή την περίοδο μπαίνουν στο studio για την ηχογράφηση του νέου cd το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει τέλος Νοεμβρίου… Έχουν γραφτεί 20 τραγούδια, εκ των οποίων στο cd θα μπουν τα 12 (14 έχει γραψει ο Tempest και 6 ο Norum). Tην παραγωγή θα κάνουν οι ίδιοι οι Europe ενώ μηχανικός ήχου θα είναι ο Pontus Norgren (μηχανικός ήχου στο Live from the dark) και πρώην κιθαρίστας των Talisman…
Σύμφωνα με τον Joey Tempest το νέο cd θα είναι πιο heavy και πιο τεχνικό από το Start from the dark και θα προσπαθήσουν να έχει τουλάχιστον υποφερτό promotion (αυτό το λέω εγώ)…
Η είδηση έκπληξη είναι ότι μέχρι το τέλος του χρόνου θα κυκλοφορήσει και νέο solo cd o John Norum, το έβδομο studio και ένατο συνολικά, ενώ από Νοέμβρη θα ξεκινήσουν παγκόσμια περιοδεία…
Αυτά τα ολίγα…

ΒΟΒ CATLEY-SPIRIT OF MAN 10/10 BEST ALBUM OF 2006 Aντε γεια :lol: :lol: :lol:

XAXAXAXAXXA Nαι αλλά οι λαλάκες στο Rock City δεν το έχουν. Θα ψάξω κι αλλού

Στανταρ το εχει γιατι ημουν σημερα το απογευμα στον Πειραια και ειχε 1 αντιτυπο…Αυριο το πρωι αρπαξε το… :slight_smile:

Μίξη στο cd θα κάνει ο Stefan Glaumann (Ramstein - Within Temptation - Evergrey - Clawfinger - Gothminister)
Επίσης έμαθα από έγκυρη πηγή ότι μέσα στο καλοκαίρι ίσως κυκλοφορήσει single και video…
To cd Σεπτέμβρη Οκτώβρη

www.europetheband.com
Kάθε 2,3 μέρες έχει studio report

Ότιδήποτε αφορά ακόμα και βόλτα των παιδιών αυτών σε ακτίνα 10 χλμ. από στούντιο είναι σούπερ είδηση… :wink:

Θα σημαινει οτι εγκαταλειπουν τρεχωντας το στουντιο…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Θα έρθει και η σειρά σου να προσκυνήσεις…

Προς το παρόν έχω βάλει στο μάτι τον blueslick…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Θα έρθει και η σειρά σου να προσκυνήσεις…

Προς το παρόν έχω βάλει στο μάτι τον blueslick…[/quote]

πρωτα θ προσκυνησεις οτι υπαρχει απο blues k μετα βλεπουμε…
αντι να προσκυναμε δεν παμε να καστρεψουμε οτι υπαρχει απο Floyd k Gillan?
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ποιο ευκολο ειναι να προσκηνισει Bon Jovi λογω Sampora παρα μαναβηδες …

Aν το επιχείρημα σου για τους Bon Jovi είναι ο θεόκουλος Sambora, ειλικρινά έλεος…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ε,όχι και θεόκουλος ο sambora…

Aν το επιχείρημα σου για τους Bon Jovi είναι ο θεόκουλος Sambora, ειλικρινά έλεος…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Θεοκουλος , θεοκουλος … αλλα στα Live παιζει και κανει και τα δικα του , δεν ειναι σαν φουτσα κολλημενη πανω στο stage . Εκτος των αλλων o Sambora ειναι πιο blues απο τον Νορβηγο κιθαριστα των Σουηδων μαναβηδων.

Πεστα Rudolf η michael … :roll: :roll: :roll:

Θα πρέπει να είσαι πολύ ανίδεος για να συγκρίνεις έστω και το νυχάκι του Νorum με τον Sambora… Kαι σα ακροατής και σαν παίχτης… Σε πληροφορώ ότι ο Nορβηγός είναι σαφώς πιο blues κιθαρίστας

Πιο κουλός κι από τον Rudolf

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

20 χρόνια πέρασαν από την αποφράδα εκείνη ημέρα που έβγαλαν το The Final Countdown και για να το γιορτάσουν κυκλοφορούν στις 4 Οκτώβρη ένα dvd με μια συναυλία του 1986 John Norum στις κιθάρες…
Το dvd θα περιέχει το πιο σπάνιο ακυκλοφόρητο τραγούδι των Europe ever.
Where men won´t dare λέγεται, είναι istrumental, ήταν να μπει στο The final countdown και μαζί με το Yesterdays news είναι τα μόνα τραγούδια στα οποία έχει συμμετάσχει συνθετικά ο John Leven… Να φανταστείτε πόσο σπάνιο είναι δεν το έχω ούτε εγώ…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Σαφώς κίνηση για το promotion του νέου cd που πλησιάζει (βρίσκεται στη φάση του mastering)…
Για να δούμε

www.europetheband.com το εξώφυλλο του dvd

Όλως παραδόξως αυτό το εξώφυλλο μου θύμισε έντονα τα 80’s.
Δεν τα έζησα αλλά μου έβγαλε αυτό το συναίσθημα…
Γαμώ τα 00’s και τα late 90’s που έζησα και ζω…
Θέλω 80’s γαμώ την κοινωνία μου…
Πάει και τελείωσε σε λάθος δεκαετία μεγάλωσα…

:frowning: mhn mou to thimizeis, egw thelw 60’s kai 70’s :frowning:

:frowning: mhn mou to thimizeis, egw thelw 60’s kai 70’s :([/quote]

Ναι ρε socrates, είναι αδικία ρε γαμώτο!
Έχουν ζήσει σ’ αυτές τις εποχές κάτι μαλάκες και όχι εμείς… :cry:

Σαφώς πολύ καλύτερη εποχή από σήμερα, αφού γυναίκες και άνδρες “έπεφταν” πιο δύσκολα…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

telisvas,μια και εχεις ειδικευση στους Europe,παντα ειχα την εντυπωση οτι το
love is meant to last… ειναι το final coundown στην ουσια ,τοσο σε μερη ,σκεψη ,
δομη ,απλα ειναι μια αλλη μελωδια,η οποια αντι απο τα synth παιζεται απο κιθαρες.
Συμφωνεις ?
Επισης, πολυ καλη aor ,παρουσια με καλες δουλειες εχει κανει η αδελφη του Norum ,μαλιστα σε συναυλιες την βοηθουσαν και μελη των Europe, εμποριο ,
με την καλη εννοια παντα .