Eurovision 2004

Την φάγαμε πάλι απο πίσω χτές το βράδυ!
Νίκησε η Ουκρανία με τη Ζήνα…
Shake it shake it Sakis αλλα η Ruslana το κούνησε πιό πολύ μάλλον!

Άντε και του χρόνου! Να στείλουμε την Κοκκίνου σαν τους COF! 1 θέση στάνταρ!

ΟΙ ΝΟΡΒΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΕΟΙ (0 ψήφοι) !

Ζήτω οι Μάνογουορ της Ουκρανίας

Αχαχα.
Κοίτα για τους 2ους (Σερβία νομίζω) εντάξει, κάτι έλεγαν. Για την Ουκρανία δε μπορώ να το χωνέψω όμως πως κατάφεραν και έφτασαν εκεί.

Δεν μου αρεσε κανενα τραγουδι… Λιγο το Σερβικο που εφερνε σε Bregovic, αλλα κι αυτο τελικα χαλια ηταν… Ο Ρουβας πανω στην σκηνη ηταν ο καλυτερος, αλλα μ’ αυτο το τραγουδι δεν αξιζε να νικησει…

Το τραγουδι της Ουκρανιας ηταν μαλλον το πιο προτοτυπο με την εννοια οτι ηταν κατι το διαφορετικο. Ειχε ρυθμο, ενα ξεχωριστο στυλ και μια ξεχωριστη σκηνικη παρουσια.
Το ελληνικο τραγουδι καλο ηταν απο την αποψη της εμπορικοτητας αλλα κατα τ’αλλα μια απο τα ιδια.
Ασε που και η Eurovision ειναι και λιγο μαπα διαγωνισμος γενικοτερα…

Powerslave μάλλον δεν το είδες μέχρι το τέλος η νορβηγία πήρε 7 βαθμους

H eurovision είναι πολύ χάλια.Πρώτα απ’όλα οι περισσότεροι μην πω όλοι ψηφίζουν στρατηγικά άρα δεν αξίζει.

Κανένα τραγούδι δεν μου άρεσε προσωπικά…

Το περσινό της Αυστριάς με τα ζωάκια ήταν ωραίο.Είχε και καλή ηλεκτρική σε κάποια σημεία :smiley:

Πάντως ο φίλος Ρουβάς το πήδημα με τη Ρουσλάνα δεν το 'χασε :slight_smile:

Του χρόνου λέω να στείλουμε το Σάκη αλλά όχι το Ρουβά, ξέρετε ποιον λέω εεεεεεε…

After dark I feel
I smell the pain
I revive and heal
This is my gain :twisted:

Τέσπα, εγώ τσατίστηκα που βγήκαμε 3οι, το τραγούδι της Ουκρανίας ήταν μεγάλη μάπα. Να σας πω την αλήθεια προσπάθησα με όλη μου τη δύναμη να βρω κάτι καλό σε αυτό το τραγούδι άλλα μάταια. Εντάξει και το Shake It μάπα ήταν αλλά τουλάχιστον ήταν πιασάρικο :stuck_out_tongue:

__Οι “αλλαξ’ ο κολιές” είναι γνωστό φρούτο και το τρώνε όλοι. Ενα παράδειγμα. Οι Ολλανδοί μισούν τους Τούρκους (έχω φίλο Ολλανδό). Τα ρατσιστικά ανέκδοτα που λένε οι Ελληνες για τους Αλβανούς, τα λένε αυτοί ίδια και απαράλλαχτα για τους Τούρκους (λέγαμε ανέκδοτα κι έτσι το ανακάλυψα). Αν θέλετε σας λέω και ιστορίες για του λόγου το αληθές. Πώς είναι δυνατόν να ψήφισαν δεύτερο το τραγούδι τους; Η απάντηση είναι ακριβώς ίδια και για το πως είναι δυνατόν να ψήφισε η Ελλάδα δεύτερο το τραγούδι της Αλβανίας (καλό ήταν, αλλά όχι τόσο!), ή πρώτο αυτό της Κύπρου. ΕΙΝΑΙ ΤΙΓΚΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ Η ΟΛΛΑΝΔΙΑ. Το πιάσατε τώρα το υπονοούμενο;

__Πάντως η Ελλάδα ήταν η μόνη χώρα που την ψήφισαν ΟΛΕΣ οι άλλες χώρες. Ε, αυτό σίγουρα κάτι λέει. Τα υπόλοπα ήταν εθνικιστικού (κυρίως) χαρακτήρα, ΑΠ’ ΟΛΟΥΣ, όπως πάντα. Απ’ τη στιγμή που η μουσική είναι κονσέρβα (είναι αίσχος να βλέπεις κάποιον να κάνει ότι παίζει κιθάρα, ή να “παίζει” άλλα απο αυτά που ακούγονται!!) και όχι live, τότε μιλάμε για την απόλυτη ξεφτίλα και απαξίωση της μουσικής. Μουσική, κονσέρβα. Αρα, βλέπουμε ένα οπτικό πρώτα και ύστερα ακουστικό θέαμα… το οποίο συχνά είναι και φεδρό. Μα τι λέω! Και τα δύο είναι. Αυτά (και άλλα πολλά, αλλά πολύ ασχολήθηκα).

Μονο η Τουρκια παντος εκανε τι διαφορα.
Punk κομματι στη eurovision???
Αυτα ειναι!!!

ska legetai afto to eidos…oxi punk xriso mou…ego pantos psifizo rouva giati oxi mono einai oreos alla ekane ke back flip…

sorry exeis dikio :oops:
ska einai…
san na leme to DIY den einai hardcore px e?
anyway…opos lete…
ska thes?ska einai pantos kanen diafora kai vghkan kai 5oi

ego de thelo na legete ska,alla etsi to exoun onomasei kapoioi alloi…ke aplos se pliroforisa… xalara… 8)

Πάντως η αλήθεια είναι πως ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω πώς νίκησε η Ουκρανία… :o

poli kali 8esi pire ke i kypros!!
exo tin ediposi pos an den itan oles ekines oi giro xores tis oukranias
o sakis 8a rxotan protos! :stuck_out_tongue:

Καλή η Ρουσλάνα αλλά άλλο πράμα ο Σάκης… Κρίμα κι άδικο που βγήκαμε τρίτοι. :frowning:

PS. Χριστέ μου, την επόμενη φορά που θα στείλεις ένα τέτοιο παιδί κάτω μην το
βγάλεις… “ελλατωματικό”! :stuck_out_tongue:

Ελα μωρε στειλανε την αδελφαρα το Σακη και μου θελανε και πρωτη θεση.
Δεν εχουμε αλλους τραγουδηστες να στειλουμε.Νεα παιδια με ζωντανια.
Ο Σακης κοιτουσε τη παρτη του.Νομιζε οτι βρηκε τροπο για διεθνη καριερα
εκμεταλεβομενος ολους εμας τους ηλιθιους.Καλητερη ηταν αυτη που το πηρε.
Τουλαχιστων εγραψε μωνη της το τραγουδι και τη χορογραφια οχι οπως ο Σακης
που το πηρε ετοιμο το κομματι οπως και ολοι οι Ελληνες καλητεχνες η μαλλον
κακητεχνες

afou den mporeis, giati den ta kaneis greeklish kalutera?

Kane apokriptografisi ke skase.
kai se greeklish

kapws kalutera
filakia

Re paidia polu den asxolhthikame me th Eurovision? :stuck_out_tongue: Les kai exei kanena nohma.Apagoreutiko shma exei ap’eksw gia opoiondhpote tolma na deiksei sunthetikes kai ektelestikes ikanothtes,kathws kai prwtotupia.OK,auta den einai xarakthristika ths pop musikhs genikotera,alla h Eurovision pairnei sigoura to prwto vraveio aisxous apo mena toulaxiston.