EuroVision 2005

Aς το ανοιξω εγω … και αν δεν θελει ο Ηλιας ας το κανει Delete , εφοσον δεν θα εχει την τυχον ανταποκριση που αρμοζει … τι παπαριες λεω … ουτε και εγω καταλαβα τι ειπα
:lol: :lol: :lol: :lol:

Τεσπα , εχοντας δει καθε Παρασκευη την Εuromania στην NET και δηλωνοντας ερωτευμενος με την Πασχαλιδου … ειδα πολλα απο video των χωρων που συμετεχουν .
Kαι με την ευκαιρια των ημιτελικων που λαβανε χωρα χθες στην Ουκρανια ειπα να γραψουμε γνωμες αποψεις και να κανουμε τα διαφορα προγνωστικα μας .

Προσωπικα μου αρεσαν τα τραγουδια / Video
Νορβηγιας , Ισλανδιας , Ελβετιας … της Μολδαβιας λογω σκηνικης παρουσιας του group .

Βεβαια παιζουν και μερικα αλλα καλα που θα τα δουμε το Σαββατο το βραδυ .

ουτε και εμεις καταλαβαμε γλυκιε μου…αλλα δεν πειραζει

anyway φετος αρκετοι προσπαθησαν να βαλουν ροκ στοιχεια στον ηχο τους αλλα ευνουχισμένα…ροκ στοιχεια
Οι wig wam για μενα εκαναν το απιστευτο, πηγαν χωρις να αλλαξουν τον ηχο τους την εμφανιση τους το attitude τιποτα! οπως ειχα ξαναπει ειχα την δισκογραφικη δουλεια τους τα δυο τελευταια χρονια και τους πιστευα πολυ παρόλο που ελαχιστοι τους ηξεραν. Για οσους ασχολουνται με την Σκανδιναβικη σκηνη, οταν βγαινει μια μπαντα με συνεργατες του ole evenrude ειναι must!Φαντασου την εκπληξη μου οταν τους ειδα στα στη λιστα τον καλλιτεχνων της eurovision! Ετσι αν και εγω ξεχωρισα καποια κομματια στον διαγωνισμο παρ’ολα αυτα επιμένω WIG WAM ΔΑΓΚΩΤΟ!!!
ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΕΙ DELETE ΤΟ THREAD… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

go elena go!!!
paroti einai moufia to tragoudi,8a vgoume prwtoi!! :smiley:

  1. Πρώτη θέση Νορβηγία, δεύτερη Ελβετία, τρίτη Ρωσία… Who the f…k is Paparizou?

Θα την @#!~$%&* χαλαρα ομως λεμε … και να μου τραγουδαει το Νumber 1 …!!!

Εμένα μόνο της Ουγγαρίας μ αρεσε … Μια ψηλή τυπισσα ντυμένη στα μαυρα και γυρω γυρω οι χορευτες…

kalws i kakws , den tha bgaloune me tpt tin norbigia prwti…egw ayto kserw :roll:

Τι πουστριλίκια είν αυτά άισις λέμε ρε και μπάλα φιλαράκι ξέρω γω.

Εγώ πάλι φαντασιώνομαι στον διαγωνισμό να σκάσουνε μύτη οι Motorhead, να τα διαλύσουνε όλα και οι υπόλοιποι να κοιτάνε σαν χαμένοι… Come on baby eat the rich,take a bite of this son of a bitch :twisted:

Υ.Γ. Ρε συ angel in black η πασχαλίδου δεν βλέπεται λέμε… τι ακριβώς σαρέσει σε αυτή???

…και καλώς δεν θα την βγάλουμε! :lol:
Σιγά μη βγάλουμε τους τελειωμένους-βαμμένους-μασκαράδες πρώτους στη Eurovision!!
Η Βόσσου με την “Άνοιξη” δεν συμμετέχει φέτος??? :lol: :lol:

Eχει κατι που με εξιταρει , και που δεν το παιζει ανετη … στο tv , μου θυμιζει αβγαλτο κοριτσακι …!!! αν μου προτεινανε παντως παπαριζου η πασχαλιδου , εγω θα διαλεγα την δευτερη .

Προσεξε το αυτο… 8)

…και καλώς δεν θα την βγάλουμε! :lol:
Σιγά μη βγάλουμε τους τελειωμένους-βαμμένους-μασκαράδες πρώτους στη Eurovision!!
Η Βόσσου με την “Άνοιξη” δεν συμμετέχει φέτος??? :lol: :lol:[/quote]

ΟΧΙ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΟΙ METALLICA ΣΤΗ EUROVISION, ΓΙΑ ΤΟΥΣ WIG WAM ΜΙΛΑΜΕ (ειπε τιποτα κανεις για βαμμένους-τελειωμενους κλπ, σαν να θυμαμαι καποιον ονοματι hammet που εσκασε μυτη με βαμμενο ματακι βαμμενο νυχακι και μαυρη γουνιτσα…στον λαιμο. μη μου λες εμενα τωρα για βαμμενους. τουλαχιστον αυτοι το γουσταρουν, ηταν παντα ετσι και το υποστηριζουν, δεν το κανουν για να ειναι in…)

Εγώ πάλι δεν έκανα τον κόπο να ακούσω τα άλλα τραγούδια,και ούτε αντέχω.Το ελληνικό μου άρεσε κάπως γιατί φυσικά το ακούω παντού
Αυτό με τους Motorhead εγώ λέω και Slayer μαζί…
Θα έτρεχαν να κρυφτούνε(ωραία φάση ε???)

Τελικα την πηραμε την πρωτια…Παντως χθες ηταν η πρωτη φορα που εβλεπα eurovision και ειχα ενα συνεχη πονοκεφαλο οσο παρουσιαζαν τα τραγουδια…πολυ χαλια ολα…Αυτη που μου αρεσε αρκετα ηταν η ελβετια…Παντως eurovision δεν θα ξαναδω αν θελω να διατηρησω την ακεραιοτητα της υγειας μου(σωμαυικη κ ψυχικη…)
:lol: :lol: :lol: :lol:

Προφήτης είσαι; 8O :stuck_out_tongue: :twisted:

…και καλώς δεν θα την βγάλουμε! :lol:
Σιγά μη βγάλουμε τους τελειωμένους-βαμμένους-μασκαράδες πρώτους στη Eurovision!!
Η Βόσσου με την “Άνοιξη” δεν συμμετέχει φέτος??? :lol: :lol:[/quote]

ΟΧΙ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΟΙ METALLICA ΣΤΗ EUROVISION, ΓΙΑ ΤΟΥΣ WIG WAM ΜΙΛΑΜΕ (ειπε τιποτα κανεις για βαμμένους-τελειωμενους κλπ, σαν να θυμαμαι καποιον ονοματι hammet που εσκασε μυτη με βαμμενο ματακι βαμμενο νυχακι και μαυρη γουνιτσα…στον λαιμο. μη μου λες εμενα τωρα για βαμμενους. τουλαχιστον αυτοι το γουσταρουν, ηταν παντα ετσι και το υποστηριζουν, δεν το κανουν για να ειναι in…)[/quote]

Εσύ έχεις μείνει 10 χρόνια πίσω; Αυτά γίνονταν στην Load era, δεν κράτησαν και πολύ… :stuck_out_tongue:

Επίσης μου άρεσαν τα κομμάτια της Ελλάδας, Κύπρου, Αλβανίας, Ισπανίας, Νορβηγίας… 8)

Το θεμα δεν ειναι οτι ποτε τα εκαναν , το θεμα ειναι οτι τα εκαναν και αυτοι. τεσπα … το θεμα μας δεν ειναι ο κεκες και οι Μetallica , το θεμα ειναι η Eurovision

Ok … ειχαμε απο τις πιο αρτιες σκηνικες παρουσιες και κομματι που ο τιτλος του και μονο σε προδιαθεται για No 1 . Ε βοηθησαν οι γειτονες (Τoυρκια , Αλβανια , Σερβια , Βουλγαρια , Κυπρος , Σουηδια (λογω Antique , και Πασχαλιδου) Γερμανια , Αγγλια (Δευτερη χρονια συνεχομενο 12αρι , Βελγιο.

Της Γερμανιας της αξιζε θεση μεσα στην δεκαδα .

Αυτα παντως που μου αρεσαν ηταν , της Νορβηγιας (αν εμφανιζονταν προς το τελος θα ειχαν καλυτερη θεση πιστευω ) Ελβετιας , Γερμανιας , σαν μπαλαντα της Λετονιας (αν και ειχαν και το τεχνασμα να πουν το μισο κομματι στην νοηματικη για να παρουν περισοοτερος βαθμους πετυχε .Μου θυμισε Νelson μπαλαντα παντως ) του Iσραηλ ( η τυπισσα εκτος απο εμφανιση , ειχε και φωναρα ) , και της Ελλαδας .

Οι μεγαλυτερες μαπες ηταν της Μαλτας , τιποτα που να σου θυμιζει κατι το κομματι , ας ειναι καλα και η διαφημηση … αντιγραφη απο Celine Dion “… cause i’m your lady” και καλα , αλλα εκτελεστικα ηταν μια αηδια ).

Τελικα , το πηραμε γιατι το κομματι ειχε μερικα δυνατα ατου … ωραια παρουσια η παπαριζου κοιταγε στον φακο και ηταν σαν να του εκανε sex , πολυ μαγκια θελει αυτο , σαν συνθεση ακολουθησε και σαν χορευτικο ακολουθησε τις γνωστες συνταγες δλδ εμενα μου εφερε κατι απο Sertab (τουρκια ) , Ruaslana (Ουκρανια), και εννοω το ολο atidutte .

Αντε και του χρονου.

Υ.Γ. Μ’αρεσε η πασχαλιδου στο τελος που ειχε χασει τα λογια της , απο την συγκινηση , (καμμια σχεση με την “ψυχρη” Δαφνη Μποκοτα ) και πανηγυριζε σαν μικρο παιδι .

Esto kai an eimai apo Kypro tha prepei na paradexto oti to tragoudi tis Kyprou itan xalia, apomimisi tou “Shake It”. To Norvigiko den mou arese giati to parakanan me olo to rock superstar theme ( ipervoli tou “Rock Star” ena prama) kai thimize poli Scorpions.

…δηλαδή μιλάμε γι’αυτό το μεγάλο, καταξιομένο συγκρότημα των super rocker Wig Wam ?! Συγκεντρώσου…!! :twisted:
Και ποιός μίλησε για Metallica? Βλέπεις το avatar και θολώνεις? Διακρίνω μία εμπάθεια ή μου φαίνεται?? 8)
Μάθε να διακρίνεις τη διαφορά ανάμεσα στο χιούμορ και στα σοβαρά πράγματα που λέγονται. Όχι πως δεν τους θεωρώ τελειωμένους τους τυπάδες, αλλά δεν ήθελα να θίξω κανέναν, απλώς να προκαλέσω καμμιά πετυχημένη ατάκα του telisvas ή του Angel ήθελα! :wink:

…άκου εκει θα μου βάλει μαζί Wig Wam και Metallica ! Ρε συγκεντρώσου!! :twisted:

A … θα σε προκαλεσω σε αγωνα basket μου φαινεται … χαχαχαχα

τουλαχιστον το παρεδεχεσαι οτι οι Ατσαλικα εχμ , metallica ηθελα να πω οτι ειναι τελειωμενοι , μπραβο αγορι μου … και δεν σου φαινοταν οτι αρχισες να βλεπεις μακρυα