Πρωτη ταινια σε σινεμα ever?

Νομιζω το Lion King και ολα τα παιδακια γυρω μου κλαιγαν οταν πεθανε ο Μουσταφας ή πως τον λεγαν.Εγω οχι.

Τυχερή…και στα μούτρα σου!.. :stuck_out_tongue:

Τι Μουσταφας ρε γαλοπουλα. Ηταν συγκινητικη στιγμη. Δεν φταιμε μεις αν εσυ εισαι βοδι ορθιο.:slight_smile:

Κλαψομουνα.

Χα! Αυτονουνανε δεν του λες τιποτις.

εμας εκλαιγε μανα-αδερφη-ξαδερφη κ γω με τον ξαδερφο μου ρευομασταν κ μας καναν παρατηρηση…

Πρέπει να ήταν το Home Alone!! :cry::cry:

Μη μου θυμιζετε εκεινη την εφιαλτικη σκηνη. Με τον Μουφασα να πεφτει την ωραπου περνουσαν εκεινα τα βοδια τι ηταν τελος παντων και μετα τον Σιμπα να χωνεται στην αγκαλια του. Σνιφ κλαψ λυγμ σπαραγμ.
Μπορει να ηταν αυτη η πρωτη ταινια που ειχα δει στο σινεμα αλλα δεν ορκιζομαι. Μπορει να ηταν και αυτη του ατκινσον, με τον πινακα κλπ. Οταν ειχε φτερνιστει μπροστα απο τον πινακα και τον ειχε κανει μ**νι, ολοι γελουσαν κι εγω φωναζα ‘‘ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ ΜΗ ΓΕΛΑΤΕ!’’.

Ω θεοι.

Στο Lion King, θυμαμαι οτι ο πατερας μου σχολιασε σε μια φαση (στον 5χρονο γιο του)
“Να δεις που τον πατερα του θα τον φανε” κι οταν εγινε το κακο, νομιζα πως ειχε δει την ταινια απο πριν μονος του…:? χαζο παιδι…

Γιατι να μη γελανε?

ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ the movie καλοκαίρι 1985

:metal::metal::metal::metal::metal:

:lol::lol:

Flubber

Ανώτερο

Τωρα που το σκεφτομαι ειχα δει Χελωνονιτζανκια σε θερινο στην κατασκηνωση αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν πιο παλια.:-s

Καπου στα μεσα των 80’ς λογικα,μια του Χαρρυ Κλυνν.Θυμαμαι επισης να βλεπω τον"Ψιτ,τον ιπποτη της λακουβας" και φυσικα λιγο αργοτερα ταινιες που λατρεψα οπως"Indiana Jones 3" και “Back to the future 3”.

Noμίζω το “Κάπτεν Χουκ”.

Lion King!

“Όταν γίνω εγωωωωωωωωωωω βασιλιάς”

:stereo:

H χαμένη Ατλαντίδα

αν θυμαμαι καλα ηταν το Home Alone…!!

Πρέπει να ήταν το Sleeping Beauty του Disney (δε νομίζω να ήταν το Snow White) (σε επαναπροβολή φυσικά), όπου και είχα κλάσει μαλλί με την κακιά μάγισσα να αναδύεται μέσα από φλόγες με κάτι πράσινα μάτια, κάτι τέτοιο. Δε θυμάμαι ακριβώς (θά 'χα κλείσει και τα μάτια ο φλώρος), αλλά με είχε στιγματίσει… Κινηματογράφος Γαλαξίας νομίζω, στους Αμπελόκηπους…

Lion King: Η καλύτερη των πάντων!!!