Evergrey - Glorious Collision 28Φεβ

Μας εχουν (λογικα τους περισσοτερους) απογοητευσει με τις 2 τελευταιες κυκλοφοριες τους και μετα και το απιαστο Inner Circle, αλλα πιστευω οτι μπορουν και θα ανακαμψουν.
Για πειτε και καμια γνωμη απο τα δειγματα.

NA και το εξώφυλλο

το εξωφυλλο προιδεαζει για ωραια τα πραγματα

τα δειγματα ηταν σε χαλια ποιοτητα

απο το λιγο που ακουσα
δεν μπορω να κρινω

το τελευταιο παντως για πολλους ηταν πολυ καλο αλμπουμ
και μεγαλη ανακαμψη απο το mma

προσωπικα τελευταιο μεγαλο αλμπουμ για μενα ηταν το recreation day

εις αναμονη λοιπον!!!

Για να απογοητευσε τον οποιονδηποτε το Τορν πρεπει απλα να το προσπερασε χωρις να του δωσει σημασια…προσωπικα μαρεσει και το monday morning οπως λατρευω κ ολα τους τα αλμουμ…δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει ολα να μοιαζουν στο inner η το solitude για παραδειγμα…

Δεν ηταν κακοι δισκοι οι δυο τελευταιοι απλα η αποψη μου ειναι οτι ηταν ανεμπνευστοι. Δηλαδη συγκρινοντας με τους υπολοιπους που ειναι ολοι εξαιρετικοι δεν εφτασαν με τιποτα σαυτα τα level…

Προσωπικα δεν τους θεωρω σε καμια περιπτωση ανεμπνευστους απλα επειδη ηταν διαφορετικοι, οπως συμβαινει συνηθως, δεν ‘‘εκατσαν’’ καλα στα αυτια των περισσοτερων…ακομα, παει πολυ να ζητας απο τους evergrey (κ απο οποιδηποτε αλλη μπαντα σε αναλογη περιπτωση) να φτανουν και να ξεπερνουν το επιπεδο του inner circle για παραδειγμα, οταν για μενα αυτος ο δισκος ειναι απο τους καλυτερους που εχουν βγει ποτε…αν το καλοσκεφτουμε οι περισσοτερες μπαντες μετα απο καποια χρονια δυσκολα ξεπερνουν τους ευατους τους…

Άκουγα Torn χθες το βράδυ, και ανυπομωνώ για ένα ανάλογα καλό δίσκο:):!:

αξιο αποριας

βλεπω πολυ αποθεωση για το inner circle
ως την κορυφη τους κλπ κλπ

γιατι τοτε η μπαντα τιμαει περισσοτερο το recreation day στα live της???

Who knows?? Προσωπικα προτιμω το Solitude, Dominance, Tragedy παντως, ως το αλμπουμ που ενα και ενα τα κομματια του τα θεωρω ολα αψογα.

Καλά κάνει. Και εγώ υπέρ Recreation Day είμαι… Μπορεί λίγο πιο πολύ In Search of Truth αλλά αυτά τα δύο είναι το τοπ για μένα…

Απο τη στιγμη που τα inner circle, in search of truth,recreation day ειναι πραγματικα αψεγαδιαστα αλμπουμ ειναι στην προτιμηση του καθενος ποιο θα θεωρει καλυτερο…προσωπικα τα λατρευω με τη σειρα που προανεφερα…

και γω υπερ recreation day ειμαι
και in search for truth
δισκαρες και οι 2

απλα μου κανει απορια που διαβαζω απο παρα πολλους
για την κορυφη της μπαντας οτι ειναι το inner circle
και μετα καθομαι και σκεφτομαι
οτι ειναι ενα αλμπουμ που ειχε βγαλει το μεταλ χαμερ ως αλμπουμ του μηνα
και λεω μηπως αυτο εχει παιξει ρολο στις προτιμησεις των οπαδων τους?

σιγουρα θα εχει παιξει και αυτο το ρολο του αλλα και γω που δεν ειχα ιδεα οτι το χαν βγαλει αλμπουμ του μηνα το θεωρω κορυφη…γουστα…

Απ’τα δείγματα που ακούω, δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά πράγματα, αλλά υπάρχει πάντα η εμπιστοσύνη σένα πολύ καλό σχήμα που ποτέ δεν με απογοήτευσε:):!:

STREAMING: new Evergrey ?Wrong?
http://www.decibelmagazine.com/featured/new-evergrey-tune-wrong/

yeah…

“Restoring The Loss” --> http://www.radiometal.com/en/article/exclusive-new-song-premiere-evergrey-with-restoring-the-loss,18059

Κάτι μου λέει ότι θα μαρέσει πολύ αυτός ο δίσκος…τρία κομάτια έχω ακούσει και τώρα αυτό εδώ, και όλα πάνε καλά:):!:

αχα, τώρα είδα ότι έχουν βγάλει και κάποια τραγούδια.
τις επόμενες μέρες το review στην κεντρική.

απλά να πω πως το The Inner Circle είναι αντικειμενικά υπερδίσκαρος και έχει το πιο ολοκληρωμένο τραγούδι που έχουν γράψει οι Evergrey και ένα από τα καλύτερα metal τραγούδια της προηγούμενης δεκαετίας. Το “When The Walls Go Down”.

+1
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

[B]And The Distance[/B]

[B]Free [/B]

πωπω τι κομματαρα το and the distance!!!