Explosions in the sky!

oi kaliteroi ston xoro tis art-metal/post rock to poio dimiourgiko sigkrotima se live concerts

χμ. καλα γουστα ειναι αυτα. γουσταρω τρελα μεν, αλλα δε νομιζω να ειναι οι αγαπημενοι μου…:-k

Οχι ρε γμτ, με προλάβατε και φτιάξατε και θεμα για τος explosions in the sky, και το σκεφτόμουνα όσο καιρό.
Καλά ρε φίλε φτιάχνεις το θέμα! Οκ! Γράψε και τπτ για το συγκρότημα έλεος ποια.

Λοιπόν, οι Explosions in the sky είναι μια post-rock μπάντα από το Texas. Το μέλη του συγκροτήματος ειναι:

Munaf Rayani – guitar
Mark Smith – guitar
Michael James – bass and guitar
Chris Hrasky – drums

Τα τραγούδια τους είναι μεγάλα σε διάρκεια, με πολύ όμορφες ατμοσφαιρικές-συναισθηματικές μελοδίες που καταλείγουν άλλοτε σε ξεσπάσμτα εφορίας και άλλοτε θυμίζουν τραγωδία όπως λένε και οι ίδιοι.

Έχουν κυκλοφορήσει 5 albums:

How Strange, Innocence (2000)

Those Who Tell the Truth Shall Die, Those Who Tell the Truth Shall Live Forever (2001)

The Earth Is Not a Cold Dead Place (2003)

The Rescue (2005)

All of a Sudden I Miss Everyone (2007)

Τεσπα, όσοι ενδιαφέρονται ας επισκεφθούν το: http://www.myspace.com/texasband
για να ακουσουν και κανενα τραγουδάκι.

Το “With Tired Eyes, Tired Minds, Tired Souls, We Slept” από το those who tell the truth… είναι απίστευτο!!!

2 μόνο replies σε τόπικ για τους explosions ρε κουδουνίστρες? [-X

bump μπας κι ευαισθητοποιηθεί κανείς.

Eγώ είμαι εδώ πάντως:

Προσωπικά, δεν είναι από τις αδυναμίες μου στο χώρο. Προτιμώ πολύ περισσότερο Red Sparowes, 65days, Godspeed κ.α. Αλλά γενικά έχουν όμορφη μουσική και θεωρούνται από τα τοπ ονόματα.

Τούτος ο δίσκος νομίζω είναι ο καλύτερος τους και σίγουρα αξίζει να τον ακούσει όποιος του αρέσουν τέτοια πραγματάκια.

Those Who Tell the Truth Shall Die, Those Who Tell the Truth Shall Live Forever

ΑΚΡΙΒΩΣ ότι είπε ο μάνος. Προσωπικά δε με έχουν ξετρελάνει εμένα. Σίγουρα είναι καλοί σε αυτό που κάνουν, όμως εμένα δε με αγγίζουν όσο άλλες μπάντες.

Απο τις πρωτες μπαντες που ακουσα σε αυτην την σκηνη και με αγγιξαν παρα πολυ.Αν και το Those Who Tell the Truth Shall Die, Those Who Tell the Truth Shall Live Forever θεωρειτε[νομιζω] το καλυτερο τους εμενα το αγαπημενο μου ειναι το The Earth Is Not A Cold Dead .

Προτιμω πολυ περισσοτερο 65days,god is an astronaut,godspeed…,mono κτλ,αν και ποστ-ροκας…με κουραζουν αρκετα και τους βαριεμαι πολυ ευκολα…εχουν βεβαια καλες στιγμες και εξαψεις,αλλα δεν ασχολουμαι και πολυ μαζι τους…