Eyehategod/Church Of Misery in Athens, [7/7/2011]

Μηπως ξερετε αν σε μεταλ ερα και ριδιμ εχουν μεινει καθολου εισητηρια???

Ναι υπάρχουν ακόμη εισητήρια και στα 2 μαγαζιά

Oi Eyehategod περάσαν μια βόλτα και από το αστυνομικό τμήμα, καθώς τους σταμάτησαν το βανάκι για έλεγχο.έπινε μπύρα ο bower 8)

Με τέτοιες φάτσες όχι που δεν…
:lol::lol::lol:

Πίσσα και πούπουλα και ξύλο

τα ειπε ολα η απο πανω:thumbup:
απο αυριο τα υπολοιπα,με ποναει φριχτα ο σβερκος και η πλατη μου:p

Τα αυτια μου δεν ακουνε

Τιμιοτητα

[SIZE=“5”][B]Η πιο βαριά, μαστούρικη, αντρίκια, αρχιδάτη, τριχωτή μουσική που έχει ακουστεί στο καταγώγι.
[/B][/SIZE]
Α ρε τιμημένη NOLA !

Μας πήραν τα μυαλά. Ατελείωτο πατινάζ στο πιτ.
Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στους φορουμίτες !

:bow: [B]Mike Williams, Jimmy Bower, Joey LaCaze, Brian Patton, Gary Mader[/B] :bow:
[B][SIZE=“4”]
WE LOVE YOU ALL ! COME BACK SOON ![/SIZE][/B]

Συγχωρέστε με για το offtopic,προσωπικό spoiler :

[SPOILER]Είχα πάει για μπύρες στα Εξάρχεια. Μόλις είχα καθήσει με την παρέα και συναντώ ένα φίλο που πήγαινε στο live.
Την είχα διαγράψει από το μυαλό μου αυτή τη συναυλία μιας και δεν περίσσευαν λεφτά. Ε, εκεί ήταν που μπήκε το διαόλι μέσα μου.
Παράτησα την παρέα και πετάχτηκα ως το An να δω τι γίνεται. Παίζανε οι Church Of Misery εκείνη την ώρα. Κάθησα απ’έξω και τους άκουγα.
Τελείωσαν και βγήκε ο κόσμος έξω για αέρα. Κάπου εκεί έβαλε το χεράκι της μια εκλεκτή συμφορουμίτισσα (ευχαριστώ!).
Οι Williams, Bower, LaCaze αράζανε έξω. Περνώντας μπροστά από τον Bower με κοίταξε (χέστηκα πάνω μου…) και του ευχήθηκα καλό live.
Μου λέει “θα σε δω κάτω”, του λέω ότι δεν θα είμαι. Μου λέει “γιατί, είναι sold out?”, του λέω όχι. Με ρωτάει ο LaCaze “δεν έχεις λεφτά?”, απαντάω καταφατικά.
Ε, εκεί λένε και οι τρεις με μια φωνή “θα σε βάλουμε μέσα εμείς”. Με πήρε από το χέρι ο LaCaze και με έβαλε μέσα με το καρτελάκι του!!!
ΠΟΣΟ ΘΕΟΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕΕΕ!!! Τον ευχαρίστησα μέσα από την ψυχή μου και μου είπε μερικά όμορφα λόγια.
Παραλίγο να με πιάσουν τα ζουμιά αλλά η χαρά μου υπερίσχυσε και χώθηκα με τη μία στο λάκο όπου άφησα ένα κομμάτι από μένα.
Ευχαρίστησα και το θεό τον Jimmy “Μήτσο” Bower μετά το live και με διαβεβαίωσε ότι θα ξανάρθουν γιατί πέρασαν γαμάτα!
Τότε θα πάρω και εισιτήριο και μπλουζάκι και ό,τι θες. Τους το χρωστάω.
Ζητώ συγγνώμη σε όσους πλήρωσαν κανονικά εισιτήριο και σε όσους ήθελαν επίσης να μπουν.
Έγραψα τα παραπάνω μόνο και μόνο για να δείτε πόσο γαμάτοι και ξηγημένοι τύποι είναι.

Δεν θα το ξεχάσω ποτέ αυτό. Τους αγαπώ ρε![/SPOILER]

CHURCH OF MIZERY FTW!!!:metal:

brein ήμουν μπροστά στο σκηνικό, φοβεροί τύποι.
όταν βγήκαμε έξω, έβγαινε ο joey φωτογραφίες με άλλα 2 παιδιά, με είδε πως κοιτούσα και με κάλεσε και μένα να βγω δίπλα του. του είπα πως γαμήσαν κωλαράκια και ήταν με ένα χαμόγελο μέχρι τ’αυτιά όλη την ώρα.
γενικά ΑΡΧΙΔΑΤΟ και ΤΙΜΙΟΤΑΤΟ λάηβ.έτσι όπως έπρεπε να είναι.
να μας ξανάρθουν.

χικ καητπερα (καημερα βασικα)

Χωρις να εχω ακουσει νοτα απο eyehategod, μπήκα στο “έτσι” 2-3 κομμάτια πριν από το encore, και καυλωσα τίγκα. Γενικά η βρώμα και η αλητεία που γουστάρω. Επισης, αν και ακουσα αργοτερα καποια κακα πραγματακια σχετικα με τον τραγουδιστη κι ενα προσφατο λαιβ στο Λονδινο (που δεν ξερω αν ισχυουν και 100%, χωρις βεβαια να αμφισβητω την συμπαθεστατη πηγη), απο το λαιβ, και το αφτερ σοου παρτυ στο roi mat, φανηκαν και γαμω τα τυπακια.

Λογικα την επομενη φορα θα στηριξω σταντε! Cheers σε οσους ξαναειδα, και στην καλτ φυσιογνωμια (βακιλο) που πρωτογνωρισα!

οκ, πιο σοβαρά τώρα.

Take as needed for pain και dopesick, τα αγαπημένα μου EHG άλμπουμ, το πρώτο μάλιστα μπαίνει μάλλον άνετα και σε τοπ 20 οφ ολ τάιμ ας πούμε. Καταλαβαίνετε λοιπόν γιατί μόλις ξεκίναγε το κάθε επόμενο κομμάτι, ανατριχίλες, μόνο. Η μουσική ήταν ρευστή, τράβαγαν στα άκρα τους ρυθμούς, ήταν ένα ποίημα, και είναι και η τρίτη φορά που τους βλέπω.

Στο τέλος πλησίασα το Mike (δεν μιλάω ΠΟΤΕ σε μουσικούς, ε!), του είπα δύο λόγια, και όλη την ώρα με κοίταζε όλο τεράστια μάτια ευγνωμοσύνη και μουρμούριζε ευχαριστώ.

Απόλυτο respect στους gomgoma, πού όχι μόνο σήκωσαν άνετα τέτοιο τεράστιο, βαρύ λάιβ, αλλά το ψιλοαπογείωσαν. Τους έμαθα. Ναι.

Μαχητικό φόρουμ, μου αρέσετε:p

Αυτά. Μαζί με swans το καλύτερο λάιβ-εμπειρία της χρονιάς για μένα.

Ποναω.

Live χιλιετιας.

Πωπωπωπω τι ολεθρος ηταν αυτο … απο τα πιο τιμια live ever… Church δεν ειχα πολυακουσει γαμησαν μαναδες κυριολεκτικα… Τωρα τι να πουμε για EHG οποιος δεν ηρθε πραγματικα εχασε επικο live.

Ενταξει αν ηταν sold out θα ειχε πεθανει κοσμος εκει μεσα πολυ ψοφος…

[SIZE=“5”]EYEHATEGOD FUCKERRRRRRRRRRRRRSSSSSSSSSSS[/SIZE]

λοιπον,για μενα το καλυτερο λαιβ(απο τα λιγα)που εχω παει.μακραν.

ξεκινημα με gomgoma,οι οποιοι γαμησαν,ο ντραμερ και ο τραγουδιστης γαμω τους τυπαδες,γενικα μια χαρα μας ανοιξαν την ορεξη,θα τους ψαξω και περισσοτερο.

τους church of misery τους περιμενα με πολυ ανυπομονησια και για να πω την αληθεια στην αρχη μου φανηκαν λιγο μουδιασμενοι(μπορει και να ειναι ιδεα μου)αλλα οσο περναγε η ωρα χωνανε ολο και περισσοτερο,ωσπου φτασαμε στο born to raise hell οπου ηταν το χαιλαιτ τους,για μενα.τρομεροι.

και παμε στους τρισμεγιστους,που καταφεραν να αφησουν χιλιομετρα πισω τους-επισης γαμηστερους-church of misery.τεραστια εμφανιση,δικαιωσαν πληρως οτι περιμενα,patton,bower,williams τιτανιες μορφες.αφου επιβιωσα μεταξυ καγκελου και 2ης σειρας σε ολο τους το σετ,μπορω να τα καταφερω ολα:p.serving time,blank,sisterfucker μαζι με τους church of misery,story of the eye,γενικα μονο υμνοι.πολυ ξυλο βεβαια,σημερα που ξυπνησα ειδα ολη μου την πλατη με γρατζουνιες,μελανιες στα χερια και πονους στο σβερκο,αλλα και αυτα τα γουσταρα.
μου εδωσαν και το χερι τους οι williams,patton,δε θα τα πλυνω ποτε:p.

hail στον κρις π που ειδα,hail και στον μπληντιν που δε με ειδε,αλλα τον εφαγα πολλες φορες στο κεφαλι μου:p και αν ηταν κανεις στο καγκελο κοντα ας το γραψει λογικα θα τον θυμαμαι.σορρυ στο παλικαρι που στο encore τον κουτουλησα στη μυτη,αν ειναι απο το φορουμ.

Το live της χρονιάς…

Εύγε στους [B]Gomgoma[/B] που αποδείχθηκαν πανάξιοι . ζέσταναν τη φάση, κυλίστηκαν στο βούρκο, διασκεύασαν και το wolverine blues, ομορφιές :slight_smile:

Μετά τι να πεις για τους Japan Sabbath …ΗΡΩΕΣ. Το να βλέπεις τζαπόνια να είναι τιγκαρισμένα στο rock n roll,τους sabbath και τους Sleep είναι έπος. Το μπάσο κρεμασμένο να φτάνει στο πάτωμα, ο τραγουδιστής λιώμα θεούλης και ο κιθαρίστας να τιμάει το ταυράκι του. Εύγε, εύγε :!:

Ε και τέλος, ήρθε το τέλος. EYEHATEGOD…Οι άνθρωποι έχουν μελοποιήσει την ημικρανία. Είναι επικίνδυνοι, είναι αδιάφοροι και έχουν υπομονή. Ο συνδιασμός σκοτώνει. Μας κονιορτοποίησαν τον εγκέφαλο και μας τον παρέδωσαν να τον βάλουμε στην τσέπη μας, με τα αυτιά να βουίζουν. Πρώτη φορά ένοιωσα μια τόσο ευχάριστη δυσφορία.

Να μας ξανάρθουν για να τους εμπεδώσουμε και τα σέβη μου στους Μάριο/Γιώργο της Slam που μας τους φέρανε. Cheers σε όλους 8)

φορούσες κάτι άσπρο μήπως?
εγώ ήμανε χοντρικά μεταξύ 2ης και 3ης σειράς, κεντροαριστερα (χαρ χαρ χαρ… got it?.. χαρ χαρ χαρ…κεντροαριστερά λέει…χεχεχε…), αν ήσουν κοντά σε κρισπ θα πρέπει να ήμουν ακριβώς πίσω σου. Υποκρίθηκα κι εγώ αρκετές φορές ότι κρατώ Bleedin, ναι :stuck_out_tongue:

στον αγώνα [B]μέσα [/B]είδα bleedin, chrisp, altered, faust, angmar και brein.d3d. cheers!

ημουν πολυ κοντα σε κρις π,αλλα δε φοραγα κατι ασπρο.:stuck_out_tongue:
αν ησουν μια κοκκινομαλλα,τοτε σε ειδα.

Βεβαια, τωρα που τα καλοσκεφτομαι, σα να μου φανηκαν λιγο υποτονικοι. Μπαντες της συνταξης, να παιξουμε να τα αρπαξουμε και να φυγουμε. Μια ακρως επαγγελματικη εμφανιση με τη πολυ κακη εννοια του ορου.

[SPOILER]Μλκιες γραφω. Σιγα μη με πιστεψετε.[/SPOILER]