F I R S T B L O O D : Silence Is Betrayal

[SIZE=“4”]First Blood - Silence Is Betrayal CD[/SIZE]

Είμαι ταπεινός σχολιαστής και επιβάλλεται να ξεκινώ αναλόγως: ταπεινα.
Σεμνά και ταπεινά λοιπόν, φίλοι και φανμποϊς, τούτος ο (βγήκε τη περασμένη χρονιά) δίσκος των hardcor-άδων First Blood είναι 100% Δ-Ι-Σ-Κ-Α-Ρ-Α! Ακόμα και για φανατικούς μεταλάδες που στραβομουτσουνιάζουν στο άκουσμα του ιδιώματος (" ρε μλκ πάλι χάρντκορ ακούς; Νέβερμορ ή οτιδήποτε της προκοπής πότε θ’ ακούσεις;" που κάνει κι ένας καλός μου φίλος :lol: ) ή και άσχετους πλήν μουσικόφιλους που θα’θελαν να πάρουν μια γεύση του τι εστί συνειδητοποιημένο h X c τούτο το Silence Is Betrayal αποτελεί τόσο μια ευκαιρία όσο και ένα απόλυτο MUST αγοράς!
Ο εν λόγω δίσκος ουσιαστικά ξεκινά με τον δυναμίτη “Silence” (μετά από ένα ικανοποιητικό- κατ εμέ βέβαια- “intro” ), κορυφώνεται με το πορωτικό" Resist", τα κομμάτια του εξακολουθούν να σε σκλαβώνουν ιδανικά μέχρι το…" Enslaved" , να σε κάνουν να χάσεις κάθε επαφή με τον κόσμο γύρω σου (" Lies ") οδηγώντας σε στο μοναδικό all-for-all “ArmageddonII” με αποτέλεσμα μετά την ακρόαση (κι αφού μαζέψετε τα μυαλά από το πάτωμα, ως καλοί νοικοκύρηδες που οφείλετε να είσαστε :D, του δωματίου σας) να παλεύετε με τον λυσσαλέο πειρασμό να πεταχτείτε στο αγαπημένο, ψαγμένο δισκάδικο για τα προηγούμενα έργα της μπαντάρας ή να ψάξετε περισσότερα γι αυτούς στο νετ (youtube και δεν συμμαζεύεται….). Φθάνει βέβαια να μην παραμιλάτε: πάντοτε καραδοκούν οι καλοσυνατοι κύριοι με τις λευκές φόρμες στη γωνιά… :roll:

[SIZE=“3”]VIVA LA H x C !!![/SIZE]

Το έχω ακούσει αυτό είναι το αγαπημένο μου κομμάτι http://www.youtube.com/watch?v=QKNXSLcUPSw

[I]Βαρβάτο!!![/I]

[SPOILER] :metal: :stereo:[/SPOILER]

Ναι. Και παρόλο που η παραγωγή δεν έγινε από μεγάλη πολυεθνική, τα πάντα ιδανικά στον δίσκο τους…

…και ο άλλος δίσκος τους γαμάει αναλόγως: