Faith No More

Δυστυχώς στο Ελλάντα η μαρμελάδα στα αυτιά πάει σύννεφο…:lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

και οι pantera-machine head το αγνο χεβυ μεταλ (ναι, με ελληνικους χαρακτηρες!)

[SIZE=“4”]αιρον μειντεν και μανογουορ για παντα!!![/SIZE]#-o [-X
:please: kill them…

Πέστα ρε Furor…

:thumbup: :thumbup:

Kill Them… δεν χρειαζεται…

Να προχωρησουμε και λιγο παραπερα στα ακουσματα μας… σιγουρα!!!

Faith No More…θεοί, υπέρτατοι, προσκυνάμε, όπως είπε και ένας πιο πριν, φανταστικοί μουσικοί, φανταστική μουσική…τα παίξαν όλα.

ρε, οι Pantera είναι χαρντκορ, δεν ειναι χεβυ μεταλς. φλωροι.

και οι SOAD είναι παιδιά τους

Oι R.H.C.P. ξεκινησαν παιζοντας punk (τελειως τρελαμενοι) και η αληθεια ειναι οτι αλληλοεπηρεαστηκανε οι δυο αυτες πολυ μοναδικες μπαντες που ο ηχος τους ειναι trademark.

Όσο και να παρακαλάς, οι Maiden και οι Manowar θα υπάρχουν για αρκετά χρόνια ακόμα… :metal: :metal: :metal:

Όσο για το αγνό heavy metal, προφανώς δεν ταιριάζει σε εσένα…

Δεν πειράζει, δεν είναι για όλους! :wink:

Crabsody ρεεεεεεε. Ούτε το όνομά μου δεν μπορείς να γραψεις σωστά;;; :smiley:

Και ναι εννοείται ότι οι AC/DC είναι η καλύτερη μπάντα κάθε δεκαετίας στην οποία υπήρξαν. (70,80,90,00).

On Topic:

Oι Faith No More ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπάντα. Το Αngel Dust το θεωρώ ένα από τα 5 κορυφαία album της δεκαετίας του 90 ανεξαρτήτου μουσικού είδους. Ο Μike Patton είναι θεός αλλά οι FNM ήταν μπάντα χημείας. Όλοι μαζί φτάσανε το group εκεί που το φτάσανε. Πάω να ακούσω τώρα τους βρυχηθμούς του Patton στο Cuckoo For Cacca

1ον: δυστυχως συμφωνω οτι θα υπαρχουν για αρκετα χρονια ακομα…

2ον: το αγνο χεβυ μεταλ οντως δεν ειναι για μενα…[-X

Όπως και οι Faith no more…(Καλύτερα λίγοι και καλοί)…

:wink: :lol: :stuck_out_tongue:

Για ποιους ειναι? Για τους “υποψιασμενους” που δεν “τρωνε στη μαπα” ο,τι τους “σερβιρουν” φανταζομαι…

Πολύ λίγα είναι τα συγκροτήματα που είναι αυτό που λέμε “για όλους”… :roll:
Δυστυχώς!
Απο εκεί και πέρα, ναι, ούτε οι Faith No More δεν είναι για όλους, αλλά οι οπάδοι τους δεν είναι και λίγοι…:wink:
Το αντίθετο!
Και αυτό δεν είναι καθόλου κακό…

Εσύ θες να το πας “αλλού”, αλλά άστο καλύτερα…

Γι’ αυτούς που το νοιώθουν είναι… :wink:

:thumbup:

επειδή είχα την τυχη να τους δω live και τους RHTP και FNM και τα δυο live ήταν χάλια.

O Anthony Kiedis δεν μπορει να τραγουδησει ενώ ο Patton παιζει πολύ με την φωνη του.

φαινετε οτι και τα 2 συγκροτήματα δινουν/εδιναν πολυ βαση στην παραγωγή των δισκων τους που στο τελος δεν μπορουσαν να αναπαράγουν σωστα τα κομματια στα live.

παρόλα αυτά οι FNM είναι ένα απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα (μέχρι τωρα έχω λιώσει 2 κόπιες του Angel Dust) . ελπίζω σε μία επανασύνδεση στο μελλον.

Δεν θελω να το παω αλλου. Απλα θεωρησα οτι η αποψη “το αγνο heavy metal δεν ειναι για ολους” εμπεριεχει καποιου ειδους ελιτισμο. Αν εκανα λαθος σορρυ…

Εγω παντως το νοιωθω και το heavy metal και τους faith no more και πολλα αλλα και για αυτο τα ονομαζω hard rock…

Ena megalo euxaristw se auto to TERASTIO sugrothma pou anoikse ta muala mas.Tous euxaristoume pou mporesame na doume pio makria.Ta upoloipa einai perita.Who Cares A Lot sthn telikh!!:slight_smile:

Μερικές φορές η σιωπή είναι χρυσός…

Ασυναγώνιστοι. Κάθε δίσκος έχει τη δικιά του χροιά και όλοι μαζί σχηματίζουν μια λογική σειρά ωρίμανσης της μπάντας. Σουρπράηζ γιορ ντεντ ρε μουνιά.
Το θέμα με τον πάττον στο εν λόγω σχήμα πίστευώ έχει να κάνει περισσότερο με το γεγονός οτι έθεσε τα στάνταρ του “κάνω τη φωνή μου όπως θέλω”. Τώρα όσον αφορά την σκηνική παρουσία και στους μήστερ μπάνγκλ, δεν ήταν πιο ήρεμος, απλά τώρα τα κάνει ανμάσκντ και σε πιο ευρύ κοινό.
Ο κυριότερος λόγος να ακούσετε είναι οτι ο πάττον είναι ίδιος ο ανχόλι μάρτιρ.

Επίσης ο τύπάς στην πρώτη σελίδα που τους ονομάζει αλτέρνατιβ, κερδίζει μια τρόμπα.

Τα κατέβασα όλα τους αλλά γενικά με τέτοιες μπάντες δεν έχω υπομονή να κάθομαι να ακούω ολόκληρους δίσκους.

Προτείνετέ μου κομμάτια…