Τι παίζει μ αυτούς τους fake-beatles?

Tο να βγαίνουν σαν THE BEATLES είναι ύβρις και αρπαχτή.

Το να νομίζεις ότι είναι οι Beatles είναι ηλιθιότητα και ασχετοσύνη. Αν κάποιος πάει και νομίζει ότι θα δει τοn Lennon, μη του το πεις. Πιάσε τον από κοντά και φάτου τα λεφτα… :wink:

E ναι, δεν είπα οτι περιμενα το μακαρίτη. Αλλά η Apple Corps, λογικά τους έχει δώσει άδεια.
Έδειξε και λίγο ο Μαστοράκης. Είναι OK. Αλλά όπως και να έχει - απο σεβασμό βγάλτο κάτι αλλό. Εδω γκρινιάζουμε για ζωντανές μπαντες που επανενωμένες χωρις όλα τα μέλη τους εμφανίζονται σε συναυλίες και σε μια FAKE μπάντα που βγένει κάτω απο το όνομα της κανονικής, το να δείχνουμε τέτοια ανοχήμ ου φαίνεται αλλόκοτο.

YΓ . Πάντως οι DOF21C μ αρέσαν. Oι Queen + PR ήταν άκυροι live.
Αντε και ELVIS απο τα μέρη μας !

Βασικά και στις δύο περιπτώσεις μου φαίνεται λίγο άκυρη η όποια “γκρίνια”.( Νομικά βέβαια, έχει υπόσταση…)

Για τον Elvis μη το γελάς. Θέλει να τον φέρει η Μενεγάκη στην εκπομπή της…

Ενώ οι Iron Maiden με τον Blaze Bayley ή οι Judas Priest με τον Owens ήταν έγκυροι?
Ή πρέπει να έχουν πεθάνει οι τραγουδιστές και για τους ζωντανούς δεν μετράει?

Ενώ οι Iron Maiden με τον Blaze Bayley ή οι Judas Priest με τον Owens ήταν έγκυροι?
Ή πρέπει να έχουν πεθάνει οι τραγουδιστές και για τους ζωντανούς δεν μετράει?[/quote]
Σιγουρα ο Bayley δεν συγκρινεται με τον “κοντο”, αλλα εμενα το X Factor μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα μετα απο καποιες ακροασεις βεβαια.Ολιγον σκοτεινο θα το ελεγα.

βασικα εγω πιστευω οτι οι Priest με τον Owens δεν ηταν ασχημοι με την εννοια οτι οι συνθεσεις ηταν σκατα οχι ο τραγουδιστης…ενω στους Maiden και οι συνθεσεις και ο τραγουδιστης σκατα ηταν…παντως ο τραγουδιστης τον Priest ενας ειναι και δεν χρειαζεται να αναφερθουμε :smiley:

παλι off topic πηγα ε ? :smiley: