Falcon (Heavy Rocking Dudes)

Βάζω στοίχημα είμαστε μετρημένοι στα δάκτυλα του ενός χεριού ενός κατοίκου της λιμνούπολης αυτοί που τους ξέρουν.Το συγκρότημα ιδρύθηκε το 2003 αν μαντεύω καλά και αποτελείται από τους
Greg Lindstrom (τον βάζω πρώτο γιατί είμαι Cirith Ungol-άκιας) - Μπάσσο,Κιθάρα
Perry Grayson - Κιθάρες,φωνή
Darin McCloskey - Τύμπανα

Κινούνται στους χώρους του Heavy Rock εποχής “τέλη 60’ς - μέσα 70ς”. Όλοι (τουλάχιστον τα δύο μέλη που συνθέτουν) πωρωμένοι με άρχοντα των δακτυλιδιών και έχουν βγάλει 2 δίσκους που δε βρίσκεις εύκολα και αν τους βρεις θα έχουν τσιμπημένη τιμή.

Το ομώνυμο του 2004 :

και το Die Wontcha (παραλλαγή του Why Dontcha των West,Bruce & Laing):

Επίσης στα τραγούδια τους υπάρχουν και τραγούδια που είχε γράψει ο Lindstrom από το 72 που βρισκόταν στους Cirith Ungol και δεν είχαν ηχογραφηθεί ποτέ αξιοπρεπώς (βλ. Route 666).
πάμε ρεεεε! αν έρθουν Ελλάδα (πολύ χλωμό μιας και βρίσκονται στην άλλη άκρη της υφηλίου) δεν τους χάνω με τίποτα!

Άπατοι τελικά…ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ ΤΩΡΑ !!! Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος διαβάζεις ??

Μεγάλες δισκάρες και τα 2, ειδικά το “Die Wontcha” για μένα.
Respect στον Epitaph :smiley:

Eυτυχώς τα δικά μου είναι δίδυμα (τα πήρα μαζί) και δεν συμπαθώ κάποιο από τα δύο περισσότερο:oops:.Τα είχα κατεβάσει από το Σεπτέμβριο και τα 2 και τα άκουγα κάθε μέρα.Από τέλη Αυγούστου που τα χα παραγγέλει περίμενα να έρθουν και τελικά τα τσίμπησα προχθές! Μιλάμε τα βιβλιαράκια φοβερά!Και τους στίχους (ειδικά στο Die Wontcha) δεν τους περίμενα τόσο γαμάτους.Είχα βγάλει τους περισσότερους, αλλά όταν τους διαβάζεις πρώτη φορά την στιγμή που ακούς το δίσκο γουστάρεις περισσότερο!

Βασικα τους ακουσα οταν διαβασα οτι βασικο μελος τους ειναι ο lindstrom.Δεν εχω καποιο δισκος τους αλλα καποια εποχη καθομουν αρκετες ωρες στο space τους και ακουγα τα κομματια απο τον πρωτο δισκο.Το die wontch δεν το εχω αγγιξει(δηλαδη εχω ακουσει μερικα αλλα δεν εχω ασχοληθει.)

Aυτό ακριβώς.