Fall out boy και +44

Γεια σας sorry για το λάθος στο nickname μου αλλά τώρα που το πρόσεξα βαριέμαι να βγάλω άλλο για να το διορθώσω και να φανεί ότι γίναν 2 νέα μέλη ενώ ουσιαστικά είμαι μόνο μία και δεν έχω και καμιά όρεξη να γίνω διπλή ούτε σε κιλά.
Δε ξέρω αν το χετε ξανασυζητήσει, στις πρώτες σελίδες που κοίταξα δε βρήκα τίποτα, Τί γνώμη έχετε γι αυτά τα 2 συγκροτήματα; νομίζω ότι είναι λίγο αδικημένα σε σχέση με το πόσο καλά είναι, ενώ άλλα κι άλλα ονόματα δε λέω ακόμα για κάτι πατιτούρες των green day μιλάω θριαμβεύουν

Καταρχην welcome. Βλεπω διαλεξες εναν δυσκολο δρομο σε σχεση με το τι ακουει το φορουμ αλλα πολυ ευκολο σε σχεση με το μοδατο ροκ που ακουγεται στις μερες μας. Και τα δυο συγκροτηματα ειναι πολυ καλα για το ειδος τους(ετσι πρεπει να κρινονται ολα) αλλα δεν νομιζω οτι θα προσφερουν μεγαλες συγκινησεις στη ροκ κοινοτητα.
Αφου εχουν μπει και στην Ελλαδα τετοια ονοματα ειναι επισημα παγκοσμια μοδα…

Sorry που το θέμα μου ήταν “εκτός” forum αλλά είδα ότι υπάρχουν θέματα για groups που δεν είναι rock κι έτσι έγραψα κι έγω. Η αλήθεια είναι ότι είδα θέμα για τους my chemical romance:-# που ναι για τον γάιδαρο καβάλα και θέλησα να γράψω κάτι γι αυτά τα καημένα τα παιδιά που ναι κλάσεις ανώτερα αλλά κανείς δε μιλάει γι αυτούς. Μ έπνιξε το άδικο, πώς το λένε;:-s

Ωχ , αγγιξα ευαισθητη χορδη…Οι MCR ειναι και αυτοι πολυ καλοι και πιστευω οτι αν μπαινεις σε συγκρισεις μπαινεις σε λαθος δρομο . Ακου οτι σου αρεσει και αμα θελεις να ψαξεις υπαρχουν περιπου 50 μπαντες περιπου ισαξιες γιατι αν ξερεις στην Αμερικη εδω και καμποσο καιρο δεν βγαινει και τιποτα αλλο παρα τετοιες μπαντες . Οποτε υπαρχει πολυ υλικο για να διαλεξεις αμα εχεις ορεξη…

Σ ευχαριστώ για τη συμβουλή, ακούω διάφορα όχι μόνο τέτοια, σ αυτά τα δυο group είδα κάτι που για μένα ξεχώρισαν από τα 100αδες αυτού του στυλ που υπάρχουν και φυτρώνουν σα τα μανιτάρια, κι ήθελα απλά να δω αν το συμμερίζονται κι άλλοι αυτό
Για τους MCR δε σχολιάζω[-X θα βρω την αφορμή να τα πω μια και καλή κάποια στιγμή

Εδω σχολιαζουμε τα παντα μην ανησυχεις , απλα για ΜCR μπορεις να τα χωσεις στο αντιστοιχο thread …

Έχω ακούσει μόνο το this ain’t a scene, it’s an arms race από fall-out boy που το βάζει συχνά στο captain jack… ωραίο ακούγεται… όσο γι’ αυτό που είπε ο daz ότι στο αμέρικα δε βγαίνει τίποτα άλλο παρά τέτοια, μάλλον δίκιο θα έχει…:stuck_out_tongue: (εκτός αν θέλει να σε τρομοκρατήσει, πρόσεχε γιατί είσαι καινούρια στο forum και αυτός είναι σεσημασμένος τρομοκράτης)
άμα λες ότι είναι καλύτεροι από τους MCR πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση, αλλά αμφιβάλλω… Θα τσεκάρω κάποια στιγμή πάντως…

A και έχουν την ταμπέλα emo, οπότε μπορούν οι αγαπητοί μου “ανοικτόμυαλοι” συμφορουμίτες να κράξουν!!! (πλακίτσα:p )

Μάνο δε τρομοκρατούμαι εύκολα, είμαι καινούργια σ αυτό το forum αλλά είμαι πιο σεσυμασμένη από τον daz ή όπως αλλιώς τον λέτε